Prima Maria: 110 років від народження художниці Марії Примаченко до сучасного бренда

12 січня в Україні відзначають 110 років від дня народження видатної художниці Марії Примаченко, чиї образи вражають своїм колоритом та фантасмагорією. Її картини, написані у стилі naïve art, були представлені на виставках у 16 музеях світу, а їхню унікальність відзначав сам Пікассо. Всесвітньо відома Марія Примаченко стала символом української культури та мистецтва. У 2016 році компанія Art Nation створила бренд Prima Maria на основі її самобутньої творчості, чим показала ринку, що арт-бренди можуть стати комерційно успішними. Prima Maria транслює фундаментальні цінності: життєву силу, мир, добро, самовираження. Її люблять за красу, неповторність та самобутність. Сьогодні продюсер компанії Art Nation Едуард Ахрамович згадує основні віхи в історії розвитку бренда.

1. Компанії-ліцензіати

Від моменту створення бренда до підписання перших контрактів з ліцензіатами минуло менше року. Бренд Prima Maria швидко здобув довіру серед великих гравців ритейлу. У 2017 році компанії “Епіцентр” та Eva отримали ліцензію від Art Nation на використання бренда Prima Maria і створили власну продукцію. Завдяки ліцензіатам ексклюзивні товари з персонажами Prima Maria з'явилися на споживчому ринку України. Компанія “Агромат” випустила керамічну плитку з брендом Prima Maria, що означає великий рівень лояльності, адже кераміка - це товар, який неможливо придбати на один день. Це зв'язок споживача з брендом на довгі роки. Сумки, рюкзаки, скетчбуки, щоденники — так фантастичні звірі видатної художниці опинились на полицях канцелярських магазинів завдяки ліцензіату “ВіВат”.

З нами одразу почали співпрацю компанії, для яких важлива ідентифікація з Україною та підтримка національної культури, адже Prima Maria — це сила та енергія землі української. Яскравий та неповторний дизайн привертає увагу до товару, виділяє його серед інших на полицях, стає точкою відмінності, спонукає споживача до покупки. Так бренд Prima Maria не тільки формує лояльність до торгової марки, а й збільшує продаж та формує попит на неї. Тому бренд обрали компанії-лідери у своїх товарних категоріях — і не помилились.

говорить Едуард Ахрамович

2. Великий бренд — велике промо

Щороку аудиторія шанувальників бренда зростає завдяки правильно спланованим промо-кампаніям. У серпні 2017 року до Дня Незалежності Art Nation спільно з ТРЦ Gulliver організували масштабну акцію “Шануй рідне! Надихайся видатними!” в підтримку бренда Prima Maria. Загальний обсяг масштабної рекламної кампанії досяг 2,5 млн людей за один місяць. Дивні звірі Марії Примаченко “вітали” людей у метро, на вулиці, в інтернеті. Комплексна рекламна кампанія, інтерактивний “Сад тварин”, стимулюючі розіграші подарунків, яскрава шоу-програма фінального дня сформували пул з тисячі нових шанувальників бренда.

Art Nation завжди знаходить нові рішення для промо арт-бренда. У грудні 2018 року дивовижний світ тварин Марії Примаченко ожив на новорічному Подолі. Завдяки співпраці бренда Prima Maria, Folk Ukraine та Київської міської державної адміністрації персонажі бренда були інтегровані у міське середовище — інсталяції арт-об’єктів, створені за мотивами творчості художниці, встановили вздовж пішохідної зони на вулиці Сагайдачного. Образи Prima Maria також прикрасили ялинку та головну сцену новорічного містечка на Контрактовій площі. Це місце стало центральним для проведення масових заходів. Активне обговорення персонажів у ЗМІ та соціальних мережах і досі продовжується.

3. Зіркові амбасадори

Творчість Марії Примаченко знаходить відгук в серцях відомих українців. Фантастичні персонажі Prima Maria зустрічаються у колекціях модних українських дизайнерів, в оформленні телевізійних шоу і популярних концертів. Спільно з дизайнером AnnaK одеський бренд взуття створив 6 варіантів сліпонів з принтами. Так з'явилася колекція L.A.P.T.I. x AnnaK Prima Maria. Бренд вперше представив її на Mercedes-Benz Kiev Fashion Days у 2016 році. Серед амбасадорів колекції - українська співачка Джамала.

У 2016 році на концерті гурту “Океан Ельзи” до 25-річчя незалежності України на сцені транслювався відеоряд з образами Prima Maria. Канал 1+1 показав телеверсію концерту.

Персонажі Prima Maria створювали атмосферу на Junior Fashion Week — міжнародному дитячому тижні моди. Тоді на подіум разом з дітьми вийшли: телеведуча Валентина Хамайко, Світлана Макеєнко, Оксана Клименко та інші.

4. Історія назавжди

Prima Maria — це бренд з великою історією та майбутнім, адже ім’я Марії Примаченко вже стало легендарним. На честь художниці названо малу планету 14624 Примаченко. У 2009 році бульвар Лихачова в Києві перейменували на бульвар Марії Примаченко. За ініціативою компанії Art Nation у 2017 році на “Площі зірок” у Києві встановили зірку Марії Примаченко. Того ж року продюсер Едуард Ахрамович ініціював створення відкритого арт-простору Prima Maria Art Boulevard, який поєднує сучасне і традиційне мистецтво: персонажі творів Примаченко інтегруються у візуальне середовище, створене вже сучасним поколінням архітекторів, скульпторів та художників.

5. Prima Maria — інтернаціональний бренд

Зараз компанія Art Nation представляє бренд Prima Maria на міжнародних виставках в США та Англії, веде переговори з потенційними ліцензіатами за межами України. Ім’я та цінності бренда універсальні і зрозумілі для широкої аудиторії у будь-якій країні. Prima — перша, Maria — популярне жіноче ім’я, яке однаково звучить багатьма мовами. 

·
2003
·
goodsuper 2
Головна