9 секретів ідеальної розкладки в Instagram

Як то кажуть, блогерами не народжуються 🙂

Робота будь-якого інфлюенсера — це доволі кропітка праця, а не лише безкоштовні подарунки, вечірки та поїздки за кордон, як може здатися на перший погляд. Інста-фея Юля Воевідко відкрила нам топ-9 секретів ідеальної розкладки та власний чек-поінт для створення довершених кадрів.

Секрет № 1: Світло

В домашніх умовах краще фотографувати на підвіконні чи поруч з вікном. Ідеально зловити м’яке розсіяне світло. Якщо світла не вистачає, можна використовувати відбивачі (білий ватман чи фольгу, наприклад).

Для тих, хто любить мінімалізм, можна експериментувати з тінями. Але варто пам’ятати, що прямі сонячні промені можуть стати причиною «пересвіченої» фотографії і різких тіней на ній.

Секрет № 2: Тематика

У кожної фотографії повинна бути своя історія. Флетлей – це така ж візуальна історія, як пейзаж чи портрет. Тому важливо її передати.

Потрібно стежити, щоб предмети підходили за змістом і гармонійно поєднувались. Наприклад, якщо тема фотографії — догляд за обличчям, то, відповідно, і на фото мають бути предмети, які максимально цю тему розкриють.

Звісно, буває, коли хаос із предметів на фото видається красивим. Але краще все ж дотримуватись обраного напрямку і доповнювати його тільки тими деталями, які з ним асоціюються.

Секрет № 3: Композиція

Основа гармонійної фотографії – правильно розкладені предмети. Використовуйте правило третин, яке засноване на тому, що основні об’єкти необхідно ставити на перетині ліній (тут допоможе сітка на телефоні).

Потрібно стежити за відстанню між предметами: її не повинно бути забагато чи замало. Між великими предметами краще ставити маленькі. Щоб додати об’єму фотографії, предмети можна накладати один на одного.

Секрет № 4: Фон і текстура

Фон із текстурою додає глибини кадру. Зараз у продажу є багато готових фонів для фотографій. Тлом також може слугувати мармурова стільниця, м’ята ковдра чи ватман.

Секрет № 5: Поєднання кольорів

Щоб фото мало гармонійний вигляд, кольори предметів повинні поєднуватись між собою. Вдалими є розкладки, на яких кольорові акценти повторюються на кількох різних предметах. Важливо також не переборщити з яскравими акцентами.

Секрет № 6: Ракурси

Розкладку теж можна фотографувати з різних ракурсів.

Не варто обмежуватись тільки виглядом згори. Можна також спробувати зробити кадр під кутом 45 градусів чи збоку. Ракурс збоку, наприклад, гарно підходить для об’ємних предметів, коли композиція будується навколо центрального предмета.

Секрет № 7: Більше кадрів — більше шансів

Не варто зупинятись на одному кадрі, краще зробити декілька. У процесі зйомки можна змінити ракурс чи по-іншому розмістити предмети, додати чи навпаки забрати деталі.

Секрет № 8: Маленькі лайфхаки «неідеальності»

Щоб зробити кадр більш живим, можна додати «неідеальні» дрібниці.

Наприклад, спеціально розсипати зерна під час зйомки чашки кави чи відірвати кілька бутонів від гілочки троянди і наче недбало їх поставити поруч. Такі маленькі неідеальності доповнюють історію фотографії і роблять кадр таким, який хочеться розглядати.

Не варто боятись обрізати фотографію так, щоб не всі предмети повністю потрапляли в кадр і виходили за рамки фото. Так у людини, яка буде бачити фото з’явиться бажання дізнатись, що ж залишилось за рамками.

Секрет № 9. Табу

Не тільки у людей є «робоча сторона», більшість предметів теж таку мають. Тому перед зйомкою важливо її визначити. Наприклад, чашку краще фотографувати згори (90 градусів) чи чітко збоку, щоб на фото вона не була деформованою.

Мій чек-поінт

За хвилину до того, як зробити розкладку на телефон:

  • Переконатись, що світла в кадрі буде достатньо.
  • Увімкнути сітку на камері (якщо вона досі не активована).
  • Протерти камеру (не пальцем).
  • Сфокусуватись.
  • Спробувати порухати повзунком в сторону світліше/темніше.
  • Перевірити, чи немає зайвого в кадрі.
  • Чи достатньо простору між предметами?
  • Руки, не трясіться!
  • Не обмежувати себе одним кадром 😉

Готові експериментувати? Радимо дотримуватись цієї інструкції щоразу, коли діставатимете з кишені камеру 🙂 

·
3486
·
super 1
Головна