Ребрендинг, що лікує очі та жіночі серця

коли і навіщо треба робити ребрендинг – на прикладі медичних клінік


Приводить вас друг на якусь модну тусівку: всі там у треніках, а ви «на кутюрі» або навпаки. Тоді розумієш, що пора щось змінювати: чи імідж, чи друга. Давайте із цією думкою поговоримо про ребрендинг і розглянемо, як оновлюються клініки в сучасних умовах.


Що це?

Ребрендинг — це система дій та заходів, що пов'язані зі зміною всього бренду чи його частин (назви, лого, візуального оформлення, ідеології позиціювання і т.д.). Це зміна образу, що знаходиться у свідомості клієнтів.

Головна ціль ребрендингу — привести бренд до капітанських планів та імператорських статків.  

І що так можна, просто змінивши фірмові кольори чи слоган? Все не так просто, треба «попітніти», проаналізувавши все — від ідеології бренду до закарлючки у правому кутку фірмового блокнота.

Як часто?

Спеціалісти радять переглядати свій бренд не рідше 3-5 років. Інколи досить зробити невеликі зміни, є й ситуації, що потребують глобальних дій.

Бізнеси-гіганти, що вже завоювали ринок, кардинально змінюються рідше.

Наприклад, у 2019 році себе у новому образі представила легендарна «Дарниця». Не зважаючи на те, що компанія закарбувалась у пам’яті своїми упаковками та фірмовими елементами, власники вирішили кардинально змінити все.

Останній кейс фармацевтики — це оновлення гіганта Pfizer. Компанія вирішила змінити вектор свого розвитку і прагнула показати, що концентрується не тільки на виробництві таблеток, а орієнтується на сучасні підходи. Саме тому у логотипі упізнаваний образ таблетки замінила спіраль ДНК.

Уважна до деталей бренду компанія Bayer, що у 2018 наважилась змінити впізнаваний логотип хреста, що був її візиткою 114 років. Але це не перші зміни за такий довгий час. Наприклад, у 1929 році надпис лого, який був під кутом, випрямили. У 1989 році до хреста додали синій та зелений колір. Ці кольори також були використані для кола у 2002 році

Чому?

Ребрендинг — це не просто змінити вивіску за 10 хвилин, це складний процес, для якого потрібні причини. Тому для початку нумо визначмо їх. Маркетологи називають такі:

  • Ваш бренд більше не показує, хто ви є. Відкривали «Кавохатку», а стали Starbucks. Милі шторки вже не тренд, а сердечка на пінці вражають тільки стажистів.
  • Вам потрібно спростити меседж бренду та зосередити на ньому увагу. Правило семи секунд, про яке ми говорили тут, скоро стане п’ятьма, а далі… Про бренд треба розповісти швидко, вправно і влучно, як про себе у Тіндері.
  • Бренд із самого початку шкутильгав на позиціювання. Так буває: малювали стіни, зекономили на підлозі, поклали паркет — схалтурили на шпалерах.
  • Змінились умови ринку, під які треба адаптувати бренд. «Галочко, а ви чули, що факсом вже нікого не вразиш?»
  • Перед брендом поставили нові, масштабніші задачі. Всі розвиваються, і це найбільш природний процес для бізнесу.

Особливості ніші. 

Під час ребрендингу потрібно враховувати особливості ніші вашого бренду, тобто вивчити правила. З клініками все не так очевидно, як здається на перший погляд. Потрібно враховувати такі фактори:

Здоров'я - це про особисте. Сама фраза «охорона здоров’я» підвищує зону відповідальності, адже вимагає від бренду гуманності та тепла. Людина не довірить особисте абикому, тому навіть найменші деталі бренду мають транслювати захист інтересів.

Маркетинг у галузі здоров’я має нести впевненість. Тому кожен пацієнт, що обрав послуги клініки має переконатися, що він у руках професіоналів. Емоція «ви зробили правильний вибір» виходить за рамки стандартних фотографій обладнання та білих халатів.

Говоримо з усіма пацієнтами. Потрібна впевненість, що брендинг звертається до цільової аудиторії, що він ретельно продуманий та розроблений у всіх точках дотику.

Зосереджуватися на досвіді пацієнта. Відвідування клініки — це не завжди приємна пригода. Що відчувають пацієнти, коли заходять до закладу? З чим вони підуть? Час та зусилля для забезпечення хорошого досвіду можуть допомогти створенню потужного бренду. 

Приклади ребрендингу.

Наша команда Brand Loft Agency  мала спеціалізовані кейси щодо ребрендингу.  Ми хочемо показати, що кардинальна зміна образу — це цікава пригода, що допомагає бренду заявити про себе гучніше.

ВІЗІОБУД

«Гра в асоціації»

Brand Loft Agency  шукали рішення, яке б не викликало прямих медичних асоціацій, а створило відчуття місця, де тебе заспокоять, розв'яжуть усі питання, із розумінням вислухають. Розпочали із нестандартного кольорового рішення. Поєднали теплий помаранчевий та благородний лавандовий. Таким сполученням ми зобразили людяний підхід до пацієнтів і професійне ставлення до справи. Додали трохи білого — кольору чистоти, стерильності та безпеки. 

Емоційний меседж «Будуємо здоровий зір» передали за допомогою логотипу. Основним графічним елементом якого став прямокутник — сукупність досвіду та професійних знань, цеглинка на шляху до збереження здорового зору. Таке рішення створює упізнавану, але не буквальну асоціацію з оком


ГРАВІМЕД

«Турбота про клієнтку»

Про що думає пацієнтка? З таким запитанням ми почали роботу над ребрендингом клініки для сучасної жінки. У центрі нашого рішення Жінка — з великої літери, про яку треба дбати, берегти та любити. Саме ця емоція турботи, фокусування на Жінці, реалізована через об’ємну букву G у логотипі, що обіймає і оточує інші літери.

Концепт точки G — це коли Жінка найважливіша, коли її спокій, емоції, настрій та здоров’я мають пріоритетне значення для команди клініки. Це ми зобразили позитивними слоганами з емоційно-позитивними іменниками: «Точка G твоєї молодості», «Точка G твоєї впевненості».

Ми використали жіночі образи, щоб наголосити на спеціалізації клініки. Ми використали благородний синій, впевнений блакитний, преміальний жовто-голубий та стерильний білий, щоб влучно передати усі переваги клініки.


Висновок

Усі змінюються. Питання ребрендингу актуальне, як для найбільших компаній, чиї образи закарбувались у серцях мільйонів, так і для нішевих невеликих закладів. Новий час — нові правила. Але ми переконані, що все нове варто сприймати із позитивом. Адже світ навколо стає добрішим та яскравішим, і ваш бренд також може стати цим промінчиком стилю у сірих буднях потенційного клієнта.·
4634
·
super 1
Головна