Рецензія на книгу «А тепер спробуйте щось дивніше» Майкла Джонсона

Знаєте, як буває з дизайн-конференціями? Ти ідеш на них з бажанням отримати якісь конкретні поради, на крок наблизитись до розуміння хорошого дизайну. Портфоліо заявлених спікерів надихає. І ти налаштовуєшся, що в новенькому зошиті, який береш з собою на захід, ще до обіду не лишиться вільного місця від прозрінь і таємної правди дизайну.

Натомість, значна частина доповідей виходить загалом по загалях, ще частина — щось на кшталт мотиваційних спічей та іншого інфоциганства. І лише деякі доповіді дійсно виявляються вартими уваги. Так виходить, бо для багатьох доповідачів участь в конференції більшою мірою є способом просувати власний бренд, і меншою — ділитись практиками та досвідом.

З дизайн-книгами схожа ситуація. Часто книга слугує автору способом посилити власний бренд, але не допомагає читачам опанувати якісь принципи. Добре хоч, що читаються вони швидко, адже в таких книгах багато великих ілюстрацій та порожнього простору між ними (пам’ятайте: робота з простором дуже важлива для дизайнерів).

Втім, хороші дизайн-книжки існують. Трапляється навіть такі, в яких можна прочитати корисні поради, цікаві думки та реально взяти собі щось на озброєння. Чи входить до їх числа книга «А тепер спробуйте щось дивніше» Майкла Джонсона, яку нещодавно видавництво ArtHuss видало українською? З’ясуймо!

Про що книга

Є такий тип статей — «Х чогось там». Де Х — число, а «чогось там» — щось там. Наприклад, «10 фільмів з неочікуванним кінцем» чи «10 передбачуваних фільмів».

Підхід до створення матеріалу, може, й банальний. Але як не дивно, в подібних добірках часто опиняється чимало цікавих знадібок. І у випадку дизайн-книжок це теж працює. Наприклад, одна з рекомендованих нашою командою книжок «100 головних принципів дизайну» Сьюзен Уейншенк містить чимало практичних порад: про міжряддя, комфортну довжину рядка, підбір кольорів тощо.

Книга «А тепер спробуйте щось дивніше» — це теж добірка. А саме — добірка з 233 порад порад від Майкла Джонсона. 

До речі, «А тепер спробуйте щось дивніше» — одна з них.

Хто автор

Коли хтось тобі дає тобі стільки порад, корисно з’ясувати, що це за особистість. 

Майкл Джонсон — керівник брендингової компанії «Johnson Banks», заснованої в 1992 році. Він має фахову освіту та понад три десятиліття досвіду роботи в креативній галузі за плечима. В його портфелі проєкти для Mozilla, Duolingo, гурту Pink Floyd, Фундації Біла та Мелінди Гейтс. Якщо хочете ближче ознайомитись докладніше з його проєктами, то ось вам посилання на сайті компанії — https://www.johnsonbanks.co.uk/.

Джонсон отримав числену кількість нагород від Design and Art Direction (це така британська освітня організація, що існує з 1962 році). Його нерідко вносили до рейтингів кращих дизайнерів Британії та Європи. А ще однією з важливих якостей Джонсона журналісти відзначають як раз його здібність говорити про складне просто і зрозуміло (ще й з гумором).

Про що Джонсон дає поради в своїй книзі

Поради містер Джонсон дає напрочуд різні. Про саморозвиток, про наповнення візуального словника, про творчий процес та бізнес.

В книги є структура, але і сам Джонсон у вступі зазначає, що вона умовна:

— ранні роки

— ідеї, ідеї, ще трохи більше ідей

— інструменти професії

— чому слова працюють

— у пошуках напряму

— творчий бізнес

Насправді, ви можете відкрити будь-яку сторінку, і читати допис окремо від інших. Сторінки в книзі, до речі, ненумеровані. Чимало порад проілюстровані проєктами з творчого доробку Джонсона.

Кому буде цікаво і чи варто взагалі читати

Книга буде цікава і тим, хто не має досвіду (бо добре знаємо, як хочеться отримати корисні поради в цей момент), і тим, хто має позаду роки творчої роботи (бо завжди є куди зростати).

За бажання книгу можна прочитати за вихідні, але також її можна читати потроху, «повільними ковтками». І це той випадок, коли краще читати саме паперову версію, бо зверстана вона дійсно якісно.

«А тепер спробуйте щось дивніше» — варта уваги дизайн-книга. Вона поєднує в собі влучність ідей, іронічність та легкість оповідання, а ще — вдалий дизайнерський гумор. Тут є реально корисні поради і надихаючі ідеї.

Тож ми впевнено додаємо її на поличку обраних книжечок Креативної Практики.

А ви можете ділитись власними враженнями в коментарях до рецензії ;-)

1
2268