Редагування та дизайн книги: ключові аспекти, які потрібно враховувати

Написали власну книгу і хочете її опублікувати? Звісно, вам хочеться якнайшвидше запустити в продаж друковану та електронну версії. Але, зачекайте. Ви вже виконали коректуру? Оформили дизайн? Якщо ні, тоді дізнайтеся, як це зробити в матеріалі від команди Bookify.Video. 

Редагування книги

Редагування - це перевірка тексту та виправлення в ньому помилок, неточностей, друкарських помилок та інших похибок. Їх потрібно позбутися, інакше вони заважатимуть розумінню і сприйняттю вашої книги. Редагування включає в себе такі етапи:

  • літературне редагування;
  • коректура;
  • фактчекінг.

До літературного редагування входить перевірка змісту і структури книги. Глави повинні йти одна за одною, послідовно розкриваючи ідею всієї розповіді. Інформація має подаватися логічно з дотриманням обраного стилю і тону.

Знайдені протиріччя і повтори потрібно усувати. Недомовленості ж і неясності слід прояснювати. Для цього знадобиться доповнити текст відсутніми деталями і поясненнями.

Важливо також відстежити правильне вживання фразеологізмів, синонімів, термінів та інших виразів. Для ясності та виразності тексту слід видалити все те, що не несе смислового навантаження. А щоб книга читалася легко, варто попрацювати над формулюванням речень.

Під коректурою мається на увазі редагування орфографії, пунктуації, граматики та синтаксису тексту. Мета цього етапу - позбутися помилок, порушень правил і норм мовлення.

Фактчекінг - перевірка достовірності та актуальності інформації. Під прицілом перебувають твердження, цифри, цитати, посилання, джерела та інші дані. Усе потрібно ретельно перевірити. Неточну, викривлену та застарілу інформацію рішуче видаляйте з вашої книги.

Створення дизайну

Проводжають по розуму, але зустрічають все ж по одягу. Це стосується і книжок. Тож вашій книжці, окрім гарного змісту, потрібне якісне та привабливе оформлення. До нього входить не тільки обкладинка, а й макет, типографіка, ілюстрації та інші елементи.

На першому місці в дизайні стоїть, звісно ж, обкладинка. Вона має бути не тільки красивою, а й співзвучною основній ідеї книги. На обкладинці можна використовувати фотографії, малюнки, графіку і текст. Завдяки спеціальним сервісам, на кшталт Canva, ви зможете самостійно і безкоштовно створити обкладинку для своєї книги.

Під макетом мається на увазі розташування й оформлення тексту та зображень на сторінках книги. Він має бути зручним, послідовним і гармонійним. Текст може йти суцільно або бути розбитий на колонки. Для підвищення читабельності та простоти сприйняття необхідно ділити текст на невеликі (до 5 рядків) абзаци, використовувати заголовки, підзаголовки та списки. Великим плюсом буде використання ілюстрацій.

Що стосується типографіки, то до неї входить вибір шрифтів, розмірів, інтервалів, вирівнювання та інших параметрів. Усе перераховане вище має сприяти читабельності, естетичності та стилю книги. Для підбору шрифту можна скористатися спеціальними інструментами, наприклад, Adobe InDesign. Краще вибирати варіанти без зарубок, вони сприймаються легше.

Для економії часу можна доручити редагування професійним коректорам, а створення дизайну - дизайнерам і верстальникам. Але можна піти ще далі і довірити весь процес створення книги в одні руки. Ентузіасти з Bookify.Video допоможуть на всіх етапах: від збору матеріалів до видання книги. Ви залишаєтеся автором і контролюєте весь процес, але технічну роботу роблять за вас.

238
Події
Спільнота
Відеотека
Про нас