Робота з композицією в графічному дизайні
В матеріалах цього курсу ми послідовно розглядали ключові питання складових графічної композиції, аналізували її виразні засоби, закони, познайомились з принципами гештальту. Досить часто ці складові знань про композицію виокремлюють і розглядають частинами, адже так їх легше засвоїти.
В той самий час, у графічній композиції всі вони існують одночасно, а отже корисно спробувати збагнути, яким чином можна все описане в попередніх матеріалах поєднати в спільний процес.
Чотири послідовні кроки роботи з композицією такі:
Всі ці кроки вже мають бути вам знайомими, але ми ще раз розглянемо їх на прикладі. Вже в контексті послідовного процесу створення композиції.
Крок 1. Формування ідеї
Перший крок — це формування ідеї.
Як правило, в графічній композиції вона може бути поділена на дві складові — раціональну та емоційну.
Раціональна складова — це вся та інформація, яку ми аналізуємо. Тексти, описи, дати, цифри, графіки тощо.
Емоційна складова — це те, які відчуття ми переживаємо, сприймаючи графічну композицію.
Скажімо, ми хочемо створити плакат для курсу «Графічний дизайн. Композиція», який розпочинається 20 квітня і проходитиме онлайн. Доступ до цього курсу можна отримувати завдяки разовому платежу або оформивши передплату. Він адресований молодим фахівцям, які ще погано орієнтуються в темі, але інформація на курсі є послідовною та зрозумілою навіть новачкам, а отже їм не треба боятись, що курс вийде надто складним. Завдання плакату — передати все це в одній графічній композиції.
У випадку графічної композиції, ідею можна представляти у вигляді такої таблиці: