Розробка Проєкту: Ключова Роль Discovery-Фази та Бізнес-Аналізу

Успіх будь-якого сучасного проєкту залежить від його старту. Тому створення початкової «картинки» продукту є ключовим компонентом discovery етапу. Саме бізнес-аналіз (БА) являється важливою частиною успіху сучасної компанії. Грамотно проведена аналітика дозволяє приймати зважені рішення. оптимізувати процеси та адаптуватись до потреб ринку. Зрештою, БА дозволяє бізнесу дати саме той продукт, який від нього очікує цільова аудиторія.

Важливість бізнес-аналізу в сучасних умовах ринку важко переоцінити. Сьогодні ми розглянемо, чому ігнорувати даний підхід не просто неефективно, але й шкідливо бізнесу. Також на прикладах покажемо наскільки чудовим є інструмент БА.

Що таке бізнес-аналіз?

Як правильно почати новий проєкт? Звичайно, можна піти класичним шляхом та витратити тижні на обговорення. Дехто відразу приступає до реалізації, вносячи корективи в міру просування проєкту. Але в багатьох подібних стратегіях є один недолік – ви втрачаєте час і гроші. Адже від прихованих ризиків на будь-яких етапах бізнес не застрахований.

БА або діскавері-фаза дає можливість виявити потенційні недоліки проєкту ще на початковій стадії. Це комплексне, всестороннє дослідження самого стартапу і ринку на предмет зацікавленості аудиторії в продукті. Головна мета бізнес-аналізу досить чітка – перевірити ідею проєкта.

Розглянемо дані твердження на простому прикладі – клієнт купує автомобіль на вторинному ринку. Це можна зробити на свій розсуд, керуючись власними знаннями про дану марку. А можна оцінити пропозицію з професійним автомайстром. Після знайомства з авто виявляється, що цілий ряд деталей знаходяться на межі критичного зносу, а шини взагалі негайно під заміну. Скоріш за все від даної пропозиції потрібно відмовитись та розглянути інші оголошення. Аналогічна історія в бізнес-аналізі – ви отримуєте оцінку ідеї до серйозних грошових інвестицій в неї.

Важливість discovery-фази для стартапу

Інструмент має ряд унікальних переваг, які сильно впливають на якість майбутнього продукту:

  • Об'єктивна оцінка ситуації. Професійно виконана бізнес-аналітика дає чітке розуміння особливостей бізнес-проєкту, зацікавленості аудиторію в ньому та перспективах його продажів. Ви приймаєте рішення спираючись на факти, а не на припущення.
  • Покращення взаємодії з цільовою аудиторією. Розуміння що потрібно вашому покупцеві вкрай важливо для будь-якого стартапу. Діскавері-фаза надає такий інструмент – за допомогою нього замовник створюватиме повністю персоналізовані бізнес-продукти, враховуючи інтереси аудиторії.
  • Прогнозування ризиків. Вміння сформувати проблему та знайти її вирішення – ключ до успішних продажів. Діскавері процес прогнозує потенційні ризики, даючи об'єктивну картину розробки продукту.
  • Швидка реакція на зміни ринку. За допомогою аналітики ви будете готовим до потенційних перемін в настроях аудиторії. Ваші рішення стануть швидкими та ефективними, компенсуючи мінливість ринку.

БА – це повноцінний контроль над ситуацією. Використовуючи даний метод замовник отримує вигідну конкуренту перевагу. За допомогою висококваліфікованої команди Gremcy, ви запропонуєте покупцеві саме те, що він потребує.

Етапи проведення discovery-фази

Інтерв’ю зі стейкхолдерами та визначення цілей проєкту 

Відбувається у декілька етапів з залученням технічної команди, аби отримати якомога більше інформації щодо цілей бізнесу та очікувань від проєкту.

Аналіз ринкового та конкурентного середовища

На цьому етапі команда проводить детальне дослідження ринку, щоб зрозуміти актуальні тенденції, потреби та уподобання цільової аудиторії. Команда оцінює функціональність веб-сайтів конкурентів, дизайн, користувацький досвід, аби виявити їх сильні та слабкі сторони, а також можливості та загрози для проєкту.

Аналіз бізнесу

На цьому етапі команда аналізує як та які поточні проблеми ЦА вирішує бізнес, шукаємо можливості для їх вдосконалення і розширення. Визначаємо шляхи підвищення конкурентних переваг і оцінюємо ризики реалізації проєкту.

Опис функціоналу проєкту

На цьому етапі команда створює детальний опис функцій проєкту, що дозволяє чітко визначити обсяг робіт. Ми формулюємо перелік ключових функцій для реалізації MVP-версії і розробляємо user stories, які демонструють, як кінцеві користувачі будуть взаємодіяти з продуктом. Опис усіх функцій і особливостей проєкту також допомагає уникнути непорозумінь між замовником і командою розробників.

Дизайн-аудит

Команда проводить аудит існуючих рішень, щоб оцінити їхні переваги та недоліки. На основі отриманих даних розробляються початкові макети або прототипи, які допомагають візуалізувати ключові аспекти проєкту. Цей процес також включає отримання

Складання технічного завдання проєкту

На основі зібраної інформації та аналізу, розробляється технічне завдання, яке містить детальний опис архітектури проєкту, технологій і ресурсів, необхідних для реалізації. Це завдання слугує основою для наступних етапів розробки.


541
Спільнота
Відеотека
Про нас