Рушійні сили в трансформації диджитал ринку

Наразі ринок SMM в Україні стає все більш динамічним і вимогливим. Зараз ми спостерігаємо унікальні трансформації, які справляють глибокий вплив на агенції та рекламодавців. У цій статті ми розглянемо декілька ключових змін, які зробили ринок більш конкурентним і стимулювали розвиток.

Менше тендерів

На перший погляд, зменшення кількості проведених тендерів може здатися негативним явищем для агенцій. Однак ця зміна мала позитивний вплив на ринок. Зниження кількості тендерів спонукає агенції до більш ретельної та якісної підготовки пропозицій.

Поява нових критеріїв та збільшення часу на підготовку

Рекламодавці стали більш вимогливими, встановлюючи нові критерії, але водночас надаючи агенціям більше часу на підготовку пропозицій. Це дозволило агенціям зосередитися на розробці більш креативних і якісних рішень. Рекламодавці врахували положення агенцій та сприяли росту ринку.

Сильна конкуренція як ніколи раніше

Зменшення кількості агенцій та посилення конкуренції зробили ринок більш напруженим. Проте це також стимулювало агенції до розвитку та вдосконалення своїх пропозицій.

Посилення лідерів та ріст якості

Деяка частина агенцій закрилася, а сильні стали ще сильнішими. Додавши до цього інфляцію, можна сказати, що конкуренція стала більш жорсткою. Проте підвищені вимоги до якості надаваних послуг (включаючи крафтовий контент, послуги з репутаційного менеджменту, фото та відео продакшн) дозволили агенціям виділятися на тлі конкурентів.

Розширення спектру послуг

Розширення спектру надаваних послуг, таких як використання нейромереж, ChatGPT та репутаційного менеджменту, а також підвищення якості контенту і креативних рішень, зробили ринок більш різноманітним та адаптованим до сучасних вимог рекламодавців.

Локальний ринок та інвестиції

Важливо відзначити, що велика частина ринку складається з локальних гравців. Однак рекламодавці готові реінвестувати з класичних медіа в нові напрямки та надають більше часу для агенцій, щоб ті могли демонструвати на все що здатні. У відповідь агенції значно підвищили якість надаваних послуг, приділяючи особливу увагу крафтовому контенту, копірайтингу та стратегії, таким чином підхід до SMM стає схожим на класичний підхід креативних рішень. 

Сучасний SMM ринок переживає важливі зміни, які сприяють розвитку агенцій і забезпечують рекламодавців якіснішими послугами. Взаємодія рекламодавців та агенцій, а також готовність ринку до інвестицій в сучасних умовах створюють міцне середовище для розвитку категорії в цілому. Зараз як ніколи раніше працює стратегія WIN WIN і всі підтримують одне одного, надаючи можливості для росту.

Ми в New Strategies завжди дотримуємося цієї стратегії, що підтверджується рейтингом IAB, де ми зайняли лідируючу позицію в SMM напрямку. Ви завжди можете в цьому переконатись запросивши нас у тендер, або просто написавши на info@nsg.agency. 

2549