Що таке арбітраж трафіку і чи варто туди йти?
Що таке арбітраж трафіку і як на ньому заробити? Чим займаються арбітражники? Скільки можна заробляти в цій ніші?
Пояснюємо, що таке арбітраж простими словами.
В арбітраж практично всі нинішні ТОПи прийшли з «нуля», і це хороша новина для новачків. Адже кожен, хто зараз взагалі не знає, що таке арбітраж в інтернеті, все одно може побудувати успішну кар’єру медіабаєра (арбітражника) в майбутньому.
Для початківців все починається зі стартових відео, мануалів і курсів, або й з повноцінних навчальних програм. Дочитайте цю статтю до кінця — вона дасть вам відповіді на основні питання про професію в арбітражі трафіку.
Що треба знати про арбітраж трафіку?
Арбітраж трафіку (аффілейт маркетинг) — це реклама товарів та послуг в інтернеті, наприклад, у фейсбуці, інстаграмі, тік-тоці або гуглі. Оплату арбітражники (їх також називають вебмайстрами або медіабаєрами) отримують за кожного приведеного клієнта, що відрізняє цей напрям від іншої реклами в інтернеті.
Арбітраж трафіку наразі є однією з найстабільніших сфер в бізнесі. Ні ковід, ні війна не вплинули на медіабаїнг в Україні — арбітражні команди працюють та ростуть далі. Так відбувається через те, що спеціалісти з арбітражу не фокусуються на рекламі товарів та послуг в нашій країні. У пріоритеті закордонні ринки — Європейський Союз, Латинська Америка, Африка, Азія та інші куточки світу.
В аффілейт маркетингу можна виділити напрямки за джерелом трафіку.
Реклама в фейсбуці — її бачив кожен, хто хоч раз заходив у цю соцмережу.
Те саме можна сказати про інстаграм (ще один бренд компанії META) — ви скролите стрічку, дивитеся рілси або сторіз, і швидко натрапляєте на рекламні оголошення різноманітних товарів та послуг.
Реклама в гуглі — також не проходить повз вашу увагу.
В гугл реклама показується під час пошуку — вже на перших рядках у видачі є оплачені оголошення. На різних сайтах демонструються банери — це теж реклама гуглу. В ютубі реклама вмикається, наприклад, перед відеороликом, який ви обрали — це ще один різновид рекламних оголошень гугла.
Професія арбітражників дуже схожа на професію таргетологів, які також займаються рекламою товарів та послуг в соціальних мережах — у фейсбуці, інстаграмі, тік-тоці. Спеціалісти з таргетингу налаштовують рекламу, підбираючи аудиторії під різні товари та послуги. Попри все, їхня діяльність має суттєву різницю.
Порівняймо таргетологів та вебмайстрів.
1. Таргетолог працює на ставці (зазвичай, від $300 до $800 доларів за проєкт) — арбітражник отримує гроші за кожного клієнта.
В арбітражі є фіксована виплата за клієнтів. Наприклад, за одного користувача, приведеного з реклами, вам платять $25. Це означає, що за десятьох ви отримаєте $250, за сотню — $2500, за тисячу клієнтів — $25000.
2. Таргетолог має обмежений бюджет на рекламу — бюджети в арбітражника необмежені.
Припустимо, ви таргетолог, вам дали $1000 доларів і ви привели 100 клієнтів. Якщо більше грошей вам не дадуть, то клієнтів більше і не буде. Якщо ви за $1000 привели не 100, а 200 клієнтів — то ваша ставка не збільшиться.
Арбітражника не обмежують у бюджетах, зазвичай йдеться про суми в десятки разів більше за $1000. Мета арбітражника — якнайбільше клієнтів. Такий підхід полегшує можливість впливати на свій дохід, адже лімітів немає.
3. Таргетолог постійно шукає клієнтів на свої послуги — арбітражник їх обирає.
Зараз на ринку України бізнес має можливість перебирати таргетологами — конкуренція між спеціалістами надзвичайно велика.
В середньому на роботу в одній компанії претендують 15-20 спеціалістів з таргетингу, як досвідчених, так і початківців.
Через те, що завжди є багато новачків, ціна роботи таргетолога падає. Демпінг ставки може в кілька разів перевищувати запити професіонала: те, що профі візьметься робити за $1000, початківець буде налаштовувати за $150.
Арбітражник сам обирає клієнтів і йому завжди є з ким працювати. Про те, де ми беремо клієнтів і що рекламуємо, поговоримо далі.