Що є пріоритетом успішного бізнесу – зростання чи прибуток?

Реальний бізнес проти мильних кульок

Я родом з Австралії. Там я починав працювати з малим і середнім бізнесом - багатьма компаніями у різних сферах діяльності. В Австралії вплив венчурного капіталу на бізнес є не дуже значущим. Тому це були реальні підприємства, які знають ціну долару, а не просто прагнуть зростання будь-якою ціною. Вони зростали і розвивалися, щоб жити, підтримувати свої сім'ї, інвестувати, і мали великий успіх у бізнесі.

Вже працюючи у Лондоні я багато дізнався про компанії, які підтримуються венчурним капіталом, про те, як вони розвиваються. На мою думку, розвиваються вони неправильно. Переважна більшість цих бізнесів у своїй основі не мають сенсу, а залежність від венчурних доларів має очевидний негативний результат. Такі компанії повинні робити те, що насправді зовсім не хочуть. Чому? Тому що є люди поза межами бізнесу, які кажуть: «Нам все одно, що ви витрачаєте більше грошей, нам потрібно, щоб бізнес продовжував зростати, а ми пояснювали це зростання допомогою нашого фонду». Це все дуже далеко від реального бізнесу. Адже венчурні капіталісти вкладають гроші в ідеї, і не важливо, що 90% з них зазнають фіаско. Крім того, це жахливий суцільній стрес для усіх учасників бізнес-процесу.

Все це підштовхнуло мене до створення власної компанії Growth Shop і розробки нових алгоритмів, що будуть сприяти стійкому розвитку брендів. До того часу я вже розумів, якщо вести бізнес розумно, він може демонструвати значне та швидке зростання, у той час, коли усі учасники будуть отримувати задоволення від процесу. Будь-який бізнес можна масштабувати швидко і з високою прибутковістю. Для цього лише потрібні: процеси, які покращують, а не стримують; стратегія, спрямована на вибудовування переможців; і люди - правильна команда. Тому я переконаний, для бізнесу дуже важливим є саме зростання (Growth - англ.), як певний підхід до ведення справ. А прибуток та інші фінансові компоненти - вже просто результат.

Головний двигун прогресу - сучасні тенденції

Чи знайоме вам таке поняття як Growth маркетинг? З'явився цей термін порівняно недавно і став трендовим у західному бізнес середовищі. Growth маркетинг – це головний двигун прогресу компанії. Саме ця тенденція у сучасному маркетингу відповідає за зростання, розширення і просування бізнесу за допомогою інноваційних розробок.

Результат сучасного Growth-підходу до ведення бізнесу, коли команда розумних людей працює більш розумно і, як наслідок, має більш розумну стратегію, витрачає менше часу та зайвої енергії. Розумніше, швидше, щасливіше. Простими словами це систематичний підхід до того, що ти робиш, аналіз результатів своєї роботи та подальше планування.

Головна відмінність Growth маркетингу від звичайного — це інженерно-системний підхід. Перш ніж визначитися з ідеями маркетингу зростання, які будуть використовуватися у поточних умовах, спочатку важливо зосередитися на аналізі стратегічних потреб проєкту. До речі, продажі не можуть зростати постійно і стрімко. Це нормально, коли є рух вгору-вниз. Але, що дуже важливо, реагувати на кожне падіння, аналізувати помилки та реагувати на них. Постійні експерименти, оптимізація конверсії на різних етапах, аналіз показників, спостереження за активними користувачами та виявлення їх потреб — це все про Growth маркетинг.

Наша компанія Growth Shop має все більш динамічно зростаючий вплив у сфері електронної комерції в світі. І зараз вона почала працювати і в Україні, що є дуже привабливим ринком. Напрямок е-commerce тут зараз має тенденцію стрімкого зростання - на 30-40% в рік і буде іти вгору надалі. До того ж тренд direct-to-consumer продажів в Україні тільки починає набирати обертів. Крім того, Україна дуже перспективна і з точки зору трудового потенціалу, особливо креативних професій - експертів у it-сфері, маркетингу, дизайну. І це круто, є куди і з ким рухатися вперед. Тому рушаймо разом! Розумніше. Швидше. Щасливіше.

·
4153
Головна