Штучний інтелект в Україні: як розвивається галузь і яку користь для країни приносить

Джерело: noworries.news

Експерти з усього світу впевнені, що зростання штучного інтелекту зробить більшість людей кращими протягом наступного десятиліття. Україна також почала розвиватись в цьому достатньо новому напрямку.

Українські компанії, що використовують ШІ

Створюючи нові проєкти та ініціативи, українські компанії роблять свій внесок у створення нових можливостей для нашої країни. Інноваційні технології допомагають підтримувати такі нові галузі для нас як: штучний інтелект, криптовалюти та технологія блокчейну.

Наприклад, одна з найбільших криптовалютних бірж родом з України WhiteBIT, активно використовує та інтегрує ШІ в усі сфери своєї діяльності. Команда компанії, активно інтегрувала ШІ в такі напрями роботи в різних відділах компанії. Спільне використання технологій блокчейн та ШІ мають багато спільного, тому що вони багато в чому універсальні, що дозволяє їх успішно застосовувати в найрізноманітніших галузях. З розвитком технологій форми, методи та способи цього використання будуть лише розвиватися.

Технологічна компанія Roosh, яка спеціалізується на штучному інтелекті та машинному навчанні, впроваджує ШІ в Україні та допомагає підприємцям й технологіям масштабуватись у світі. Вони створили ШІ-ком'юніті задля сприяння створення нових ШІ-стартапів і розвитку галузі штучного інтелекту та інформаційних технологій. Компанія веде важливу роботу в співпраці з AI HOUSE, яка є частиною екосистеми Roosh.

Концепція розвитку ШІ в Україні та застосування в різних галузях

У грудні 2020 року Кабмін затвердив концепцію розвитку штучного інтелекту до 2030 року. Для нашої країни концепція розвитку ШІ — це великий крок, який допоможе інтегрувати інноваційні технології в економічно важливі сектори держави.

Джерело: slovoidilo.ua

Концепція охоплює 9 галузей застосування штучного інтелекту:

  • Освіта та наука. Однією з основних цілей розвитку штучного інтелекту в освіті — це навчання та підготовка висококваліфікованих фахівців. Створення курсів для педагогів щодо роботи з основами ШІ, розвиток цифрової грамотності (застосування цифрових інструментів для розв'язання прикладних завдань, пошук інформації в інтернеті, захист персональних даних, медіаграмотність тощо). Стимулювання державою наукових досліджень в галузі ШІ, підтримувати наукове співробітництво з міжнародними дослідними центрами.
  • В економіці, реалізація концепції планується через стимулювання розвитку підприємництва в області ШІ(поліпшення бізнес-клімату, забезпечення передбачуваної податкової політики, розвиток обчислювальної інфраструктури тощо).
  • В галузі кібербезпеки при розвитку ШІ, планується створення національних інформаційних систем, платформ та продуктів для захисту комунікаційних, інформаційних та технологічних систем.
  • У галузі інформаційної безпеки застосування ШІ сприятиме забезпеченню національних інтересів. Зокрема, виявлятимуть, запобігатимуть і нейтралізуватимуть інформаційні загрози.
  • Штучний інтелект у галузі оборони планують використовувати в системах командування та управління, озброєння і військової техніки, збору та аналізу інформації під час ведення бойових дій, розвідки, протидії кіберзагрозам у сфері оборони, аналізу можливостей війська.
  • У сфері публічного управління технології ШІ будуть використовуватись для цифрової ідентифікації та верифікації особистості, в галузі охорони здоров'я, та для аналізу показників ефективності публічного управління, для виявлення недобросовісної діяльності чиновників.
  • У галузі правового регулювання ШІ буде намагатись інтегрувати в українське законодавство європейські норми, які поліпшать надання правової допомоги українцям.
  • Розвивати штучний інтелект в Україні планують і в галузі правосуддя, розвиваючи вже наявні технології – Електронний суд, Єдиний реєстр досудових розслідувань тощо.

Як Україна використовує ШІ у війні з росією

Від початку повномасштабного вторгнення, держава постійно шукає нові розробки, що надаватимуть переваги Україні.

Натепер продуктом компанії Clearview AI користуються понад 900 людей з семи державних органів. Також за допомогою ШІ вдалось ідентифікувати понад 125 тис. російських військових злочинців, а також програма допомагає посилювати безпеку блок-постів та пропускних пунктів.

Михайло Федоров. Джерело: nonews.co

Ми у постійному пошуку найновіших та нестандартних рішень. Штучний інтелект — саме така технологія. Вже зараз вона дає нам перевагу на полі бою: завдяки ШІ на мапі зʼявляються обʼєкти та цілі під час розвідувального польоту дрона, також дрони програмуються для автономного пілотування», - наголосив Міністр цифрової трансформації України, Михайло Федоров в одному з інтерв’ю.

Міністерство економіки вже розробило комплексну стратегію управління інформацією для гуманітарного розмінування території України, що ґрунтується на використанні даних. Втілення цього плану підтримуватиме американська технологічна компанія Palantir, що спеціалізується на аналізі великих обсягів інформації.

Юлія Свириденко. Джерело: nadra.info


Штучний інтелект допоможе аналізувати big data, щоб ухвалювати якісні рішення, розставляти пріоритети, достеменно розуміти потреби та те, які ресурси потрібно залучати, щоб швидше розмінувати українські землі. Зокрема система аналізуватиме дані щодо потенційно замінованих територій, поєднуючи їх із даними з додаткових джерел, наприклад, щодо обʼєктів соціальної чи критичної інфраструктури та сформувати варіанти більш пріоритетних шляхів розмінування», - прокоментувала Міністр економіки Юлія Свириденко.

Впровадження інформаційної системи дозволить оперативно аналізувати рішення та дії у сфері гуманітарного розмінування, виправляти їх, удосконалювати підходи до очищення території, покращувати та прискорювати процеси.

Завершальні думки

Україна активно розвиває використання штучного інтелекту (ШІ) у різних галузях та вирішує важливі завдання завдяки цій технології. ШІ відкриває перед Україною нові можливості у багатьох галузях, допомагаючи поліпшити якість життя та забезпечувати національну безпеку. Штучний інтелект стає важливим інструментом для досягнення важливих національних цілей та розвитку України у різних сферах.

2
6456
Події
Спільнота
Відеотека
Про нас