SMM-тренди: як використовувати та не промахнутися

В SMM важливо постійно слідкувати за трендами та вчасно їх підхоплювати. Але головне – спочатку перевірити, що саме завірусилося і чи доречно воно вашому бренду. SMM-менеджерка Underdog Agency Емма Лучицька зібрала актуальні приклади за останні місяці. Тому розбираємося, які формати та яким бізнесам можуть підійти.

Трендові звуки

Гарно вірусяться шматочки пісень. До прикладу, пісня Бумбокс «Зцапала-злапала», якій понад 20 років, легко зібрала велику кількість відео та створила новий тренд у соцмережі. 

@intertop.ua

Знаєте, якого року цей трек?😏

♬ оригінальний звук - music_of_Ukrainе

Або Fuerza Regida & Grupo Frontera — Me Jalo — її також активно використовують користувачі. Дуже простий та легкий в реалізації тренд, який можуть повторити блогери чи навіть члени команди.

Подібні відео зараз набирають велику кількість взаємодій. А сам трендовий звук можна знайти, скролячи стрічку та аналізуючи загальну тенденцію. Цей формат актуальний для будь-якої галузі — від магазину одягу до медичної лабораторії.

Жести замість слів

Вам хочеться простий, але вірусний контент? – Цей тренд якраз про це. Жестове пояснення пропозиції під вірусний «звучок». Так команда McDonald's Україна підтримала цей тренд та зняла відос із запрошенням на сніданок.

@mcdonaldsukraine

Сонце, поснідаєш з нами? 🍳🍔

♬ son original - hero_kouns42🇸🇳🇦🇴

Подібні запрошення класно вірусяться серед користувачів. І цей контент універсальний для багатьох брендів. Запрошуйте аудиторію у ресторани, майстерню лепки або навіть на повний чекап організму — все підійде.

Закинуті автомобілі

Класні, але закинуті автівки та текст про когось з вашого оточення — тренд, який запустили звичайні користувачі TikTok. Але його вже підхопили бренди. Наприклад, «Як відчуваються неймовірна гарна подруга, яка не веде соцмережі».

В українському просторі тренд вже підхопив Monobank, підсвітивши свою фішечку — кешбек, додавши слова: «Як відчуваються дні, коли забув увімкнути кешбек в Monobank».

Цей тренд доречний для брендів, у яких є класні плюшки для користувачів і це можна підсвітити. Наприклад, «Як відчувається згадка про Біг Чікен Чіз у McDonald's». Біг Чікен Чіз — це сезонний бургер, який доступний тільки взимку.

Або, наприклад, як це міг би реалізувати супермаркет Сільпо: «Коли купив червону рибу у Сільпо по фулл прайсу, але забув про цінотижики».

Анімації з котами

Для створення цієї анімації потрібно три фото, трошки магії та буде повноцінне відео. Тут у головних ролях кіт, який йде до камери, показує язик та уходить.

Це просто, але одночасно й смішно, якщо додати цікаву фішку. Такі публікації пересилають друзям.

Ідеально підходить для брендів кормів та товарів для домашніх улюбленців. Так, наприклад, адаптував цей тренд бренд ласощів для тварин Delickcious.

Ситуативи до кінострічок

Ідеальний метч — адаптація брендів до гучних кіношних прем'єр. Яскравий та свіжий приклад Minecraft, коли бренди запікселили свої продукти, дописи та навіть створили піксельних діджитал героїв. 

Тренди — це круто, але перевірка важлива

Пояснюємо на прикладі

Нещодавно в TikTok завірусився тренд з різними AI тваринами. Це абсурдний мем з іронічними фото та відео, на яких тварини мають псевдоіталійські імена. Як от Tralalero Tralala та Bombardiro Crocodilo.

Бренди підхопили і спочатку навіть мали класний фідбек від аудиторії.

Навіть авіакомпанія Ryanair однією з перших інтегрувала тренд у свої публікації.

Але тут знайшовся один нюанс. У мережі з'явилося пояснення, що переклад італійської озвучки містить релігійні образи у бік різних вірувань та національностей.

Деякі бренди й далі використовують цей тренд, але, звісно, це може підпортити репутацію. І взагалі подібна історія може у кращому випадку викликати короткотривале обурення аудиторії, у гіршому – запустити культуру скасування, призвести до юридичних наслідків і втрати партнерств.

Тож у світі, де тренди злітають зі швидкістю світла, а увага аудиторії — найцінніша валюта, брендам варто пам’ятати: не кожен вірусний формат вартий вашого логотипа. А веселий жарт чи мем може легко перетворитися на антирекламу.

Тому перш ніж «стрибати в потяг» нового тренду, краще проаналізувати його та оцінити ризики — і лише тоді запускати. Адже SMM — це не лише про потрапляння в алгоритми, а й підтримка репутації бренду.

414
Події
Спільнота
Відеотека
Про нас