Соціальна відповідальність на межі з фаном

Багаторазові шоти й ресайклінг на вечірках — як українське представництво Jägermeister змінює нічне життя. І не тільки.

Німецький лікер з оленем на етикетці за останні роки зміцнив позицію невід’ємного атрибуту нічних заходів: чи то концерт, хоум-паті, чи вечірка в клубі. Тепер же у планах — закріпити за собою лідерський статус соціально відповідального бренду. А разом із тим — привнести нові тренди в культуру споживання напою серед цільової аудиторії.

Згідно з дослідженнями, дев’ять із десяти міленіалів та представників покоління Z вважають, що бізнес повинен бути соціально відповідальним. Ба більше, вони, найімовірніше, куплять продукцію компанії із соціальними й екологічними ініціативами. На цьому ґрунті українському офісу Jägermeister і вдалося побудувати ще один довірчий діалог зі своєю цільовою аудиторією.

Ми прагнемо робити соціально важливі дії якісними з позиції досвіду споживача, тобто поєднувати користь із задоволенням. У нас є можливість поговорити зі слухачами під час дозвілля й донести свої меседжі без імперативів — було б неправильно не комунікувати в цьому напрямку.

бренд-менеджер Jägermeister в Україні Вікторія Прудник

На сьогодні у бренду є низка кейсів КСВ: від грошового заохочення авторів найкращих соціальних ініціатив музичної індустрії в рамках премії Jager Music Awards до ресайклінгу.

Відповідальне споживання та ресайклінг

Перші екологічні ініціативи Jägermeister запускав на музичних івентах, де був партнером. Наприклад, починаючи з 2019 року на деяких концертах і шоу бренд представив багаторазові шоти на ланцюжках — щоби мінімізувати споживання одноразового посуду.

«Jägermeister підтримує музичну індустрію. Тому ми вирішили починати власні екоініцатіви саме з її представників. Впевнені, що вони можуть стати «провідниками» нового мислення серед своїх шанувальників — і в такий спосіб будуть популяризувати усвідомлений підхід до захисту довкілля», — підкреслює Вікторія Прудник.

Ще один етап роботи бренду в цьому напрямку — установлення інформативних баків для сортування сміття. Такі бокси були встановлені під час понад 30 музичних і культурних івентів, серед яких концерти Christian Löffler і GusGus та фестивалі «Спалах», RadioDay, Rap.ua Festival 2021.

У вересні 2021 року в одеському JagerBar бренд запропонував відвідувачам здати свої чеки й перетворити їх на унікальні листівки, розроблені локальними художниками. Так Jägermeister уперше зачепив тему апсайклінгу.

Екологічна упаковка

У 2021 році Jägermeister представив спеціальний набір у роздрібній мережі «АТБ»: разом із трав’яним лікером бренд пропонував шоти без пластикових вставок, виготовлені з картону, який легко переробляється.

«На продукції розміщено call to action «Подбати про довкілля і здати цю коробку на станцію сортування “Україна без сміття”». Отже, ми не тільки прагнемо до екологічності самі, а й інформуємо громаду, надаючи соціальному проєкту майданчик для комунікації», — коментує Вікторія Прудник.

Кожен такий комплект отримав QR-код, перейшовши за яким, споживач може ознайомитися з правилами ресайклінгу в Україні — інструкцію, що робити й куди звертатися, щоб здати матеріали на перероблення.

«Створення упаковки та елементів, які просувають бренд, — один із головних напрямків для нашого продукту. Ми і далі плануємо об’єднувати його з екоініціативами — пропонувати нові матеріали, формати і способи перероблення», — додає Вікторія.

Соціальні ініціативи

У портфоліо Jägermeister також чимало соціальних ініціатив. Наприклад, навесні минулого року, у розпал пандемії та карантину, бренд запустив платформу #SaveTheNight. Її метою було підтримати музикантів, діджеїв, барменів та інших гравців нічного життя, які через локдаун залишилися без роботи. Кожен охочий міг зайти на платформу й запросити на домашню вечірку артистів, танцюристів, кухарів і вуличних фокусників.

Уже четвертий рік поспіль Jägermeister вручає нагороду Jager Music Awards. Вона підтримує незалежних виконавців та індустрію загалом. У рамках премії є номінації Young Blood, яка допомагає молодим артистам розвивати кар’єру, — переможці отримують можливість зняти кліп, випустити вініл або придбати музичне обладнання.

З минулого року бренд також запустив номінацію «Соціальна ініціатива року». Першим переможцем став проєкт EVE8 — серія лайв-концертів із головних визначних пам’яток України. Автори отримали 50 000 грн на подальший розвиток. У 2021 році призовий фонд — 100 000 грн.

«Наша місія в рамках Премії — не тільки заохочувати якісний музичний продукт, а й розвивати українську музичну індустрію загалом», — резюмує Вікторія Прудник


·
1823
Головна