Соломинки з очерету та суто паперові стаканчики. Як перейти на екологічне пакування та які є варіанти

З 1 січня 2022 року в Україні практично повністю заборонять розповсюдження пластикових пакетів. Але нумо подивімося на проблему ширше і відчуємо, наскільки близько ми товаришуємо із пластиком.

Анамнез проблеми

Ця дружба вже давно аб’юзивна – без будь-якого співпереживання одне одному. Ми використовуємо пластик, а пластик забруднює планету.

Ми у Brand Loft Agency багато працюємо з пакованням і брендингом для засобів харчування й бачимо, наскільки важко виробникам і підприємцям відмовитись від таких зручних пластикових рішень.

Очевидно, що це буде продовжуватись недовго й наступними на радарі запобігання пластику, можливо, стануть стаканчики, соломинки та інше. Тому ми хочемо дослідити, як можна до цього підготуватися, і показати екологічні іноземні й українські альтернативи.

Кавова капость

Ароматна кавуся рятує дорогою на роботу, під час невеличкої перерви, коли треба перезавантажитися. Без неї ми вже себе не уявляємо. Що може бути поганого у крафтовому паперовому стаканчику?

Не повірите, але кавові контейнери всередині заламіновані поліетиленовою плівкою, ще й мають пластикові кришки. Вони не розкладаються у природі.

Щороку виробляють 16 млрд одноразових кавових станчиків. Цей масштаб навіть уявити важко!

Чарівна посмішка та мотиваційна цитатка на пакованні не такі вже й прикольні. Якщо зважити на те, що вони надруковані звичайною фарбою для офсетного або флексографічного друку, що теж шкодить довкіллю.

Але відповідальні підприємства за кордоном уже розв’язують це питання й використовують технологію літографічного друку. Цей друк на паперових стаканах базується на безпечних для харчових продуктів чорнилах або чорнилах на водній основі. Такі фарби є дружніми до довкілля і проходять сувору перевірку перед випуском на ринок.

Катастрофа на обід

Екзотичні суші, гаряча піца, розкішні бургери продовжують смачну тему. А скільки ж шкоди від одного бургера… І взагалі ж фастфуд – це не часто. Але замовлення навинос становлять приблизно 269 тис. тонн пластикових відходів, що потрапили в океани.

Вихід уже є. Екологічно дружнє паковання для замовлень, зроблене з продуктів вторинного перероблення – з гофрокартону та паперу. Проблема цього виду паковання в тому, що картон і папір не передбачені для прямого контакту з їжею. Потрібен бар’єр.

Зараз це вирішують пластиком, який не розкладається у природі. Але є PLA, або біопластик, що виготовляють з органічних джерел, таких як кукурудзяний крохмаль. Він на 100% біологічно розкладається. Чашки, що покриті PLA, не тільки є біорозкладними, але і компостуються.

В Україні теж розробляють альтернативи. Наприклад, у Сумському аграрному університеті науковці розробили пластик, що перетворюється на добриво.


Пластик-нападник

Пластикове паковання скоро стане персоною нон грата. Підприємства повертаються до тари багаторазового використання – скла й алюмінієвих банок.

Скляні банки для молока у Великій Британії використовують 6–8 разів. Пляшки з-під пива – 30–50 разів. Алюмінієві банки приймають як вторинну сировину, і вони майже не потрапляють на сміттєзвалища.

А як щодо пластикових соломинок, пів мільярда яких опиняється у смітниках щодня? Альтернативою є соломинки з паперу. Вони повністю розкладаються за два роки. А ось український стартап пішов ще далі та виготовляє одноразові соломинки зі стебел жита й очерету.

Коли ми думаємо про майбутнє, то малюємо собі таку картинку:

Корпоратив Brand Loft Agency проходить весело. Колеги обговорюють свої стартапи. Пальне із кавової гущі й електронний нескінченний блокнот уже на низькому старті.

  • «Суперсуші» доставляють у папері, виготовленому із сухого листя, а запаковане це все в пакети, що компостуються. Вони мінімально шкідливі, тому що виготовлені з картопляного та кукурудзяного крохмалю та біорозкладних нафтопродуктів, які повністю поглинають мікроорганізми. 
  • Напої в тарі з пульперкартону виглядають яскраво.


Особистий екологізм

Отже, що могло б привести нас до цієї прекрасної України майбутнього?

Приклади у статті – це лише вершина всіх альтернатив. Повторне використання, перероблення та регулювання споживання – наш шлях.

Дивитись навколо й захоплюватися технологіями – це не нудно. Тоді ми зауважимо, що багато іноземних компаній ефективно вирішують екологічні виклики. А такі країни, як Швеція і Швейцарія навіть заробляють на смітті. Позитивні емоції від споживання ми можемо ловити щодня. Альтернативи вже є, а отже, є і вибір шляху, яким йти.


·
2422
Головна