Стеження на благо: як дізнатися, що публікують конкуренти без моніторингу соціальних мереж


Аналіз конкурентів є важливим етапом при формуванні контент стратегії для соціальних мереж або сайту. Ні, не для крадіжки ідей або копіювання стилю, а для того, щоб розуміти, що в тренді, як взаємодіють з аудиторією і як виділитися на ринку.

Наша робота над проєктом починається з аналізу конкурентів клієнта більше, ніж за 30-ма параметрами. Ми звертаємо увагу на показники в соціальних мережах, на активність відвідувачів сайту, переглядаємо ресурси, які посилаються на клієнта, вивчаємо відгуки на сторонніх ресурсах і детально розбираємо роботу відділу продажів. Маючи ці дані, ми визначаємо слабкі та сильні сторони бізнесу клієнта в порівнянні з іншими.

Наступний крок — аналіз реклами конкурентів. У цьому нам допомагає Facebook Ad Library. Послідовний план дій виглядає так:

  • Зайти на сайт конкурента або ввести тематичні пошукові запити, щоб система вловила інтерес до теми;
  • Ловити пости конкурентів у Facebook;
  • Натиснути на три точки в правому верхньому кутку;
  • Натиснути "Чому я бачу цю рекламу?";
  • Далі побачите, яку аудиторію намагається охопити рекламодавець;
  • Додатково у меню сторінки конкурента вибрати «Прозорість сторінки» — «Перейти в бібліотеку реклами» (або знайти конкурента за посиланням).

Перевірити статистику сайту можна в Pr-cy. Сервіс вивантажує дані про відвідуваність, активності, інтервалах запитів, індексації, швидкості завантаження і ще по 70-ма параметрами.

Схожим сервісом є Ahrefs, де ви з легкістю отримаєте дані про трафік конкурентів в графіку, таблиці або діаграмі.

Якщо ви хочете знати, що говорять клієнти про ваших конкурентів, то вам варто використовувати сайт Youscan.io. Сервіс пропонує аналіз соціальних мереж за допомогою штучного інтелекту, який розпізнає зображення.

Щоб урізноманітнити контент, можна звернутися до сервісу Buzzsumo. Він аналізує щодня весь контент, який опубліковується в Інтернеті, тим самим дає чітке розуміння, що зараз в тренді, а що ні.

«Хто володіє інформацією, той володіє світом» — говорить життєва мудрість. Так, знати що роблять конкуренти важливо і потрібно, але не варто забувати про свою унікальність і особливості бренду.

Отримайте консультацію з маркетингу або аудит ваших рекламних кампаній від фахівців Shapoval Agency. Заповніть форму на сайті

·
3480
·
good 1
Головна