Святослав Кононець, mirrolab: рейтинги креативності — це добре, але головне — бути №1 в головах клієнтів

Серед клієнтів mirrolab — платіжні провайдери, бренди одягу, девелопери, інвестори. Їх роботи відмічено численними нагородами, а у рейтингу креативності від ВРК компанія входить до ТОП-25. І все це — досягнення команди, чий офіс і досі розташовано у Луцьку.

17 жовтня в UNDERHUB Creative Space співзасновник та креативний директор агенції mirrolab Святослав Кононець розкаже на лекції «Як хороший дизайн допомагає продавати» про хороший дизайн, значення ідеї, пошук інсайтів та правильне командоутворення.

Вітаємо, Святославе! Перше питання — традиційне. Розкажи трохи про себе. Як ти потрапив в креативні індустрії?

У 7 років я намалював етикетку для банки з корицею на замовлення мами. Це був мій перший дизайн-проект. Мені за нього не заплатили, але банка збереглась і досі є у батьків.

У школі я малював власну валюту, яку намагався запровадити в класі. Після університету працював інженером-конструктором на підприємстві — і зрозумів, що це явно «не моє». Пощастило, що на заводі в мене було достатньо вільного часу, щоб займатися дизайном.

Далі була робота у луцькій дизайн-студії, друга робота по вечорах у проєктному бюро, криза 2008-го, фріланс. Потім відкрив першу власну дизайн-студію у квартирі, паралельно були бізнеси, не пов’язані з дизайном. Далі — друга дизайн-студія, 6 переїздів у різні офіси, розширення спектру послуг і, як результат, креативна агенція mirrolab.

А ще я катаюсь на сноуборді та вмію кричати на людей зі сцени з гітарою в руках.

Розкажи трохи більше саме про створення mirrolab.

В мене була дизайн-студія Grafin, ми займались чисто дизайном і веб-розробкою. Агенція mirrolab заснована на базі цієї студії.

Ми з партнером хотіли створити агенцію, яка б надавала весь спектр маркетингових послуг — від стратегії до контент-менеджменту соціальних мереж. Так і позиціонували компанію — «студія усього».

У mirrolab було купа напрямків та департаментів, які ми поступово закрили та зосередились на розробці брендів, дизайні та рекламі. Вирішили не розфокусовуватись.

А що взагалі означає ваша назва «mirrolab»?

Коли виявилось, що наша торгова марка Grafin Studio була вже викуплена, а слово «grafin» ісландською означає «похований». Ми ніби й не збирались тоді підкорювати ісландський ринок — але в серці горенило. [Тому] ми вирішили придумати якийсь неологізм. Назва нічого не означає. Нам просто сподобався мікс слів «mirror» і «laboratory».

Як ви себе продаєте? Як люди дізнаються про вас?

Сарафан — наше усе. Переважна більшість нових клієнтів приходить по рекомендаціях. Ми дотримуємось принципу «гарно робиш — гарно отримаєш», тому з новими заявками проблем ніколи не було.

Також є звернення через рейтинги креативності та публікації наших кейсів чи прес-релізів на різних онлайн-платформах.

Ви фізично розташовані в Луцьку. Чи не заважає вам у роботі така віддаленість від столиці?

Ніяк не заважає. 4 години на авто — і ми у Києві. Особисто я люблю довгі відстані за кермом — це час, коли я можу обдумати нові проекти та стратегічні питання. Буває так, що я відвідую по три міста України за тиждень.

Інколи у клієнтів щодо нас буває шаблон «провінційної» агенції. Це нічого — при першій зустрічі ми руйнуємо цей стереотип кейсами та своїм підходом до роботи.

А як ви з ними комунікуєте? Як презентуєте ідеї?

Перш за все — ми няшки. Ми за просте людське спілкування, без офіціозу і на рівних. Клієнтам доносимо, що ми з ними у проекті партнери. Таке ставлення до роботи змінює підхід клієнта й агенції та дає набагато кращі результати.

Брифінги проводимо завжди наживо і на території клієнта. Презентації ідей чи концептів — теж наживо.

Ви входите в топ-25 креативних компаній України. Яким був шлях до цієї сходинки і яка наступна амбіція?

Насправді ми туди не збирались. Просто вирішили взяти участь у кількох конкурсах креативності, отримали ряд перемог і автоматично опинились у рейтингах. Рейтинги креативності — це все добре, але головне — рейтинги в головах клієнтів. Там ми плануємо бути першими.

Скільки сьогодні людей працює в штаті? Чи складно вам розв'язувати питання масштабування?

Сьогодні у mirrolab працює 22 людини.

З професійними кадрами у Луцьку трохи складно, відчуваємо кадровий голод. Щоб спростити собі життя ми переуклали структуру компанії, розробили та впровадили бізнес-процеси по всіх послугах. Вирішили не чекати «з моря погоди», а готувати кадри самотужки та під себе. Тому розробили внутрішню навчальну систему, зараз тестуємо її та плануємо набирати стажерів.

На вашому сайті ви розповідаєте, що врятували кота. Як це сталось і яка роль кота у вашій команді?

Наші дівчата знайшли його рік тому в парку. Виснаженого, худого, брудного, блохастого, з грибком — але з величезним бажанням вижити. Кіт співбесіду пройшов успішно і тепер працює на посаді антистресу. Працює за їжу. У стресових ситуаціях приходить і розрулює усі питання.

Про що будеш розповідати на лекції та кому, на твою думку, її варто послухати?

Я понад 15 років працюю у сфері дизайну та креативу, наступив на усі можливі граблі, пройшов всі етапи від «встановив Photoshop і у мене щось вийшло» до креативного директора агенції.

Поділюся своїм досвідом та досвідом компанії у розробці дизайн-продуктів, які мають успіх і приносять нашим клієнтам гроші. Розповім про правильний процес та правильну команду. Покажу кілька практичних кейсів mirrolab.

Лекція буде корисна усім, хто тим чи іншим чином причетний до розробки комерційного дизайну. Також не завадить представникам бізнесу.

Дякуємо за чудове інтерв'ю, і з нетерпінням чекаємо лекції!

·
1994
·
super 2
Головна