ТОП-10 SEO-порад для покращення позицій вашого сайту

Пошукова оптимізація сайтів — це завжди комплексний процес. І насправді жодна з порад не буде ефективно працювати без реалізації комплексної стратегії. Втім, якщо ви вже займаєтесь SEO та хочете отримати кращі результати з меншими витратами, наступні рекомендації та поради саме для вас.

Порада №1. Не концентруйтеся виключно на основних ключових словах

Бажання вийти в топ пошукової видачі за високочастотними пошуковими запитами цілком зрозуміле. Але у переважній більшості випадків концентрація на основних запитах — це помилка. У висококонкурентних нішах отримати в пошуку перші рядки видачі за високочастотними запитами складно та дорого. Плюс це вимагає багато часу — іноді роки кропіткої роботи.

Саме тому у більшості випадків оптимальною стратегією, принаймні на початку SEO-просування, є використання середньочастотних та низькочастотних ключових слів — споріднених запитів, які охоплюють основне ключове слово, але у більш розширеному вигляді. Вийти в топ за ними значно простіше та дешевше.

Для підбору ключових слів можете скористатися сервісом Semrush, який дозволяє знайти додаткові «ключовики» та отримати базову інформацію за ними.

Порада №2. Публікуйте виключно якісні та оригінальні матеріали

З кожним новим апдейтом Google стає все вимогливішим до якості контенту. Він повинен відповідати низці критеріїв:

  • унікальність та оригінальність;
  • актуальність та корисність для аудиторії;
  • зрозуміла та чітка структура;
  • відсутність фактичних та інших помилок.

Для аналізу якості тексту можна використовувати інструмент SEO Writing Assistant від Semrush. Він не лише оцінює її, але й надає поради, як можна покращити ваш контент. Однак це лише один з інструментів для аналізу. Обмежуватися виключно ним все ж не варто.

Порада №3. Форматуйте контент під «фрагменти» в Google Пошуку

Рекомендовані фрагменти — це невеликі уривки тексту, які зʼявляються на сторінці пошукової видачі та відповідають на поставлені користувачем питання. Йому, таким чином, не потрібно переходити на сайт, щоб отримати необхідну інформацію. Це поліпшує користувальницький досвід й водночас допомагає вам проявити себе як експерта у власній ніші.

Щоб ваш контент потрапляв у такі фрагменти, вкрай важлива правильна та якісна структуризація сторінок. А щоб визначити, як оптимізувати його під них, можете скористатися інструментом Organic Research. З його допомогою можна побачити, за якими ключовими словами легше вивести контент у фрагменти та знайти шляхи його оптимізації:

  • структурувати контент за допомогою організованих заголовків;
  • використовувати релевантні питання як заголовки й коротко на них відповідати;
  • форматувати абзаци за допомогою списків та таблиць.

З іншого боку, варто памʼятати, що коли користувач отримує відповідь на своє питання без переходу на сайт, ви втрачаєте потенційний трафік. Тому робити головний акцент у власній SEO-стратегії саме на фрагменти все ж не варто.

Порада №4. Покращуйте CTR за допомогою привабливих тегів заголовків та метаописів

Заголовок Title — це фактично назва сторінки, а метаопис (Description) — її короткий опис. Обидва елементи можуть відігравати ключову роль у тому, відкриє користувач посилання чи ні. Тому нехтувати ними не варто. Й так само не треба використовувати генератори метаописів, якщо ви не хочете зайвої шаблонності.

Використовуйте цільові ключові слова в обох елементах, спробуйте зробити тег заголовка у форматі запитання, напишіть метаописи, які надають базову інформацію про сторінку, обовʼязково протестуйте та оптимізуйте теги заголовків та метаописи.

А тепер погляньте на наступні приклади та спробуйте визначити, у чому проблема виділених сторінок:

У першому випадку замість метаопису — відгук клієнта, що є помилкою і фактично не несе жодної практичної інформації для потенційного клієнта. В другому метаопис не «вміщується» в доступну кількість символів, тому інформація неповна.

Порада №5. Використовуйте внутрішні та зовнішні посилання

Зовнішні посилання з авторитетних ресурсів — одна з головних складових ефективного зовнішнього просування. Тут все просто: чим більше релевантних та авторитетних сайтів посилаються на ваш ресурс, тим краще для SEO.

Але що стосовно внутрішніх посилань, які повʼязують сторінки сайту між собою?

Вони насправді не менш важливі, адже виконують одразу декілька функцій:

  1. Формують чітку та логічну структуру сайту не лише для відвідувачів, але й для пошукових ботів Google.
  2. Підвищують авторитет та релевантність сторінок, розподіляючи посилальну масу.
  3. Поліпшують залучення та утримання користувачів, надаючи їм більше цінної та корисної інформації в межах сайту.

Якщо ваш сайт просто зараз не має подібних внутрішніх звʼязків між сторінками чи розділами, варто якомога швидше це виправити та створити їх. Це нескладно, але вимагає певного часу.

Порада №6. Оптимізуйте зображення, графіку та інший візуальний контент

Контент сайту — це не лише тексти, але й будь-які графічні елементи. І над ними також потрібно ретельно працювати:

  • Використовуйте якісні та релевантні зображення.
  • Не публікуйте контент, захищений авторським правом.
  • Давайте файлам імена з відповідними ключовими словами.
  • Додавайте альтернативний текст-опис для зображень.
  • Оптимізуйте розміри та формат зображень для пришвидшення завантаження сторінок.
  • Використовуйте адаптивні зображення (SVG, PNG), щоб вони коректно виглядали на різних пристроях.

Стосовно згенерованих зображень поки що існує певна невизначеність. Однак, ймовірно, в майбутньому Google може запроваджувати санкції через використання такого контенту. Тому слідкуйте за оновленнями.

Порада №7. Додайте тематичні запитання до теми сторінки

Відповіді на поширені запитання — це можливість не лише надати користувачам актуальну інформацію, а й шанс отримати додаткову присутність у результатах пошукової видачі. А саме у блоках «Схожі запитання» та «Люди також шукають»:

Це, до речі, ще одне джерело для пошуку релевантних пошукових запитів. Користуйтеся, щоб зібрати актуальні ключові слова та фрази й використовувати їх у власній SEO-стратегії.

Порада №8. Знайдіть, оптимізуйте та оновіть старий вміст

Будь-який контент з часом втрачає актуальність, а застарілий вміст вже не залучає аудиторію так, як раніше. А навіть якщо й залучає, то не надає їй потрібної інформації та не мотивує до цільової дії. Що робити у такому випадку? Оптимізувати та оновлювати старий вміст.

У більшості випадків не потрібно видаляти старий контент, достатньо лише актуалізувати його. Інакше ви ризикуєте втратити отримані позиції, а вам це не потрібно. Знайдіть актуальну інформацію, додайте її, розширте семантичне ядро сторінки, щоб залучати більше відвідувачів.

Насправді оновлення вмісту часто є навіть більш ефективним способом залучення аудиторії, ніж створення нового контенту, адже сторінки вже проіндексовані, утримують певні позиції, Google «ставиться» до них лояльно. Тому обовʼязково проаналізуйте власний сайт на предмет застарілого контенту та проведіть його комплексний апдейт. До того ж це значно дешевше й швидше, ніж створювати нові матеріали.

Порада №9. Використовуйте CTA

CTA — це заклики, які мотивують відвідувачів виконати певну дію на сайті:

  • підписатися на розсилку;
  • завантажити файл;
  • придбати товар чи замовити послугу;
  • отримати безкоштовну пробну версію;
  • залишити відгук чи коментар тощо.

Такі заклики можуть мати дійсно вагомий вплив на відвідувачів, привертаючи їхню увагу та виступаючи в ролі своєрідного мотиватора. Не варто робити CTA занадто навʼязливими чи тим паче агресивними. Натомість акцентуйте увагу на вигодах, які отримає відвідувач, виконавши цільову дію. Особливо добре працюють заклики до дії, обмежені в часі: «залишилося 24 години», «кількість місць обмежена», «лише до кінця місяця» тощо.

Порада №10. Памʼятайте про EEAT

EEAT — це концепція, яку використовує Google для оцінки якості вебсторінок та сайтів, в основі якої лежать: експертиза, авторитетність, достовірність та надійність. Особливу увагу Google приділяє EEAT-факторам у сферах медицини та фінансів, але й в інших напрямках вони відіграють важливу роль.

Щоб ваш сайт відповідав актуальним вимогам Google, користуйтеся наступними порадами:

  • Додайте біографії авторів, які створюють контент для вашого сайту, підкресливши їхній досвід, знання та експертизу.
  • Посилайтеся на авторитетні та надійні джерела, які підтверджують ваші аргументи.
  • Додайте посилання на акаунти в соцмережах, публікуйте інформацію про нагороди та сертифікати, що доводять вашу експертизу.
  • Посилайтеся на інший релевантний та якісний контент, що додатково продемонструє ваші глибокі знання теми.

Роль EEAT-факторів постійно зростає. Тому ігнорувати їх в жодному разі не варто!

І наостанок ще дещо

Всі перелічені поради є значно ефективнішими для сайтів, які вже працюють певний час. Нові вебресурси просувати складніше, довше та дорожче з декількох причин:

  • недостатній авторитет та довіра через відсутність чи малу кількість вхідних посилань;
  • відсутність історичних даних, що ускладнює оцінку сайту для пошукових алгоритмів;
  • висока конкуренція з добре відомими та авторитетними сайтами.

Та найголовніше — алгоритм Google Sandbox може тимчасово обмежувати видимість нових сайтів у пошукових результатах. Тому якщо ви лише нещодавно запустили сайт, а SEO не дає очікуваних високих результатів, можливо, причина саме у Google Sandbox. У такому випадку потрібно працювати над оптимізацією й надалі, очікуючи, поки вебсайт вийде з «пісочниці». А далі результати стануть значно більш помітними.

384
Спільнота
Відеотека
Про нас