Три способи полегшити собі роботу в диджиталі за допомогою ШІ: досвід MAUDAU

За останні декілька років штучний інтелект став таким самим незамінним інструментом в роботі, як електронна пошта чи таск-менеджери. Використання ШІ швидко перестало бути модною фішкою: станом на 2024 рік понад 40% великих компаній у світі активно використовують інструменти штучного інтелекту у своїй роботі. Найчастіше AI використовують для аналізу даних, персоналізації клієнтського досвіду, розроблення кампаній та створення контенту.

Маркет повсякденних штук MAUDAU теж активно залучає штучний інтелект для своєї роботи. Як ШІ дозволяє компанії заощаджувати час на повсякденних завданнях та пришвидшувати деякі процеси у 8-10 разів? 

Епічний візуал за кілька хвилин

Інструменти штучного інтелекту активно використовують для генерації зображень, зокрема:

  • для промокомунікації;
  • для SMM.

Приблизно 80% зображень, які ви бачите на банерах на сайті, згенеровані штучним інтелектом. Раніше дизайнерам доводилось самим моделити елементи візуалу або шукати їх на стоках. Це потребувало чимало ресурсу та багато часу.

Зараз цим переважно займається ШІ. Наші спеціалісти навчились писати промпти таким чином, щоб результат був стабільним, а зображення відповідали стилістиці бренда. Тож створення елементів дизайну може тривати всього кілька секунд. Звісно, робота у дизайнерів все одно є — потрібно перевірити та відредагувати зображення, довести його до ідеалу. Проте завдяки штучному інтелекту процес створення зображень пришвидшився у рази.

Ну і, звісно, креативна частина роботи теж покладена на людей: генерувати ідеї кращі за людські у штучного інтелекту поки що не виходить.

Генерація зображень для соціальних мереж потребує дещо іншого підходу. Тут головна мета — зачепити, привернути увагу користувача, який скролить стрічку. Тому є потреба створювати ще більш незвичні, креативні та навіть епічні зображення.

Для цього у MAUDAU використовують підхід створення епічних ілюстрацій, в які можна інтегрувати продукт. Такі креативи вимагають більш просунутих ШІ-сервісів та більшого залучення дизайнера: він додає продукт на зображення, працює з кольором, ретушує картинку тощо. 

Текстові описи для тисяч товарів

Товарів на сайті — понад сотні тисяч, і нові з’являються ледь не щодня. Зрозуміло, що написання текстових описів для кожного з них ще той челендж. Тут на допомогу також приходить штучний інтелект, який пише тексти під пильним наглядом наших спеціалістів.

Як це відбувається? Найчастіше спеціаліст дає ШІ запит, де вказує назву товару та його ключові характеристики, і просить оформити це як цілісний текст. Додатково можна вказати бажану структуру, конкретні заголовки, чи потрібні марковані списки і так далі.

Інший спосіб — дати сервісу посилання на товар та попросити зробити опис за заданим шаблоном, спираючись на інформацію за цим посиланням. Якщо фахівець з контенту не дає штучному інтелекту посилання на офіційний сайт, то обов’язково просить сервіс вказати джерело інформації, адже фактчекінг ніхто не скасовував.

Крім того, ШІ-сервіс можна використовувати для редагування текстів, виправлення помилок чи зміни стилістики текстів. Головна умова — чітко описати сервісу, чого ви очікуєте. Чим більше даних ви даєте штучному інтелекту на старті, тим кращий результат ви від нього отримаєте. 

ШІ — для повсякденної рутини 

Сервіси штучного інтелекту ідеально підходять для виконання повсякденних однотипних завдань, таких як обробка зображень, скрипти для файлів і таблиць, робота з текстами.

Ми використовуємо різноманітні скрипти та боти, згенеровані в ChatGPT, для повсякденних процесів, що дозволяє пришвидшити нашу роботу у 3-4, а іноді навіть у 8-10 разів.

Наприклад, нам потрібно змінити роздільну здатність, обрізати по білих пікселях та зробити квадратний хост для 1000 зображень. На виконання цього завдання знадобилось би 3-4 години ручної роботи, тоді як скрипт, згенерований штучним інтелектом, справляється з нею за кілька хвилин.

Штучний інтелект — це вже частина нашої буденності, тому MAUDAU продовжує експериментувати. Ми постійно шукаємо та тестуємо нові шляхи використання ШІ, які зробили б нашу роботу ще більш ефективною. 

Замість висновку: три поради з використання штучного інтелекту 

AI здатний суттєво спростити десятки процесів, заощадити ресурси компанії та вивільнити час спеціалістів на важливіші та складніші завдання. Щоб ефективно використовувати штучний інтелект:

  • Експериментуйте

Ми не обмежуємось тільки ChatGPT, а користуємось також Microsoft Copilot, Perplexity, Claude, Midjourney та іншими сервісами. Багато сервісів мають унікальні особливості, тож іноді треба протестувати багато інструментів, щоб знайти саме ті, які найкраще підійдуть під ваші потреби.

  • Вся увага — на ТЗ

Якість результату на 99% залежить від ТЗ: чим воно детальніше, тим кращий результат. У деяких випадках ми пишемо ТЗ на кілька аркушів, інколи довго шукаємо варіанти реалізації скриптів, робимо 10-20 спроб, але все ж знаходимо рішення і результат того вартий.

  • Не довіряйте ШІ занадто сильно

Сервіси штучного інтелекту розвиваються швидко та лише за кілька місяців значно прогресували. Утім, довіряти їм на 100 відсотків не варто — згадайте, скільки разів бренди обпікались, через те що полінувались перевірити згенеровані результати. Краще перечитати готовий текст, уважно роздивитись і за потреби доопрацювати зображення, аніж потім перепрошувати за неправильно перекладений текст чи третю руку у людини на зображенні. ;)

706
Спільнота
Відеотека
Про нас