Творчість – це покликання

Творчість – це покликання, це безцінний дар і важка праця.

Однією з найдивовижніших та загадкових сфер, які є в світі – мистецтво. Багато діячів преси, критиків, журналістів тощо характеризують, описують роботи тих чи інших художників, поетів, музикантів...взагалі творчих людей. Вони бачать кінцевий результат, але як можна передати чи описати саме процес творіння, відчуття, що з’являються під час руху пензля, олівця, момент пізнання об’єкта зображення…? Вони аналізують здалеку, зі сторони взаємозв’язку з політичним чи культурним станом, з історією чи зв’язком з іншими мистецтвами. Вони ставлять оцінку в міру свого знання, чи бачення, начитаності чи кимось написаними «нормами аналізу творчої роботи». Але чи можуть ці знання бути істинними, чистими в сенсі глобального пізнання суті речей? Я не хочу казати за всіх, але як художник-аерографіст я інколи сама не можу відповісти на ці запитання, чому я це роблю, чому не можу жити без цього. Важливим є те, що творчість – це божественний дар, дар виходити за рамки свідомості та бачення фізичного світу. По-справжньому особливою миттю в творчості є та, коли задум стає реальністю. Мистецтво – це дія. Не важливо навіть наскільки ти «професійний», «іменитий» художник. Треба розуміти, що глядачі завжди розуміють пізніше. Єдиним та бездоганним контактом є ви та ваша робота. В здоровому артистичному середовищі майстри не змагаються один з одним. Кожен крок в творчому процесі – випробування на придатність.

Мистецтво є найважливішим інструментом в формуванні особистості. Творчість є призначенням мозку. Розглянемо з наукової позиції. Хочу звернути увагу на роботи нейробіолога, нейрофілософа та психолога Тетяну Чернігівську. Багато років вона досліджує вплив мистецтва та науки на мозок людини. 

 « Мозок людини, долучений до мистецтва, відмінний від звичайного. Така людина здатна до творчості та проривам не тільки в мистецтві, але й в науці або соціальній сфері – завдяки широті та багатству асоціацій. Людина здатна розуміти та використовувати багато видів мови: вербальну, математичну, музичну, образотворчу, - та вони не перехрещуються одна з одною. Все це – системи, що забезпечують найскладніший семіотичний світ, що по важливості для людини не поступається світу фізичному. Від змісту та структури цього світу залежать індивідуальні та соціальні межі,їх стабільність та розвиток.» 

Т.Чернігівська

Творчість – це покликання, це безцінний дар і важка праця. В творчості всіх митців сила волі до пізнання максимальна , оскільки саме тут дуже виражені самоопанування, самозречення та самовизначення. 

Проблеми перебудови нашого суспільства нерозривно пов'язані з вирішенням завдань формування творчої особистості. Адже саме така особистість є справжнім творцем історії, оскільки весь шлях, який пройдено людством, – це безперервний процес творіння. В спілкуванні з оточуючим світом людина отримує уявлення про красу, гармонію, досконалість. Творчість дає людині можливість актуалізувати свої потреби, інтереси, здібності, знаходити форми прояву індивідуальної активності. Творче самовираження сприяє усвідомленню особистісної ваги, емоційній розкутості, зростанню впевненості у собі. Мистецтво є унікальним у вирішенні завдань як художнього, так і особистісного розвитку, громадського і духовного становлення особистості.

Визначення мистецтва як «мислення в образах» стало загальноприйнятим в західноєвропейській і українській естетиці XXІ століття. Мистецтво – це дія, відсутність страху перед думкою тих, хто поховав свої мрії.. Творчості немає місця серед людей, які відмовились від мрій, мрій знайти та пройти свій шлях, долаючи перешкоди. Сила митців в здатності притримуватись свого власного руху, навіть якщо весь світ іде в іншому напрямку!

« Знайти своє місце в світі мистецтва – непросте завдання, якщо там взагалі є для вас місце. Шукаючи схвалення, навіть серед рівних собі, ви надаєте аудиторії занадто багато влади. Яке мистецтво і яких художників до нього віднести – завжди вирішував хтось інший.» 

Д. Бейлс, Т. Орланд

Ніщо вас не може зупинити і зламати, будьте сильні та розвинені. Творіть, навіть якщо вам здається, що руйнується весь світ.

·
2683
·
goodsuper 2
Головна