У 2021 році TikTok обов'язковий майже для всіх мас-маркет брендів

 «Офіційна заява: з вересня TikTok обов'язковий майже для всіх мас-маркет брендів»

‒ саме так написав на своїй сторінці у Facebook CEО і керуючий партнер NGN.agency Володимир Галіка.

Ми дуже обачно ставимося до нових платформ, і перш ніж вводити щось у загальну практику для клієнтів, детально вивчаємо тренди й робимо глибокий аналіз. Для деяких компаній, яким за їхнім позиціонуванням TikTok був прямо 100 зі 100 – ми, звичайно ж, робили проєкти. Для інших ‒ спостерігали й спільно обговорювали.

Причини:

  • Економічна ефективність

Бюджети навіть найбільших компаній не гумові, і якщо аналогічні охоплення і результати можна отримати через уже наявні майданчики, то немає сенсу просувати новий.

  • Стійкість тренду

Популярність у світі не завжди дорівнює популярності в нашій країні, тому звертайте увагу саме на ваш регіон. Якби після першого хайпа тренд не втримався, було б сумно. Гірше поганої бренд-сторінки – тільки занедбана. Зараз зібралось достатньо аналітики та історичних даних, аби сказати, що майданчик в нашому регіоні стійкий і продовжує зростати.

  • Instagram у кризі

Приплив нової аудиторії мінімальний. Через алгоритми, підписки з органіки та навіть з реклами є вкрай низькими. Соціальною мережею сильно незадоволені великі бренди й креатори, бо в ній немає робочої програми партнерського прибутку для креаторів (як, наприклад, у YouTube). Основний спосіб заробітку інфлюенсерів ‒ робота з брендами.

Але, з одного боку, Instagram змушує відзначати брендові пости й stories, з іншого ‒ «ріже» на них охоплення. При цьому не дає органічного зростання ні креаторам, ні брендам. Маємо, що блогер розміщує рекламний пост, отримує мале охоплення аудиторії, і тому наступний раз бренд платить йому вже менше грошей. Але й новий пост збирає мало охоплень, і виходить, що бренд платить ще менше, і це перетворюється на таку собі порочну спіраль. При цьому креатор не отримує нову аудиторію від платформи, плює та й іде собі в TikTok, а там органіки зараз купа. Слідом за креатором йде аудиторія, а за нею – й бренди.

Instagram намагається з цим щось зробити: додали Reels (по суті, вбудували TikTok в Instagram), пару тижнів тому їх СЕО анонсував, що вони від фотоконтенту йдуть у бік відео. Нещодавно Марк Цукерберг написав, що Facebook виділяє 1 млрд доларів на партнерську програму для креаторів (ага, як у YouTube). Але є враження, що запізно це все.

І остання крапля: 8 місяців тому NGN.agency робили дослідження з масової аудиторії, й 70% говорили про те, що якщо бачать бренд в TikTok, то їм здається, що це бюджетний бренд. Ми повторили це дослідження і вже отримали результати. Типово, що «дешевими» бренди в TikTok вважає тільки 28%. Причин багато, але основна ‒ побачили там вже великі бренди, і ті завищили сприйняття, спростували статус «китайського додатка».

Можемо зробити висновок, що TikTok тут надовго. Розучуйте танці! Хоча, це не шлях для брендів ‒ як правильно все робити, скоро покажемо. Stay Tuned.

·
1859
Головна