У режимі e-Learning: як зробити дистанційне навчання продуктивним

Після життя на дистанційці багато звичних для нас процесів кардинально змінилися або ж ми змінили ставлення до них. Наприклад, якщо раніше дистанційна освіта сприймалась виключно як вимушений захід безпеки, то сьогодні це ще один формат комфортного навчання. Коли не обмежений у виборі дисциплін та напрямків, можеш безпосередньо спілкуватися з викладачами з усього світу і приєднатися до занять звідкись завгодно, освіта і справді стає доступнішою. Єдина складність — не втратити ентузіазм і зберігати продуктивність весь період навчання.

Давайте пройдемо базові кроки, які допоможуть вчитися онлайн цікаво та ефективно.

Визначте, як будете вимірювати успішність онлайн-навчання

Кількість пройдених уроків і зроблених тестів - лише частина від загальної картини ефективності. Можна нескінченно «прокачувати» навички десятками завдань і все більше занурюватися в тему з переглядом чергового ролика, але заради чого все це? Ефективність дистанційного навчання перш за все залежить від поставлених цілей і успіху - те, що в підсумку реально приносить навчання. Підхід частково бізнесовий, тобто від вивчення певного предмета нам необхідно бачити результат. Визначити метрики успішності необхідно до початку навчання. Наприклад, після інтенсиву з продуктового менеджменту, ваші продажі на практиці виросли вдвічі. І ви, і компанія одержали вищий дохід.

Чітко розділяйте дозвілля і навчання

З переходом на дистанційку через всесвітню пандемію не всі швидко усвідомили, що карантин - це не канікули та не відпустка. Підтримувати традиційний режим дня і дисципліну складно, але так само реально. Якщо ви займаєтеся вдома, залиште місце звичній домашній рутині, ранковим обрядам - ​​сніданку, зарядці або пробіжці, знаходьте час для хобі та висипайтесь. Складіть домашній розклад і включіть туди заняття з репетитором по Skype, виконання домашніх завдань і підготовку до тестування. Дотримуючись плану, ви зможете структурувати час і сили. Головне - встигати до дедлайнів. Без них ефективність навчання знизиться.

Але не варто з ранку до ночі просиджувати за туторіалами та книгами. Замість впевнених знань вам дістанеться втома. Спробуйте вчитися невеликими спринтами - по 20-30 хвилин кілька разів на день і з поступовим освоєнням матеріалу підвищуйте тривалість занять. Між спринтами робіть перерву - пройдіться за кавою, погуляйте з собакою, перевірте соцмережі без зайвого сорому, що прокрастинуйте в інтернеті. Важливий елемент в організації дистанційного навчання - переконатися, що ви не відстаєте у засвоєнні пройденої програми. Темп навчання у всіх різний. Комусь подібний формат дозволяє швидше «клацати» завдання, комусь - зменшити обороти та виконувати завдання повільніше, але в більш комфортному ритмі. Це одна з переваг e-Learning.

Оберіть зручні інструменти для навчання

Мова йде не тільки про Zoom, Skype та інші програми для відеозв'язку. Арсенал e-Learning безпосередньо залежить від ваших цілей навчання. Для ефективного дистанційного навчання краще комбінувати кілька інструментів. Наприклад, на міжнародній платформі Preply репетитори з іноземних мов та шкільних предметів проводять уроки в Skype з використанням інтерактивних віртуальних дошок. Теорію і складні процеси набагато зручніше пояснювати наочно. На екрані учень бачить всі подробиці та може задавати питання в процесі розповіді. Якщо слухач захоче повернутися до пройденого матеріалу, педагог завжди поділиться відеозаписом заняття.

Окрім вебінарів, подкастів і звичайних письмових завдань, навчальний процес важливо контролювати за допомогою онлайн-системи управління знаннями - learning management system. LMS - це віртуальна школа, де збираються учні та викладачі з різних куточків країни або навіть світу, обирають курси, формують індивідуальний розклад і групові зустрічі, виконують тести та не зберігають контакт з реальним педагогом. У LMS також можна відстежувати успішність, аналізувати результати іспитів та на їх основі коригувати свою програму навчання. Якщо попередній матеріал погано запам'ятався, є можливість повторити теорію і перейти на наступний рівень вже з більшою впевненістю у власних знаннях та навичках.

Чим ще корисна LMS?

  • створюєте та оновлюєте базу знань. В хмарі можна зберігати електронні курси, тести, відео та інший навчальний контент - все в одному захищеному місці, а не в десятках книг або на флешках. Повернутися до матеріалів можна в будь-який зручний час.
  • контролюєте якість навчання. В системі дистанційного навчання прогрес простежуються не тільки за результатами фінального тестування, а набагато глибше. У вивченні об'ємного модуля одні теми можуть даватися легше, на інших - варто зосередитися довше. З кожного предмета або конкретної теми ви зберете детальну статистику.

Підтримуйте зворотний зв'язок з викладачем

Без звичного вербального контакту дійсно складніше сприймати інформацію. Регулярно давати учню зворотний зв'язок про якість занять, матеріалів і складності завдань дозволить педагогу, в разі необхідності, змінювати програму і тим самим відповідати на запити учня. Сподобався урок чи ні, чого не вистачає на курсі, а чого занадто багато або зовсім не потрібно в такій кількості, чи залишилися додаткові питання - специфіка питань може бути абсолютно різна. Деякі платформи онлайн-навчання включають функцію швидких опитувань після кожного заняття. Хороша практика для реального розуміння ситуації в віртуальному класі або на індивідуальному уроці.

Неформальне спілкування з викладачем - теж плюс до дистанційного навчання. Внутрішній чат або форум може стати місцем для обміну ідеями та корисними матеріалами. Просто говоріть з педагогом на абстрактні теми та поповнюйте бібліотеку своїх електронних ресурсів новинками. Якщо так відбувається при вивченні іноземної мови, то так ви ще й практикуєте розмовні навички.

Прямий контакт з викладачем під час вивчення іноземних мов онлайн залишається найважливішою частиною продуктивного навчання. Досить знайти потрібний ресурс з перевіреними педагогами. Загальний рейтинг серед фахівців і відгуки інших учнів допоможуть визначитися з вибором. На тій же платформі Preply зареєстровано понад 45 000 кваліфікованих репетиторів, які викладають 50 мов для учнів з більш ніж 160 країн світу. Така статистика вже говорить про довіру користувачів. Для різноманітності підтягти розмовний можна не тільки з професійними вчителями, а й просто з однодумцями з інших країн. Приєднуйтесь до тематичних спільнот і практикуйте навички разом з іншими користувачами. Серед популярних ресурсів: Conversation exchange, Global Penfriends, InterPals. Більшість з них безкоштовні, і зустріти на сайті можна найрізноманітніших людей. Обираєте зручний формат - листування або відеочат - і отримуєте максимум користі від дистанційного навчання.

Онлайн-заняття дарують нам шанс не втрачати набуті навички, попри зміни в традиційній формі навчання. Де б ви не знаходилися, в будь-який зручний час можете продовжувати вивчення різних дисциплін або підвищувати кваліфікацію. Дистанційне навчання допомагає утримати якість освіти на попередньому рівні, а також дає нові інструменти для додаткової залученості в процес. За умови правильного підходу до організації уроків і вибору викладачів ви посилите ефективність занять і зробите навчання звичною частиною вашого повсякденного життя.

·
1491
Головна