VERTIGO для Jägermeister Україна. Серіаліті Jäger Scouting. Home parties edition

Для бренду Jägermeister це вже третій сезон шоу Jäger Scouting. Концепція така: медійні люди в ролі «‎скаутів» досліджують разом з глядачами нові місця для розваг та показують, де можна цікаво затусити. У всіх попередніх сезонах jäger-скаути відвідували бари, клуби, креативні простори та шоуруми, але реалії карантину внесли свої корективи. Саме тому третій сезон було вирішено присвятити домашнім вечіркам, де скаути мали показати, як урізноманітнити home parties, якщо всі настолки вже набридли, а провести час з друзями хочеться. Наш YouTube-серіал мав бути і розважальним, і пізнавальним одночасно.

ЦА для цього проекту поділяється на 2 категорії: молоді люди до 23-х років, студенти, які хочуть виглядати сучасними та крутими; та люди трохи старшого віку, 25-35-ти років, менеджери середньої ланки, які не готові створювати тренди, але готові їм слідувати. Ми прагнули зацікавити обидві групи.

Бренду важливо не ставати відвертою рекламою. Зазвичай всі чудово розуміють, де брендований контент, але якщо його прояви нативні, а контент цікавий — глядач його подивиться незважаючи на присутність логотипу чи продукту в кадрі.

Денис Мартинов, співзасновник креативної агенції VERTIGO

Для того, щоб проект був цікавий аудиторії та водночас виконував своє бізнес-завдання, треба витримувати баланс між сюжетом, гумором, проявами бренду в кадрі та бути корисним для глядача.

5 правил успішного YouTube-серіалу від агенції VERTIGO:

  • Контент має викликати емпатію. Наприклад, челенджі — це формат, який максимально захоплює глядачів.
  • З аудиторією треба розмовляти однією мовою — враховувати тренди, актуальні меми, гіфки та відоси, які цікаві вашій ЦА.
  • Не зважаючи на кількість гегів, все одно у відео має бути зрозумілий сюжет.
  • Щоб глядач повірив у героїв, у них має бути зрозуміла мотивація — чому вони роблять ті чи інші речі в кадрі, чи є між героями конфлікт?
  • Відео має бути корисним, щоб після перегляду аудиторія дізналась щось нове, або змогла втілити побачене в житті.

Про обмеження

Звичайно, не обходилось без складнощів. Ми відзняли велику кількість матеріалу і на монтаж кожної серії та підготовку всіх промо-матеріалів у нас був лише тиждень. Оскільки YouTube та формат серіалу зобов'язують до певної періодичності, щотижня в один і той самий день ми мали випускати серію. Щоб дотримуватись цього графіку, ми монтували декілька випусків паралельно.

Головне обмеження у цьому проекті: все мало бути чітко за гайдлайном Jägermeister та водночас привертати увагу, бути креативним і свіжим, як берлінський ранок.

Маріанна Мурашко, креативна директорка VERTIGO

Ще один нюанс, який нам довелось враховувати в роботі: за законами України в digital-рекламі алкоголю не можна показувати процес споживання або навіть наливання алкоголю до чарок. Ми сприйняли це обмеження як додатковий простір для креативу.

Про процес: між креативом та гайдлайном

У кожної серії Jäger Scouting​ була унікальна концепція та сценарій, відповідно для кожної ми готували унікальний графічний контент — сніпети для YouTube, дизайн сторіз та постів в Instagram, різноманітні перебивки для відео. Ми розробляли дизайн на основі відзнятого матеріалу та брендбуку Jägermeister. Брендбук допоміг нам краще зрозуміти філософію бренду та передати її в подальшій візуальній комунікації, це — deutsch after dark, гострота та сучасність, дух зухвалої молоді та вишукані розваги.

Образи ведучих Аліни Паш і Сергія Стоуна, а також брендові елементи для графічного контенту ми взяли безпосередньо з відеороликів, щоб зробити комунікацію більш живою. Під час верстки текстових елементів ми спиралися на німецький стиль Баухауз, затверджений в гайдлайні бренду.

Режисер проекту Юра Кузнєцов раніше вже мав справу з продакшеном графічних матеріалів для Jägermeister, тому він активно долучився до створення дизайну і розробив перебивки для серій.

За словами Юрія Кузнєцова, перебивки додають динаміки і дозволяють зручніше монтувати те, що не монтується чисто. Оскільки у попередніх випусках Jäger Scouting​ використовувався глітч, ми вирішили зберегти певну спадкоємність та підібрали для третього сезону ефект pixel sorter, таке собі діджитальне змазування.

Також у нас були графічні перебивки з атрибутами домашніх вечірок та з фірмовими чарками та пляшечками, що заміняло демонстрацію прямого вживання Jägermeister.

«На перебивки ми додали звук цифрових порушень або різкий acid house. Ця музика підкреслює tone of voice Jägermeister — dark party, та при цьому залишається в зоні гумору, що  необхідно нам для контенту. Також в процесі монтажу прийшла ідея озвучити епізоди мемним роботом замість диктора, і це, на мій погляд, відмінно спрацювало»,

— Юрій Кузнєцов, режисер проекту Jäger Scouting

Чому саме серіал?

Все більше користувачів YouTube переходять на преміум-підписку і відмовляються від прямої реклами. Саме тому бізнесу треба шукати більш вишукані шляхи присутності на цьому майданчику — наприклад, власне шоу або YouTube-серіал, або прояви у вже популярних проектах. На відміну від рекламних роликів серіал залишиться на YouTube назавжди. Навіть через кілька років хтось може натрапити на серіал Jäger Scouting та подивитись його просто по фану.

·
4051
·
goodsuper 3
Головна