Відеоконтент бренду в соцмережах

Відеоконтент захоплює все більше медіапростору. І якщо бренд хоче відвоювати свого користувача  —  потрібно в цей простір вриватися по всіх фронтах. Хороші відео допомагають отримати вірусні охоплення  —  славнозвісні лайки/шейри, але головне  —  лояльну аудиторію. Яка цінує і професіоналізм, і загальний вайб команди.

Розповідаємо, на які види відеоконтенту звернути увагу, якщо хочете докричатися до своїх людей через рекламний шум та банерну сліпоту.

Анімації

Статичні зображення в соціальних мережах варто час від часу розбавляти анімаційними. Вони привертають більше уваги та можуть доносити складніші меседжи. Не треба робити кожен пост анімаційним, перетворюючи сторінку на інформаційний шум: такі зображення мають бути акцентами, а не тлом.

У соціальних мережах краще працюють анімаційні пости у форматі .mp4 тривалістю не менше 30 секунд (якщо це коротка анімація, можна повторити її кілька разів). Фейсбук краще їх просуває, а для інстаграму доступний лише такий формат анімованих зображень.

Приклади:

Відео з життя компанії

Такі пости або сторіз зближують компанію з користувачами, та допомагають будувати сильніший рекрутинговий бренд. Аудиторія бачить, що це не просто ще одна компанія без облич, а сильна та дружня команда професіоналів. Ці відео не мають бути ідеальними та професійно зрежисованими: навіть добре, коли вони трохи аматорські та смішні. Так вони виглядають справжніми.

Приклади:


Кейси

Кейс  —  це детальна розповідь про проект, процес його створення та результати. Кейс у форматі відео може бути як доповненням до статичного кейсу у вигляді зображення, так і самостійною одиницею. Такий формат сприймається легше, бо крім візуального каналу, можна використовувати ще й аудіо, може передавати більший об’єм інформації за менший час, та запам’ятовується краще.

Якісний кейс повинен мати сюжет, пояснювати бекграунд проекту, процес його створення, детально показувати сам проект, доповідати про результати та його вплив. Зазвичай, щоб розповісти про проект, вистачає 2–5 хвилин. Не треба робити відео занадто довгим.

Круто, коли відео завершується жартом або якимось неочікуваним емоційним моментом. Так ми даємо глядачу трішки більше, ніж він очікував.

Приклади:


Шоуріли

Шоуріл  —  це коротке відео, що демонструє різноманітність проектів компанії, не розглядаючи кожен детально (цю функцію виконують кейси). Для таких відео важливі привабливі кадри, без заглиблення у технічні нюанси. Цей інструмент емоційний, а не раціональний, тож його головна мета  —  викликати у глядача емоції.

Шоуріл варто час від часу поновлювати, наприклад, раз на 1–3 роки.

Добре, коли шоуріл:

/ Передає настрій компанії. Залежно від позиціонування, можна визначити, яким має бути відео. Наприклад, компанії, що займається домашніми інтерьерами, підійде спокійне, пронизане затишком відео під фортепіанне соло, а компанії, що створює інтер’єри клубів та концертних майданчиків  —  більш динамічний ролик.

/ Якісно знятий та змонтований, триває близько однієї хвилини, та виглядає захоплюючим для користувачів, в тому числі для тих, хто раніше не цікавився компанією, чи навіть напрямком. Правильний шоуріл легко заволодіє увагою глядачів незалежно від теми.

/ Складається з найвдаліших проектів. Краще коротший, ніж менш якісний ролик. Найкращі кадри варто розмістити на початку та в кінці відео  —  так ролик приверне увагу з перших секунд і запам’ятається.

/ Містить назву компанії. Навіть якщо людина побачить відео не на сайті/сторінці компанії, вона повинна розуміти, про кого йде мова.

Приклади:


Відео-відгуки

Мета відгуків у форматі відео  —  викликати більше довіри у користувача.

Кадри з задоволеними клієнтами надихають потенційних клієнтів також звернутись до бренду. Люди доволі рідко пишуть гарні відгуки, приділяючи цьому увагу тільки коли вони чимось незадоволені. Відеовідгуки допомагають вирішити цю проблему, не породжують сумнівів щодо правдивості, та викликають потрібні емоції у глядачів.

Нецікавий відеовідгук показує лише «говорячу голову» клієнта, записану на телефон однією сценою. Такі відгуки сприймаються гірше.

Цікавий відеовідгук повинен мати продуманий сценарій (на кшталт мікроінтерв’ю), бути знятим якісно, складатися з окремих сцен, де перемежовуються кадри з кінцевими користувачами, а також, якщо можливо, результатом роботи компанії. Співвідношення сцен з людьми до сцен з роботою має бути приблизно 40% до 60%.

Так само, як і шоуріл, відеовідгуки повинні мати назву компанії та, за допомогою допоміжних інструментів (брендовані графічні елементи, фонове аудіо), вказувати на приналежність до компанії.

Приклади:


·
1962
·
super 8
Головна