Види аерографів

ОСНОВНІ ВИДИ АЕРОГРАФІВ

Аерограф – художній інструмент, фарбувальний пристрій, що розпилює фарбу. Всі аерографи працюють відповідно до закону гідродинаміки, що був відкритий ще у 1738 році Даніелем Бернуллі. Принцип Бернуллі базується на співвідношенні між статичним та динамічним тиском. В сучасному аерографі повітря, що проходить по трубці, знаходиться під більшим тиском ніж тиск повітря навколишнього середовища, саме це змушує фарбу підніматись по іншим спеціальним каналам і змішуватись з повітрям, утворюючи потужний рівномірний струмінь.

 Конструкція аерографа за останні роки була модернізована, але основний принцип роботи не змінився з моменту модифікації приладу у 1893 році британським художником Чарльзом Бердиком. В наш час існує багато виробників різних моделей аерографів. Підібрати собі зручний і якісний інструмент – дуже важлива задача. Якість та зручність аерографа визначається його робочими властивостями, матеріалом з якого виготовлений інструмент. Якісне обладнання полегшує процес самої роботи та впливає на кінцевий результат, на вигляд малюнка.

По типу та способу управління розділяють аерографи одинарної і подвійної дії.

Аерографи одинарної дії прості і використовуються частіше для рівномірного фарбування чи лакування великих площин. В аерографах одинарного типу дії ми можемо контролювати лише кількість повітря чи кількість розпилювального матеріалу. Air Single Action – називається тип аерографа, де можна змінювати тільки кількість повітря, що подається. Fluid Single Action – тип аерографа, в якому можна контролювати тільки кількість матеріалу. Аерографи одинарного типу дії на сьогоднішній час вважаються дуже застарілі і неякісні. В процесі роботи ви самі починаєте розуміти і відчувати багато нюансів.

 А вже сучасні аерографи подвійної дії будуть набагато цікавіші в користуванні та надійніші:

Independen Double Action (подвійної незалежної дії) – в ході роботи такого аерографа можна незалежно один від одного змінювати як кількість повітря, так і кількість матеріалу, що подається. Тригер контролю рухається в двох напрямках – вниз (подача повітря), назад (подача матеріалу).

Controlled Double Action (подвійної залежної дії) – це вже дуже сучасний і якісний аерограф. Для його використання необхідні деякі навички, які з‘являються з досвідом. В ході роботи такого аерографа можна сказати, що кількість фарби, що розпилюється, залежить від кількості повітря, що подається в інструмент. Ці дії можна контролювати в ході роботи. Конструкція такого типу аерографа складна і потребує дбайливого користування.

Також в деяких моделях аерографа є механізми попереднього налаштування:

Pre-set Handle Set - механізм обмеження подачі фарби, він встановлений на грифі, обмежує рухи голки.

Line Adjustment Assembly – механізм попереднього налаштування подачі матеріалу, він встановлений в корпус аерографів тільки з нижньою підводкою матеріалу.

Air Presetting Mechanism – механізм попереднього налаштування подачі повітря. Він уявляє собою додатковий повітряний клапан-мікродроссель. Вбудований механізм в корпус аерографа або встановлюється як опція перед повітряним клапаном.

Такі попередні налаштування істотно полегшують керування аерографом, полегшують процес роботи та якість.

Аерограф це дуже універсальний інструмент. Художники використовують його для авторетуші, автографіки, Body art, Nail art, моделювання, розпису інтер’єру та фасадів, написання картин тощо. Саме типом роботи і визначається який аерограф треба використати. Слід також пам’ятати, що вибір якісного аерографа це і вибір одночасно компресора з високою продуктивністю. Обираючи обладнання, треба враховувати для якого типу роботи воно буде використане.

Якщо ви початківець, то купувати дуже дорогу модель немає необхідності. В ході роботи і набуття навичок, через відсутність досвіду можна пошкодити деякі важливі деталі. Частіше це найважливіші деталі - сопло та голка. Авжеж їх можна купувати, ремонтувати, але в дорогих моделях вони коштують дуже недешево. З іншого боку, якщо ви вирішили займатись аерографією професійно - придбати дешеву модель буде не раціонально, бо вона не зможе задовольнити всі ваші потреби. Якщо ви впевнені, що хочете займатись аерографією, розвиватись в цьому напрямку, то необхідно декілька аерографів з різними дюзами і механізмами подачі матеріалу.

Мої інструменти

Як і багато художників-аерографістів, я починала працювати з простих, дешевих брендів. На жаль в дешевих брендах Miol, Fengda, Intertool багато часу витрачається на виправлення ляпів через неякісні розпилювальні механізми. Красиву картинку намалювати можливо, але якісно і спокійно попрацювати не вдається. Згодом я придбала набір Walcom Grapho Bag. Для фонових робіт, великих об’єктів я використовую аерографи з великим діаметром сопла, або краще Mini Jet Walcom 0.7 та 1.0 мм дюзами. Для тонких, контурних робіт, деталізації – аерограф з мінімальним діаметром сопла 0,18 мм. Набір від фірми Walcom містить в собі все необхідне для художніх і декоративних робіт. За допомогою аерографа Graphique з дюзою 0.3 мм був зроблений мною перший малюнок на автомобілі Toyota Corolla. На сьогоднішній час я даю перевагу саме аерографам Iwata. Для початку хорошим вибором стала модель BR серії Revolution з дюзою 0.3 мм. Цей аерограф ідеально підходить для більшості художників-аерографістів, так як дозволяє виконувати великий спектр робіт. Для деталізації і «смачних» фрагментів в роботі зручно використовувати аерограф серії Custom Micron CM – B з дюзою діаметром 0.18 мм.

Інструменти, які я використовую в роботі:


·
1126
·
super 1
Головна