Види компаній, що працюють з сайтами

Коли вебсайти лише з’явились, було цілком достатньо невеличкої команди для їх підтримки та розвитку. Сайт могли ефективно обслуговувати буквально 2-3 людини. Але з часом індустрія вебдизайну суттєво змінилась. Сам процес створення сайту став набагато складнішим. До того ж створення вебсайту чи вебпроєкту часто є лише складовою більш комплексного процесу. Так, вебсайти можуть бути частиною цифрової комунікації, розробленої маркетинговою агенцією. Або ж це можуть бути комплексні продукти, якими, як правило, займаються продуктові чи IT-компанії.

В цьому матеріалі ми спробуємо розібратись, які організації є дотичними до вебдизайну і якими типами проєктів вони займаються.

Вебстудії та вебпродакшени

Загальна характеристика

Вебстудії та вебпродакшени спеціалізуються саме на створенні веб-продуктів: посадкових сторінок, вебсайтів організацій, онлайн-магазинів та інтерфейсів різних онлайн-сервісів. Тут можуть розробляти фірмові стилі, але це радше виключення, аніж правило.

На відміну від дизайн-студій, у вебстудіях та вебпродакшенах окрім дизайн-команди часто працює ще й технічна команда, яку залучають для програмування сайтів та онлайн-проєктів.

Часто подібні компанії очікують від дизайнерів вміння самостійно створювати нескладні посадкові сторінки. Звісно, у вебдизайні, як і в багатьох інших напрямках, цінують творчий підхід. Але на додачу до цього для вебдизайнерів характерне системне мислення та аналітичний підхід до роботи, адже їм часто доводиться розробляти цифрові дизайн-системи, в яких без цих якостей ніяк.

Які проєкти створюють

  • Посадкові сторінки.
  • Презентаційні вебсайти.
  • Інтерфейс комплексних вебпроєктів (медіаресурсів, інтернет-магазинів, вебсервісів)
  • Зрідка — повноцінне створення комплексних вебпроєктів.

Приклади компаній такого типу

Element Agency, Deco Agency, Vintage Web Production.

Цифрові та маркетингові агенції

Загальна характеристика

Цифрові агенції (їх ще називають діджитал-агенціями) займаються просуванням компаній в інтернеті.

Цієї мети вони досягають за допомогою різних засобів: посадкових сторінок, соціальних мереж, онлайн-медіа та різних каналів цифрової реклами.

Тут поряд з дизайнерами часто працюють маркетологи, копірайтери й так звані PPC-фахівці. А дизайнери створюють дизайн-продукти для публікації в соцмережах, посадкові сторінки, банери, а ще — відеоролики.

Дизайнерам, що прагнуть працювати в цифрових агенціях, варто бути готовими до інтенсивного темпу роботи, генерації шалених ідей, додатково — вивчати основи моушн-дизайну.

Які проєкти створюють

  • Посадкові сторінки.
  • Презентаційні вебсайти.
  • Зрідка — інтерфейс комплексних вебпроєктів.

Приклади компаній такого типу

Hexagon Agency, DL Agency, Skykillers, Sasquatch Digital, Postmen, UAMASTER, New Strategies Group, Havas Digital Kyiv, Arena Media.

Компанії, що займаються пошуковою оптимізацією

Загальна характеристика

Пошукова оптимізація — це ряд заходів, що допомагають сайтам компаній займати високі позиції у пошукових системах (як правило, у google.com). Дійсно, більшість інтернет-користувачів починає вибір підрядника, постачальника послуг чи товарів через пошукову систему. При цьому дуже незначна частина користувачів рухається далі першої сторінки пошукової видачі. За деякими дослідженнями — лише 5% користувачів.

Тому потрапляння сайту в славнозвісний гуглівський топ-10 є вкрай важливою і дуже непростою задачею. З року в рік компанія Google вдосконалює свої пошукові алгоритми та робить правила ранжування суворішими. Сьогодні передумовою потрапляння сайту на перші позиції пошукової видачі є дотримання низки технічних вимог, правдивості змісту, наповненості, кількості посилань, деяких безпекових параметрів.

Тож компанії, які займаються пошуковою оптимізацією, насправді вирішують цілу низку питань навколо і всередині вебсайту. Вони проводять технічний аудит проєкту, перевіряють якість його верстки та налаштувань, аналізують унікальність змісту сайту та його відповідність пошуковим запитам, які роблять користувачі, а ще, намагаються зробити так, щоб на сайт з’явилось якомога більше зовнішніх посилань.

Які проєкти створюють

  • Як правило займаються саме пошуковою оптимізацією вебпроєктів.
  • Іноді створюють посадкові сторінки чи презентаційні сайти.

Приклади компаній такого типу

OdesSeo, NetPeak, UAMASTER, Promodo.

Продуктові компанії та IT-компанії

Продуктовими часто називають компанії, що створюють цифрові продукти — мобільні застосунки, онлайн-сервіси та навіть технічні продукти.

Дизайн-команди в таких проєктах створюють інтерфейс продукту — від концепції та прототипу до втілення та подальшого розвитку.

Іноді продуктовими ще називають IT-компанії, що створюють цифрові продукти. Часто клієнтами таких компаній є іноземні замовники, державні структури та великі замовники.

Приклади компаній такого типу

EPAM, Ciklum, Genesis, Star, MacPaw, CASES.

·
10328
·
14
·
sosogoodsuper 223
Головна