Використання аудіо-, та відео-контенту для створення книжок

Ведете YouTube-канал, записуєте відео в соцмережах чи подкасти? Увесь цей контент можна використати для створення власної книги. Дізнайтеся про те, як це зробити, у матеріалі проєкту Bookify.Video.

Вибір теми

Спочатку визначтеся з темою. Виберіть те, що найбільш цінне для вашої. Подивіться, які відео набрали більше переглядів, лайків і коментарів. Від кількості та різноманітності контенту, який ви генеруєте, буде залежати, скільки книг ви можете написати. Так, якщо ваші ролики можна розбити на вузькі теми, на кшталт плейлистів у YouTube, то можете взяти їх за основу розділів і глав для однієї книги. Інший варіант - присвятити кожному напрямку окреме видання.

Назву можна придумати одразу, але цілком імовірно, що пізніше ви захочете її змінити. Це нормально.

Витяг тексту

Те, про що йдеться у ваших відеороликах та аудіозаписах, можна транскрибувати - перетворити на текст. Є кілька способів. Ось 3 з них:

  • спеціалізовані сервіси;
  • програми для розпізнавання мови;
  • вручну.

Що стосується спеціалізованих сервісів, то вони призначені для вилучення тексту з відео та аудіо. Досить скористатися одним із них, щоб перевести свій контент у текстовий формат.

Програми для розпізнавання мови зчитують те, що говорить людина, і переводять це в текст. Можете задіяти звичний Google Docs. Складання текстового матеріалу вручну позбавляє необхідності користуватися сервісами, але на нього йде набагато більше часу.

До речі, є і четвертий спосіб збору інформації та перетворення її на текст - звернутися до фахівців. Наприклад, до хлопців із Bookify.Video. Вони збирають публічний контент блогера або експерта, перетворюють його на текст і на його основі роблять повноцінну книгу.

Структурування

Коли чорновий текст готовий, займіться його структуруванням. Розбийте зібраний матеріал на розділи, а потім - на глави. Розташуйте різні тексти для одного розділу в тій послідовності, в якій ви їх хочете бачити в книзі. Слідкуйте за логікою та послідовністю викладу.

Можливо, ви вирішите додати щось про що ще не записували відео або подкаст. Зазначте це і доповніть майбутню книжку цінною інформацією. До речі, це працює і у зворотний бік - новий матеріал ви зможете використати для чергового ролика.

Редагування та об'єднання

Розмовна мова на ваших відео відрізнятиметься від книжкової форми викладу. Тому транскрибований текст обов'язково перевірте та видаліть усі зайві: надто розмовні звороти, слова-зв'язки, а особливо вступні та завершальні слова - там, де ви говорите про лайки, підписку та активність у коментарях.

Почистивши текст від зайвого, переходьте до "зшивання" - об'єднання різних матеріалів одного розділу в єдине ціле. Зробіть плавні й логічні переходи. Як варіант, розбийте окремі думки на підпункти одного розділу. Напишіть вступ до книги та закінчення.

Коли текст готовий, перечитайте його. Перевірте його на помилки, друкарські помилки, повторення. Переконайтеся, що все зрозуміло, немає недомовленості та двозначності. Відкоригуйте орфографію та пунктуацію.

Справа за малим

Тепер залишилося оформити авторське право, зверстати книгу, зробити дизайн і зайнятися виданням і просуванням. Усе це можна робити самостійно, але якщо це ваша перша книжка і ви не маєте досвіду в цій справі, то всі перелічені процеси займуть багато часу. Хорошим виходом буде звернутися до професійного видання. Звісно, доведеться ділитися прибутком, але ви заощадите собі часу, який зможете використати для написання наступної вашої книги.

397
Спільнота
Відеотека
Про нас