Використання соціальних мереж для активізації зусиль у сфері SEO

Практично всі користувачі інтернету мають профілі в соціальних мережах. Тому під час просування інтернет-магазинів, корпоративних сайтів та інших проєктів, слід користуватися цим. При правильній роботі з соціальними мережами можна домогтися високих показників. Краще використовувати всі можливості, щоб збільшити приплив користувачів на ваші веб-проекти. Зокрема, SEO-просування і SMM.

Використання соціальних мереж під час SEO-просування сайтів

Фейсбук, Твітер та інші соцмережі - це насамперед можливість отримання посилання з відвідуваного ресурсу на сайт, що розкручується. Так, такі посилання практично не враховуються під час ранжування веб-проектів пошуковими системами. Адже якщо ПС почнуть надавати їм значення, то це призведе до того, що спамери будуть плодити величезну кількість таких посилань.

Але користь для SEO-просування у соціальних мереж є. Такі відвідувані майданчики призводять до:

  • Поліпшення індексації. Досить проставити посилання з соціальної мережі, щоб прискорити відвідування нового сайту або сторінки роботом Google або Bing. При цьому в тексті поста краще використовувати високочастотні або середньочастотні фрази зі списку ключових слів вашого семантичного ядра.
  • Підвищенню довіри. Соціальні мережі - це трастові сайти. Перехід з них на ресурси, що просуваються, викликає довіру у пошукових систем. Що позначається на поліпшенні позиції проекту у видачі ПС.
  • Отримання додаткового трафіку. Соцмережі здатні привести на просувні сайти цільовий трафік. Можна розповісти про продукт на сторінці компанії у Фейсбук і проставити посилання на його сторінку на вашому сайті. Переважна кількість користувачів, які переходять, будуть уже готові до його купівлі.

Як допомагають соціальні мережі в SEO-просуванні сайтів?

Зв'язка SEO+SMM працює для різних сайтів. Як показує практика, такий підхід може дати поштовх старому сайту, що застряг на другій або третій сторінці видачі пошукових систем. Звичайно, тут не можна стверджувати з точністю до 100%. Усе залежить від тематики, поведінкових факторів та інших критеріїв ранжування.

Для нових сайтів у такий зв'язок потрібно додати контекстну рекламу. Переходи з оголошень з PPC допоможуть отримати перші метрики, потрібні пошуковим системам для аналізу нового сайту. Але, нехтувати SMM не варто:

  • По-перше. Наявність публічної сторінки у сайту підвищить його значимість у пошукових системах. На цю тему проводилося кілька досліджень, які безпосередньо вказували на такий взаємозв'язок.
  • По-друге. Хто сказав, що з часом пошукові системи не почнуть враховувати посилання з соціальних мереж? Вони вже вибірково підходять до цього. І наявність трастових посилань з популярних пабліків допоможуть сайту вирости у видачі.

В англомовному сегменті інтернету для сайтів з EEAT-тематики (Досвід, Експертність, Авторитетність, Надійність) вважається обов'язковим використовувати зв'язку SEO+Twitter+LinkedIn. Вона добре себе показала під час просування проєктів, присвячених здоров'ю, особистим фінансам, юриспруденції, страхуванню тощо.

Як скористатися соціальними мережами для просування свого проєкту?

Соціальна мережа - це потужний інструмент, з яким потрібно вміти працювати. За умови правильного використання таких відвідуваних майданчиків можна підняти авторитет сайту, що просувається, не тільки у користувачів, а й у пошукових систем. 

Сучасні технології дають змогу Google та іншим пошуковим системам створювати думку про сайт, спираючись на величезну кількість чинників. І одним із найвпливовіших на просування є експертність у тій чи іншій ніші. Показати, що проєкт вартий уваги користувачів можна не тільки за допомогою контенту, опублікованого на ньому, а й на сторонніх ресурсах. Зокрема й таких популярних, як соціальні мережі.

Високочастотні та низькочастотні запити потрібно проаналізувати. Розбити на кластери і створити контент потрібної щільності для розміщення як пост. Але важливо, не перевищити частоту ключів. Якщо це станеться, алгоритми пошукових систем можуть накласти на такий пост санкції і його не побачать потенційні підписники.

За наявності згадок про сайт, що просувається, в соціальних мережах, Google або інша ПС обов'язково проіндексує ресурс. Це особливо важливо для молодих сайтів. А далі все залежатиме від контенту, зручності користувачів та інших факторів.

Щоб сформувати позитивний образ сайту, що просувається, в пошукових системах, необхідно:

  • Розкрутити групу. Це особливо важливо для корпоративних сайтів. Групи компанії або її окремих продуктів мають бути відвідуваними і посилатися на сайт.
  • Стимулювати до активних дій підписників. Надайте можливість коментувати пости з посиланнями на просувні ресурси. Що активніша взаємодія з підписниками, то авторитетнішими будуть ресурси проєктів, що просуваються.
  • Створюйте умови для репостів. Це не тільки допоможе в SEO-просуванні, а й збільшить трафік із соціальних мереж. При правильній роботі з ним можна швидко перетворити користувачів на клієнтів.

Зверніть увагу: Пости в соціальних мережах, які використовуються для просування сайтів, повинні бути розгорнутими і включати ключі з семантичного ядра запитів, які просуваються. Розміщувати такі пости потрібно не тільки у своїх групах, а й у тематичних спільнотах та особистих акаунтах лідерів думок.

Інструменти взаємодії SEO та SMM

Зв'язка SEO-SMM дасть ще більший ефект, якщо при цьому використовувати не тільки стратегії, описані вище, а й спеціальні інструменти:

  • Оптимізація контенту під пошукові системи. Використовуйте в постах запити із семантичного ядра. За ними текст знаходитимуть користувачі соціальних мереж. Це допоможе привернути їхню увагу до вашого пабліка. А вже через нього вони потраплятимуть на просувний ресурс. Збір запитів можна виконати за допомогою різних програм і сервісів. Найпопулярнішими з них є: Ahrefs, Pixel Tools, Rush Analytics тощо.
  • Розкрутка пабліка або акаунта в соціальних мережах таргетованою рекламою. У такий спосіб можна "вбити двох зайців". Збільшуйте підписників своїх груп. Завдяки правильному налаштуванню таргетованої реклами можна залучити клієнтів із цільової аудиторії. Це дасть змогу підвищити значущість сайту, що просувається. Також не нехтуйте розміщенням рекламних постів у тематичних групах популярних соціальних мереж.
  • Обов'язково використовуйте двосторонній зв'язок зі своїми соціальними мережами. Для цього розміщуйте на сайті віджети своїх пабліків. Якщо відвідувачеві вашого сайту сподобається товар або він захоче процитувати контент, який розміщений на сторінці, він це може зробити на своїй сторінці. Що допоможе іншим користувачам дізнатися про ваш сайт. Якщо це можна зробити одним кліком, то ймовірність такого рішення зросте.

Чи варто використовувати соціальні мережі для SEO-просування сайтів?

Сучасне просування сайтів у пошукових системах - це комплексна робота, під час виконання якої необхідно враховувати кожен нюанс. Якщо хочете домогтися позитивного результату, то обов'язково використовуйте у своїх стратегіях просування соціальні мережі. Головне, правильно користуватися наданими інструментами:

  • Сторінка в соціальній мережі має бути цікавою для підписників.
  • Необхідно підтримувати інтерес користувачів до ваших продуктів і бренду.
  • Надавайте інформацію про роботу компанії та додаткові послуги в соцмережах.
  • Формуйте цікавий контент, який допоможе підняти експертність.

Соціальні мережі - це не тільки генератор трафіку, а й можливість показати пошуковим системам, що ваш ресурс гідний ТОПу видачі. Професійне digital агентство Mediyka знає, як ефективно користуватися зв'язкою SEO та SMM. Звертаючись до нас, можна бути впевненим у якості результату.

1539
Спільнота
Відеотека
Про нас