Використовуйте цю формулу для розробки позиціонування

Хоча багато хто плутає “позиціонування” та “унікальну торгову пропозицію” — проте це абсолютно різні поняття.

Позиціонування, на відміну від УТП, — це подача цільовій аудиторії образу компанії так, щоб вона вигідно відрізнялася від конкурентів. Для цього використовуються її реальні та уявні характеристики.

Термін "позиціонування" придумали маркетологи Джек Траут та Ел Райс і він належить до бренду в цілому.

Саме позиціонування дозволяє відбудуватися від конкурентів, завоювати лояльність аудиторії та утримати її. Тут важливо створити такий образ і місце на ринку, які спонукатимуть аудиторію купувати продукти вашого бренду навіть не замислюючись.

Отже, кожна стратегія має на меті подальше позиціонування бренду, що засноване на донесенні споживачеві подібностей та відмінностей із конкурентами. Таким чином, формула позиціонування визначає:

  • Конкурентний сегмент. Як було сказано раніше, насамперед вимагають уваги конкуренти й те, як вони себе позиціонують. Потрібно визначити: чим ваш бренд може виділитись.

  • Цільова аудиторія. Щоб правильно позиціонувати ваш бренд, потрібно проаналізувати цільову аудиторію. При цьому важливо вивчити характеристики продукту, які можуть задовольнити потреби та болі клієнта.
  • Підстави довіри. Як саме вигоди, заявлені вашим брендом, є справжніми й заслуговують на довіру. Доказ буде необхідним для рекламного звернення.
  • Точки диференціації. Які переваги чи характеристики продукту вашого бренду не притаманні жодному з конкурентів і викликають у споживача виключно позитивні емоції.

Після цього потрібно обрати канали комунікації та взаємодії з аудиторією. Це можуть бути соціальні мережі, розсилки та месенджери. Потім обов'язково опрацювати чіткий план позиціонування, продумати рекламу, дизайн, мову бренду та інші атрибути, які підвищують впізнаваність та впливають на формування правильного образу. Без цього ніяк.

Розгляньмо успішне позиціонування компанії на конкретних прикладах.

Бренд Milka — для любителів шоколаду, асоціюється з найніжнішим молочним шоколадом, у якому міститься чисте альпійське молоко, а також гори, чисте повітря.

Бренд Snickers — бренд шоколадних виробів, асоціація з шоколадним батончиком, який допомагає миттєво вгамувати голод завдяки великому вмісту горіхів і нуги.

Бренд Shapoval Agency – це бренд у категорії послуг інтернет-маркетингу для малого та середнього бізнесу. Агентство, яке швидко та професійно реалізує маркетингові рішення з позитивним результатом завдяки команді експертів, залучених до роботи з постійним навчанням та практикою.

Отримайте консультацію з маркетингу від фахівців Shapoval Agency. Заповніть форму на сайті

·
698
Головна