Vitalik: An Ethereum Story — фільм про лідера криптоіндустрії з прем’єрою в українському кінотеатрі

Оригінал статті належить медіа ForkLog і опубліковане за посилання

Криптовалюти давно перестали бути нішевим захопленням ентузіастів, перетворившись на ринок із капіталізацією в трильйони доларів, який відкриває безліч можливостей для тих, хто зацікавлений в цій індустрії. І серед історій успіху, які надихають, особливе місце займають люди, що своїми ідеями та технологіями формують майбутнє цього ринку. Ви, безсумнівно, чули про багатьох впливових постатей у світі блокчейну та цифрових активів. Але одне ім’я вирізняється особливо – Віталік Бутерін.

Віталік Бутерін — засновник Ethereum, платформи, яка розширила можливості блокчейну, дозволивши використовувати його не лише для фінансових транзакцій, але й для створення смарт-контрактів і децентралізованих додатків. Ethereum стала другою за ринковою капіталізацією криптовалютою у світі, а сам Бутерін у 2021 році увійшов в історію як наймолодший криптомільярдер за версією Forbes.

18 вересня 2024 року його історія отримала нове життя на великому екрані з виходом документального фільму “Vitalik: An Ethereum Story”, створеного студією Optimist.

Тому запрошуємо вас зазирнути за лаштунки стрічки “Vitalik: An Ethereum Story”, щоб краще зрозуміти людину, яка змінює правила гри у цифровому світі.

Як знімали фільм “Vitalik: An Ethereum Story”? 

Зйомки стрічки розпочалися у 2021 році, коли режисери вперше зустрілися з Віталіком, і з того часу їх камери фіксували ключові моменти в житті Бутеріна та розвиток глобальної спільноти Ethereum.

Що цікаво, фінансування фільму було залучене через краудфандинг. У липні 2021 року творці стрічки запустили кампанію на платформі Mirror, яка дозволила зібрати 1035,96 ETH всього за три дні. Це становило близько $1,9 мільйона на той момент, що зробило кампанію найбільшим краудфандинговим проєктом для документального фільму на блокчейні.

Режисерами фільму стали Зак Інграссі та Кріс Темпл, які вже відомі своїм документальним фільмом “This Is Not Financial Advice” про Dogecoin і культуру мемкоїнів. Однак із самого початку їхні очікування від роботи над фільмом значно змінилися. За словами режисерів, вони планували зосередитися на технології блокчейну Ethereum, але в процесі зрозуміли, що фільм розповідатиме не стільки про технологію, скільки про людину, яка стоїть за нею, і її місію.

Фільм охоплює п’ять основних епізодів, кожен із яких розкриває важливий етап у розвитку Ethereum та його спільноти:

  • Історія створення спільноти — документує процес формування глобального Ethereum-ком’юніті, яке сьогодні об’єднує мільйони ентузіастів по всьому світу.
  • “Енциклопедія кроликів” — прототип метавсесвіту від Віталіка. Це одна з найцікавіших ідей Бутеріна з нестандартним підходом до використання блокчейну для створення метавсесвітів, щоб показати можливості децентралізованих світів, у яких взаємодіють користувачі.
  • Запуск протоколу Uniswap розповідає про створення протоколу, який став символом децентралізованих фінансів та прикладом роботи блокчейну без посередників.
  • Епізод присвячений відомій спробі криптоспільноти ConstitutionDAO викупити примірник Конституції США через колективне фінансування.
  • Фінальна частина стрічки — про Gitcoin, платформу, яка дозволяє децентралізованим проєктам отримувати фінансування через краудфандинг. Це яскравий приклад того, як ідеї Бутеріна про децентралізацію поширюються на різні сфери життя.

Віталік Бутерін поза стереотипами

У процесі зйомок режисерам Інграссі та Темплу вдалося розкрити особистість Віталіка, яка виявилася напрочуд контрастною до типового образу технологічного підприємця. Замість очікуваної самовпевненості засновника мільярдного проєкту, вони зустріли людину, чия скромність та відданість своїй місії вражали.

Період зйомок припав на один з найбурхливіших етапів розвитку криптоіндустрії: ейфорія NFT-буму змінювалася глобальними кризами, а масштабні технічні оновлення перепліталися з гучними скандалами. Проте серед цього вихору подій Бутерін залишався незмінним “якорем” для всієї спільноти – осторонь спекуляцій та драм, зосереджений на своєму баченні майбутнього Ethereum.

Чому фільм варто подивитися?

“Vitalik: An Ethereum Story” — це фільм про процес народження інтернету нового покоління, заснованого на принципах відкритості та децентралізації. За словами режисерів, вони намагалися зробити історію Ethereum більш зрозумілою для широкої аудиторії, показавши її через призму людяності та бачення фаундера платформи. 

Джерело: @ethereum_ua 

Наразі фільм доступний для перегляду на токенізованому вебсайті ethereumfilm.xyz. У 2025 році планується випуск стрічки на великих стримінгових платформах, щоб її змогла побачити ширша аудиторія. Важливою частиною стратегії фільму є його дистрибуція — продюсери прагнуть, щоб він залишався під контролем спільноти, а не великих дистриб’юторів, зберігаючи принципи децентралізації навіть у цьому аспекті.

Прем’єра “Vitalik: An Ethereum Story” в Україні

Відомо, що прем’єра документального стрічки одночасно відбулася у 23 країнах, і Україна не стала винятком. Це особливо символічно, з огляду на активне поширення криптовалют у нашій країні. Наразі кожен четвертий українець володіє криптовалютою, згідно з останнім дослідженням Gradus Research, проведеним на замовлення WhiteBIT. І хоча це дослідження підтверджує популярність криптовалют загалом, в Україні Ethereum відіграє важливу роль не лише як платіжний інструмент, але й як потужний технологічний тренд, що об’єднує інноваторів і розробників.

Завдяки ініціативі Kyiv Ethereum Community українська прем’єра відбулася у кінотеатрі “Планета Кіно” в РЦ “Блокбастер”, де зібралися прихильники блокчейн-технологій і децентралізованих систем.

Засновник Kyiv Ethereum Community Ростислав Бортман поділився з нами своїми враженнями від показу:

Фільм дуже гарно акцентує на тому, що Віталік був і залишається ідейним драйвером Ethereum. Він не приймає рішення одноосібно, куди має рухатися проєкт, а натомість спрямовує спільноту розробників своїм баченням майбутнього. Стрічка розповідає не тільки про самого Віталіка, але й про членів команди Ethereum Foundation, кожен із яких має власне бачення та підхід, але разом вони працюють над створенням децентралізованого інтернету майбутнього.

Джерело: @ethereum_ua 

Ростислав також відзначив реакцію глядачів на кіносеанс у Києві:

Сильним моментом для української аудиторії стало те, як у фільмі багато часу приділено Україні. Зокрема, підтримці Віталіка на початку повномасштабного вторгнення та його участі в Kyiv Tech Summit 2022 року. Було також акцентовано на тому, як мережа Ethereum допомогла зібрати значні суми коштів у перші місяці війни через прямі пожертви та мінтинг NFT. Це справило велике враження на багатьох глядачів після перегляду.

 Також Бортман зазначив, що процес підготовки до кінопрем’єри тривав близько двох місяців:

Ми не могли залишити українську спільноту без цього фільму, тому показ організували паралельно зі світовою прем’єрою. Було нелегко, але ми також додали українські субтитри, щоб зробити перегляд більш зручним для нашої аудиторії. Це був єдиний показ на великому екрані в Україні, і для нас було важливо зробити його частиною нашої спільноти Ethereum Ukraine.

За словами Ростислава Бортмана, організувати прем’єру “Vitalik: An Ethereum Story” в Україні було значно простіше завдяки активній спільноті Ethereum Ukraine, яка регулярно бере участь в різноманітних заходах:

Майже кожного місяця в рамках Ethereum Ukraine ми проводимо хакатони, мітапи, воркшопи чи просто вечірки, як це було на день народження Ethereum в липні. Наприклад, 19 жовтня стартував новий формат — серія міні-хакатонів ETHKyiv Impulse, а наступний заплановано через місяць. Завдяки нашим активним учасникам, які завжди долучаються до всіх заходів, ми змогли зібрати людей і на показ фільму. Пост у соцмережах — і аудиторія підтягнулась. Дякую всім, хто приходить на наші івенти, це мотивує рухатись далі.

Активність спільноти Ethereum в Україні демонструє, що децентралізовані технології об’єднують людей навколо спільних цінностей та ідей.

497
Події
Спільнота
Відеотека
Про нас