Все про статистику в Телеграмі

Статистика в Telegram стала доступною для широкого загалу у 2019 році, коли платформа запровадила аналітичний інструмент для публічних каналів із понад 50 підписниками. Ця функція дозволила адміністраторам каналів і груп отримувати детальну інформацію про динаміку зростання аудиторії, перегляди публікацій, залучення підписників, джерела переходів, а також активність учасників.

Як подивитися статистику в Телеграм-каналі

Найпростіший спосіб переглянути статистику це скористатися вбудованим інструментом «Статистика» в самому Telegram. Ця функція доступна адміністраторам і власникам публічних каналів та груп.

Ось як отримати доступ до статистики на різних пристроях:

На Android:

- відкрийте свій публічний канал;

- натисніть на його назву;

- торкніться трьох крапок у правому верхньому куті;

- у меню виберіть пункт «Статистика».

На iOS:

- дії аналогічні.

У вебверсії на комп’ютері:

- натисніть на назву каналу;

- знайдіть три крапки у правому верхньому куті і оберіть пункт «Статистика».

Вбудований інструмент Telegram надає як базову, так і розширену статистику. Загальна інформація доступна в усіх публічних каналах і групах — навіть у щойно створених. А ось розширені аналітичні дані з’являються лише за виконання однієї з умов:

1. канал має щонайменше 50 підписників;

2. у групі 500 і більше учасників.

У такому разі відкривається доступ до детальних графіків — зокрема динаміки підписок і відписок, джерел переглядів, рівня залученості та інших важливих показників. Нижче ми детально розглянемо, які саме дані містяться в кожному з розділів статистики.

Статистика та аналітика Telegram-каналу

Щотижневий огляд

Це базова статистика за останні сім днів, яка доступна для будь-якого каналу. У ній можна побачити:

- загальну кількість підписників, зміни в абсолютних цифрах і у відсотках;

- перегляди публікацій і їх динаміку;

- відсоток підписників, у яких увімкнені сповіщення;

- кількість і відсоток репостів.

Як аналізувати ці дані?

Важливо співвідносити показники між собою. Наприклад, приріст підписників може свідчити про запуск реклами або згадку на зовнішніх ресурсах. Але якщо при цьому кількість переглядів знижується — варто задуматися: можливо, аудиторія нецільова, або контент втратив актуальність.

Відсоток увімкнених сповіщень демонструє, скільки підписників активно стежать за публікаціями. Якщо показник падає — ймовірно, ви публікуєте занадто часто. Але, багато користувачів вимикають сповіщення на всіх каналах, тож краще оцінювати цей параметр у зв’язці з кількістю переглядів. Якщо перегляди зростають — тоді все ок.

Репости — важливий індикатор зацікавленості. Вони підвищують охоплення, допомагають створити вірусний ефект і свідчать про залученість аудиторії. 

Ріст

У каналах доступна аналітика зміни кількості підписників за обраний проміжок часу — від 10 днів до близько трьох місяців. 

Потрібно визначити: у вас зростає аудиторія чи навпаки зменшується. Якщо відписок більше, то потрібно передивитися підхід ведення каналу. Попрацювати над контентом та тим, де ви розміщуєте рекламу(можливо проблема в цьому). 

Підписники

Тут можна побачити реальну кількість нових підписників і тих, хто відписався.

Важливо аналізувати зміни в кількості підписників із тим, який контент публікувався в цей період. Якщ після певних постів збільшується кількість відписок, тоді перегляньте стиль, формат або тематику публікацій. 

Сповіщення

Це розширений розділ, де показується динаміка увімкнення та вимкнення сповіщень у щоденному розрізі.

Як і у випадку з підписками, зверніть увагу, після яких саме публікацій відбувалися вимкнення сповіщень. Якщо у вас новинний канал, то не дивуйтеся якщо підписники вимикатимуть звук під час тривог або інших подій, коли поститься багато контенту. Це норма.

Перегляди погодинно

Цей параметр схожий на «Активні години» в групі. Він показує, коли користувачі найбільше читають канал.

Можете зібрати статистику за 14 днів. Якщо періоди активності більш-менш однакові в будні та вихідні, це означає, що це оптимальний час для публікації постів/реклами. Якщо вони різняться, спробуйте визначити, які сегменти аудиторії активні в які періоди, і тоді виставляйте пости.

Джерела переглядів

Показник демонструє, звідки приходять користувачі, які переглядають пости. Окрім підписників, перегляди можуть надходити з різних джерел, зокрема:

Реклама — реклама каналу або публікацій;

URL — перехід за зовнішнім посиланням;

Групи — репости всередині месенджера;

Особисті чати — пересилання в особисті чати;

Канали — репости в каналах;

Пошук — пошуковий рядок Telegram.

Визначайте пріоритетні джерела залучення. За джерелом «Реклама» можна відстежувати, наскільки ефективно реклама генерує перегляди, якщо, звісно, це входило в цілі ваших рекламних кампаній. «Особисті чати» та «Групи» показують наскільки ваш контент цікавий, оперативно виставлений(якщо це новини), через що його і пересилають підписники.

Джерела нових підписників

Тут показуються дані, аналогічні статистиці в групах. Можна побачити, звідки аудиторія переходить на канал/групу. Якщо у вас бізнес, то можна оцінити загальну картину та зрозуміти, які ресурси є найбільш ефективними для залучення користувачів.

За допомогою переглядів можна зрозуміти, звідки канал найактивніше залучає підписників. Також це дозволяє оцінити, наскільки ефективно працює рекламне просування та в який період часу яке джерело переходів дало найбільше конверсій. Поява користувачів із груп та особистих чатів свідчить про те, що учасники рекомендують канал. А переходи з пошуку говорять про якісну оптимізацію інформації про канал і наявність достатньої кількості преміум-підписників.

Мови

Дані статистики основані на системних налаштуваннях пристроїв аудиторії.

Потрібно не лише визначити, якою мовою розміщувати контент чи рекламу, а насамперед — хто ваша цільова аудиторія. Це також допомагає виявити можливі накрутки, адже значна кількість ботів часто надходить із країн Близького Сходу, де такі послуги найдешевші.

Наприклад, якщо у вас україномовний канал, а серед підписників багато користувачів з арабських країн — це може бути приводом задуматися про штучне збільшення аудиторії.

Взаємодії

Параметр, який відображає перегляди та поширення по днях.

Перевірте, які публікації користувачі активно поширювали. Чим більше репостів, тим краще. Аналізуйте і створюйте подібні пости, щоб отримувати охоплення. 

Реакції

Ви можете побачити, як аудиторія реагує на публікації: негативно, позитивно або іншим чином (система не розпізнає реакцію як позитивну чи негативну, якщо відреагувати мавпочкою).

Визначте, які пости зацікавили вашу аудиторію — ті, що отримали найбільше позитивних реакцій та взаємодій. Саме такий контент треба масштабувати й використовувати частіше. Публікації, які викликають негативні реакції або байдужість, краще прибрати або змінити підхід до їх подачі (хоча тут є виключення, якщо у вас новинний ТГ-канал).

Взаємодії з історіями

Якщо канал має право публікувати історії, йому доступна статистика переглядів, репостів та реакцій на них.

Відстежуйте активність і реакції аудиторії на ваші історії: перегляди, відповіді, взаємодію з елементами. Аналізуйте, які формати працюють найкраще — й масштабуйте саме їх. Принцип той самий, що й у роботі з постами: тестуйте, оцінюйте ефективність і підсилюйте те, що дає найкращі результати.

Але слід врахувати, що формат історій у Telegram доступний лише тим каналам, які отримали буст від преміум-користувачів. В Україні преміум підписка не надто популярна, тому історії доступні на обмеженій кількості каналів, а їхні перегляди в середньому на 20–50% нижчі за охоплення звичайних публікацій протягом 24 годин.

Щоб вигрузити статистику з чужого Telegram-каналу, потрібно використовувати сторонні інструменти. Якщо вам цікаво, то можемо написати про це згодом.

Якщо вам цікавий маркетинг у телеграмі, і все про це — підписуйтеся на нас Телеграм Маркетинг, на каналі вже є багато корисного.

325
Події
Спільнота
Відеотека
Про нас