Як адаптувати резюме під ATS і привернути увагу рекрутера

Задача рекрутера — знайти ідеального кандидата. Однак коли кількість відгуків на вакансію сягає кількох десятків, а то й сотень — це здається неможливим. Тоді стає в пригоді ATS-система, яка автоматизує та пришвидшує робочий процес.

Сьогодні зʼясуємо як адаптувати резюме під ATS-систему, аби воно не загубилося та обовʼязково потрапило до рук рекрутера. Та спершу розберемося, що таке ATS.

Що таке ATS?

ATS (Applicant Tracking System) з англійської перекладається як система з управління кандидатами. Це технологія, якою користуються рекрутери для сортування резюме кандидатів. Такі програми здійснюють пошук за фільтрами, встановленими самим рекрутером, щоб звузити коло кандидатів до тих, хто відповідає всім вимогам.

Система опрацьовує резюме за ключовими словами, які потім поділяє на певні категорії:

  • Контактні дані;
  • Досвід роботи;
  • Навички;
  • Освіта тощо.

Тож як оптимізувати своє резюме під алгоритми програми?

Дотримуйтеся структури в документі

Система зчитує інформацію зліва направо та зверху вниз, тому переконайтеся, що ваше резюме поділено на розділи. Назви до розділів варто добирати прості та уніфіковані, наприклад, «контактні дані», «досвід роботи», «навички» тощо.

Заголовок також має містити точну назву позиції, на яку ви відгукуєтесь.

В самому документі мають бути відступи як між розділами, так і по краях документа.

Використовуйте ключові слова

Проаналізуйте вимоги в описі вакансії, їхні формулювання та ключові фрази й сміливо додавайте їх до резюме, розподіливши по всьому документу. Так система знайде більше збігів із вказаними фільтрами.

Уникайте скорочень

Програма може помилково не зчитати важливу інформацію, якщо не зрозуміє ваші скорочення та абревіатури. Намагайтеся додавати повні назви там, де це можливо. До винятків можна віднести поняття, поширена форма яких є скороченою (SMM, UX/UI-дизайн тощо).

Перевірте документ на хибодруки

Причиною розбіжності вашого резюме із фільтрами ATS-системи може стати одне неправильно написане слово. Перед відгуком переконайтеся, що ваш документ не містить жодних орфографічних, пунктуаційних та лексичних помилок.

Спростіть оформлення

Використовуйте класичні шрифти, стандартні кольори й не додавайте складних графіків та таблиць. Так система зможе легко просканувати всю важливу інформацію.

Адаптуйте формат резюме

Найпопулярніші ATS-системи здебільшого працюють із розширеннями PDF та .docx, тож надсилайте резюме саме в таких форматах.


Зберігайте поради та переглядайте актуальні пропозиції роботи з дизайну, креативу, маркетингу та менеджменту у розділі «Вакансії» на CASES. Своїми вакансіями там діляться Profit Whales, HUMAN Agency, AdShot Creative, PIXREADY, SET University та багато інших крутих працедавців.

🔗 А ще обов'язково завітайте на канал CASES Jobs. Там ви можете не лише стежити за новими вакансіями з платформи, але й читати корисні дописи про кар'єру.

891
Спільнота
Відеотека
Про нас