Як максимізувати цифровий PR

Цифровізація життя впливає на усі сфери. Сьогодні не в новинку виокремлювати цифрову економіку чи, наприклад, цифрову освіту, як підвиди їхніх класичних галузей. Це не означає, що їхні традиційні цінності повністю нівелюються, тут йдеться скоріше про гнучкість, адаптивність і вимоги часу.

Така ж ситуація з традиційним та цифровим PR.

Цифровий PR працює не тому, що захотілося винаходити ще один велосипед, а тому, що це справді найкращий спосіб охопити ширшу аудиторію, до якої неможливо дістатись за допомогою традиційних підходів та інструментів.

Далі розберемо декілька корисних інструментів для роботи цифрового піарника.

Інструменти для ефективності цифрового PR


1. Сервіси для визначення авторитетності домену.

Авторитетність домену (domain authority) — категорія, яка прийшла в цифровий PR із SEO. Це показник, який з однієї сторони показує рівень якості сайту, а з іншої відображає здатність домена ранжуватися у пошуковій видачі. 

Джерело зображення: IMDB

Якщо ви працюєте з трафіком та онлайн-вмістом, то вам точно стануть у пригоді такі сервіси як Ahrefs, наприклад, можете спробувати їхню метрику Domain Rating чи сервіс Majestic з метрикою Citation Flow. 

2. Медіамоніторинг.

Відстежування та аналіз згадок в онлайн-медіа та соцмережах — це основа, яка дає піарнику дані для подальшої роботи в цифровому середовищі. Результати медіамоніторингу можна по-різному інтерпретувати в залежності від своїх цілей та завдань. Наприклад, якщо ви працюєте з піар-кампанією розрахованою на короткотривалий термін і для вас важливо щоденно отримувати дані за ключовими згадками, то вам корисною буде аналітика LOOQME у якій можна отримати візуалізацію кількісних і якісних показників за вашими об’єктами моніторингу.

У аналітиці якості доступні тональність (позитивна, негативна, нейтральна) і роль (головна, другорядна, епізодична) згадок. В кількісній аналітиці можна оцінити динаміку згадок за обраний період, рівень ЗМІ, тематику, географію джерел.

Нижче приклад графіку згенерованого аналітикою LOOQME.

Кількість згадок в інтернеті та соціальних мережах

 Як піарнику підготувати звіт, за який похвалять.

3. Оперативні сповіщення (алерти).

Швидкі сповіщення допомагають вчасно виявляти потенційні репутаційні загрози і реагувати на збільшення активності за конкретним ключовим запитом. Також вони дають можливість відстежувати новий вміст, який з’являється в медіа та соцмережах за вашим об’єктом. Якщо кількість згадок за запитом не висока, то можна обмежитись використанням безкоштовних Google Alerts, хоча за швидкістю та функціоналом вони поступаються сповіщенням, які пропонують професійні платформи моніторингу. 

Наприклад, у LOOQME доступні три види алертів — сповіщення, алерти за активністю та підписка на дублі.  Їх можна налаштовувати самостійно, а результати отримувати на пошту, в Telegram чи Slack протягом 5-10 хвилин після їх появи.

Для налаштування алертів слід задати пошуковий запит або ключове слово. 

Приклад налаштування алерту

4. Подкасти.

Як інструмент цифрового PR подкасти досить популярні на зарубіжному ринку. В Україні ринок подкастів поки формується і активно росте: виокремлюються тематичні напрямки, сегментується аудиторія, проводяться експерименти зі змістом та формою, тестуються маркетингові та піар інтеграції, що можуть мати вигляд спонсорства, інформаційного партнерства, експертизи, співавторства тощо.

Джерело зображення: Shutterstock

На сьогодні ніша подкастингу в Україні недостатньо вивчена та ще не щільно заповнена, тому вона може стати вашим козирем в комунікації, звісно, якщо знайдете спосіб взаємодіяти зі своєю цільовою аудиторією за допомогою аудіоформату. Актуальні новини українського подкастингу можна відстежувати у телеграм-спільноті Подкастер від Бога.

5. Телеграм-боти.

Для роботи у цифровому середовищі телеграм-боти — це універсальні помічники піарників і не лише їх. Вони оперативно збирають дані і зручно структурують інформацію або виконують інші команди прикладного характеру, що пришвидшують процес прийняття рішень чи впливають на щоденні робочі звички. Виділю декілька корисних телеграм-ботів, які згодяться піарникам.

TGStat Bot — бот, який здатен збирати аналітику з будь-якого телеграм-каналу чи окремої телеграм-публікації. Показує кількість підписників та кількість переглядів за день, а також охоплення постів.

Статистика телеграм-каналу Інше інтерв'ю

OpenDataUA — бот для моніторингу відкритих даних за кодом ЄДРПОУ, назвою компанії, ПІБ людини та номером авто.

MyNews — бот, який моніторить новини з будь-якої тематики за заданими ключовими запитами, має доступ до місячної аудиторії медіа, завдяки чому зручно оцінювати охоплення, має можливість групувати однакові публікації та фільтрувати їх за допомогою стоп-слів.

Приклад налаштування пошукового запиту 

MetricsBot — бот, що показує дані з Google Analytics. Для роботи потрібно підключити його до свого аккаунту в Google Analytics.

І насамкінець, звернемо увагу, що важливою перевагою цифрового PR в порівнянні з традиційним є те, що у цифровому середовищі його успішність легше відстежувати та вимірювати, головне для цього сформувати досяжні цілі, чітку і зрозумілу систему метрик та обрати ефективні інструменти для контролю результативності.

·
3682
Головна