Як маленьким агенціям грати на "великому" ринку? 5 порад від серійного підприємця
Українські компанії пережили глобальне падіння доходів у 2022 році та мають здебільшого амбітні плани. Дані аналітичного звіту “Тенденції 2023 в управлінні маркетинговими комунікаціями” зафіксували, що на кінець минулого року кожна п’ята компанія говорила про розширення відділу маркетингу, 52 % зазначали суттєвий ріст маркетингової активності, а 58 % бізнесів збільшили горизонт планування і будують стратегію на рік та більше.
Але великій кількості агенцій так і не вдалося вийти на нові ринки, виділитися на фоні конкурентів та здобути довіру потенційних клієнтів. Олег Грициняк, засновник онлайн-каталогу з програмами та послугами для бізнесу Shelfy, поділився досвідом та розповів про 5 можливостей розширення ринку для невеликих агенцій.
Перевірте можливості вашої компанії
Спершу пропоную виконати домашнє завдання: переконайтеся, що ваша компанія відповідає очікуванням та вимогам ринку. Зверніть увагу на наступні три пункти та перевірте, чи доцільно зараз переходити до активних дій із залучення нових клієнтів.
1. Юридичні та операційні налаштування
Якщо ваш план — масштабуватися та залучати більше вагомих клієнтів, вам не уникнути офіційного оформлення, зрозумілого сайту, зручної системи оплати. Це може означати залучення юриста, щоб скласти зразок договору, та бухгалтера в штаті або на аутсорсі.
2. Ресурси компанії
Переконайтеся, що навички ваших співробітників відповідають цілям компанії. Можливо, час найняти нових спеціалістів або забезпечити навчанням свою команду. Це стосується і кількості співробітників — їх має бути достатньо, щоб виконувати нові обсяги роботи без втрати якості.
3. Дослідження потреб аудиторії
Правильне дослідження цільової аудиторії допоможе зрозуміти, до якого формату послуг, рівню сервісу, способу комунікації звикли ваші потенційні клієнти. Для агенції це може означати впровадження нових посад та корпоративних правил, створення пакетів послуг і нових форматів роботи.
Що робити компаніям, щоб виділитися серед конкурентів та залучити великих клієнтів?
П'ять кроків, які можуть зробити навіть невеликі агенції, щоби розширити коло клієнтів та залучати в роботу нові цікаві проєкти:
Присутність онлайн та керування репутацією
Одна з перешкод на шляху невеликих агенцій — брак довіри з боку потенційних клієнтів.
Комунікація в соцмережах допоможе покращити ситуацію і буде корисною для:
- формування іміджу,
- побудови прозорих стосунків з аудиторією,
- демонстрації успішних кейсів,
- прояву ваших цінностей.
Профіль компанії на LinkedIn, забезпечить безпосередню комунікацію з потенційними партнерами. А Facebook та Instagram, працюють на підвищення впізнаваності бренду.
Розміщення в онлайн-каталогах для бізнесу
Дізнайтеся, на яких майданчиках та сервісах ваші потенційні клієнти шукають виконавців і послуги та які з них мають найбільший авторитет.
На рівень довіри до сервісу може впливати:
- «прописка» компаній представлених у каталозі — українські бізнеси свідомо відмовляються від роботи з проєктами, що мають російську «прописку»,
- популярність сервісу на ринку,
- зручність та швидкість пошуку,
- наявність чесних відгуків.
Онлайн-каталог Shelfy вже представляє агенції з маркетинговими послугами, IT-компанії, послуги з організації подій, автоматизації, поліграфічні послуги та компанії інтегратори. Головна перевага сервісу — чесні відгуки, що сприяють залученню нових клієнтів та збільшення нативних згадок про агенцію в інтернеті.
Профільні виставки та конференції
Участь у профільних виставках та конференціях може стати трампліном для виходу на нові ринки в межах України або за кордоном. Такі події дають змогу:
- спілкуватися з потенційними клієнтами,
- презентувати свої проєкти,
- знайти нові контакти,
- встановити довготривалі партнерства.
Завдяки успіху на виставці EuroShop 2023 українська креативна агенція Partyzan Agency уклала контракти з проєктами в США, Польщі, Німеччині та Нідерландах.
Нетворкінг і майстер-класи
На офлайн-заходах ви можете продемонструвати експертність та досвід, якщо візьмете участь як спікер. Але навіть присутність у ролі слухача допоможуть:
- залучити нових клієнтів,
- привернути увагу великих брендів,
- познайомитися і поспілкуватися з власниками бізнесів.
Дія.Бізнес регулярно влаштовує заходи для підтримки та розвитку підприємців. Співпраця з такими проєктами — вагомий плюс до вашої репутації.
Асоціації та членство
Вступити до галузевої асоціації або клубу підприємців — це отримати доступ до однодумців, потенційних партнерів та клієнтів, які шукають перевірених постачальників послуг серед «своїх».
Що дає таке бізнес-оточення:
- івенти та зустрічі для нетворкінгу,
- обмін досвідом,
- підтримку від людей, які вже пройшли ваш шлях,
- навчання та покращення комунікаційних навичок,
- репутацію та впізнаваність.
Ви можете обрати топовий клуб, наприклад, CEO Club Ukraine, або локальний в своєму місті, як-от «Південь» — бізнес-клуб Запоріжжя.
Вихід на великий ринок — це послідовна робота. Впроваджуйте поради, щоби гідно конкурувати з колегами, розширювати коло клієнтів та опановувати нові ринки — внутрішні та міжнародні.
Досліджуйте нову аудиторію та адаптуйте свої послуги та сервіс під її очікування і потреби. Працюйте над підвищенням впізнаваності, будуйте сильний бренд онлайн та відвідуйте офлайн-заходи. Це допоможе сформувати довіру клієнтів, зміцнити репутацію та залучати все більше великих та цікавих проєктів.