Як обрати онлайн-школу. Нетривіальний погляд.

Почнемо з того, що ніхто не хоче купувати непотрібне. Адже, судячи з відгуків на нашій платформі, іноді курси стають такою непотрібною покупкою. Промовчимо про те, що люди втрачають гроші. Не можемо не згадати про втрату надії на майбутнє, яку курси можуть зруйнувати.

Отже, у цьому матеріалі команда CourseHub проведе невелике дослідження очікувань покупців курсів та реалій навчання, які відкривають перед ними школи. Розберемося, як вибрати вдалий для себе курс і не помилитися.

Deadpool теж навчається на українських онлайн-курсах 

Вибір професії – навіть не половина справи.

Ми вчимося, щоб дізнаватися нове. Після 20-25 років ми покладаємо додаткові надії на навчання. Воно покликане давати нам перспективи, окреслювати потенційне майбутнє, допомагати залишатися "на плаву" і бути актуальним.

Пресловуте "світ прискорюється" вже нікого не дивує. І саме тому курси стають невід'ємним інструментом розвитку будь-яких поколінь: якщо ти не навчаєшся, ти деградуєш. Середнього не дано.

Так от, раніше, визначившись з професією, ти йшов до вищого навчального закладу, здобував спеціальність і далі – квиток у доросле робоче життя. Тобто, тобі вистачало обрати напрям, а "екосистема" навчання вже існувала навколо цього напряму завдяки державі та іншим інститутам. Вибору особливо немає, можеш поїхати вчитися до Києва, можеш до Одеси. Ось і все. Зручно!

Сьогодні – не так. Сьогодні ти оточений постачальниками освітніх послуг усіх мастей, і окрім вибору професії тобі доведеться вибрати і систему навчання, і бренд навчального закладу, і придивитися до викладачів, і прочитати історії випускників, а ще й самостійно прийняти рішення взяти на себе відповідальність, що саме ці конкретні курси принесуть тобі результат.

На що дивитися при виборі курсів

Порада наших редакторів, які моніторять ринок онлайн-освіти України щодня, така: обирати потрібно серцем.

Уявляю, як зараз п'яті точки всіх, хто полюбляє сухі факти та статистику, нагрівуються і горять синім полум'ям. Але, дозвольте пояснити.

Звісно, відіграє роль програма навчання, досвід викладачів та їхнє вміння пояснювати, рівень документа після випуску з курсу, відгуки студентів. Однак, зрештою, людина - не робот і вона шукає емоції. Курси - це, вибачте, ще й купівля (крім користі). А кожна покупка відбувається під впливом різних чинників, чимала частина яких визначається емоціями.

Ти хочеш (або не хочеш) iPhone, тому що ти будеш (або не будеш) «у клубі». Це бажання належати і відповідати змушує тебе віддати півтори тисячі доларів за гаджет, а не його фактична користь і характеристики.

Добірка курсів з UX/UI дизайну на CourseHub

Курси - такий самий елемент соціальної гри. За нашими спостереженнями, купуючи курси, люди думають про таке, крім основних критеріїв:

  • Наскільки класно чи не класно буде сказати, що ти вчився в цій школі.
  • Наскільки прикольний сайт у школи, адже ним доведеться користуватися постійно.
  • Яка атмосфера в чатах школи, відкритих і закритих. Наскільки там «твої» люди.
  • Як розмовляють викладачі та перші особи школи: харизматично чи краще б мовчали.
  • Який вигляд мають соціалки школи: чи захочеться тобі репостнути черговий мем, опублікований школою в Instagram.
  • Наскільки курс дорогий: дорогий - значить хороший, дешевий - не дуже. Адже так?
  • Чи допомагає проєкт ЗСУ: хочеться бути причетним до тих, хто причетний до перемоги.

Це не ультимативний список вторинних (а, може, і первинних) мотивацій покупців курсів, а лише їхня мала частина. Мала частина, що показує, наскільки люди менш раціональні, ніж вони звикли про себе думати. Це не погано, і не добре - це просто потрібно усвідомлювати.

Отже. Ми робимо висновок, що вибір курсів - це не тільки про вибір конкретної програми і навичок, які ти хочеш опанувати, а ще й певний егрегор самої школи, частиною якого ти стаєш. І ти вибираєш, наскільки він тобі близький.

Звідки ми беремо ці висновки

Резонне запитання. Ми аналізуємо відгуки випускників курсів і намагаємося виявити закономірності. Школи різні, відгуки різні, але... завжди про одне й те саме.

Відгуки на курси Genius Space на CourseHub

Наприклад, відгуки на курси Genius Space показують, що люди відзначають часто зусилля команди і ставлення до студентів, а не сам рівень матеріалу або кінцевий результат курсу. Або, відгуки на ITVDN - висока швидкість і рівень відповідей кураторів.

До речі, ми часто спостерігаємо, що куратори та вайб, який вони створюють, - ледве не один із головних чинників при виборі школи.

Деякі з наших редакторів працювали раніше в онлайн-школах і розуміють «кухню зсередини». Завдяки спілкуванню з учнями або ще тільки потенційними студентами, вони розуміють, яку роль відіграють «непрямі» фактори, які я перерахувала раніше.

Керівництво до дії

Ми точно не відкрили Америку висловлюванням у цій статті. І мети такої не було. Завдання цього тексту підсвітити потенційним студентам онлайн-шкіл ті важливі чинники, яким вони, можливо, приділяли менше уваги.

Ось чек-лист, який допоможе прийняти правильне рішення при виборі навчання:

  1. Визначитися з професією
  2. Відібрати список шкіл кандидатів на CourseHub або десь іще
  3. Пріоретизувати відібрані школи за технічними параметрами: тривалість, рівень підтримки, відгуки на курси
  4. Усвідомити, що лише 50% шляху пройдено, і тепер потрібно оцінити «м'які характеристики» самої школи: харизматичність спікерів, «своя фішка» в соціальних мережах, атмосфера в чатах, глобальні цілі школи (фан, імпакт або дизрапт).

Може так статися, що 4-ий пункт підніме на п'єдестал у вашому шорт-листі шкіл «чорну конячку», про яку на етапах 1-3 пунктів ви й не думали.

Вчитися здорово. Бажаємо вам усією редакцією CourseHub вдалого вибору наступного курсу, який стане проривом у вашому житті!

407
Спільнота
Відеотека
Про нас