Як потрапити у ЗМІ безкоштовно. Deadline допомагає

Заявити про себе, як про експерта, у ЗМІ зовсім не важко і не дорого. Набагато складніше знайти час і мотивацію на роботу з медіа, чого більшості власників бізнесу катастрофічно не вистачає. Тому і доводиться наймати прес-секретаря, який відредагує коментар, напише статтю за свого керівника, поговорить з журналістом на одній мові і "проштовхне" потрібну тему у ЗМІ. Але якщо ви поки не готові працювати з професіоналом і маєте намір самостійно працювати над іміджем, то ця стаття для саме вас.

Отже, скажімо так, що запустити власну коментарійну програму не складно. Набагато складніше утримувати заданий темп і вектор спілкування з журналістами протягом декількох місяців, мінімум трьох-шести, адже тільки після півроку інтенсивної роботи стають помітні результати праці. Ось тут і виникає відразу кілька проблем:

● не вистачає часу. Основне завдання керівника - розвивати і керувати компанією, займатися стратегічним плануванням, приділяти час на спілкування з клієнтами, тому на комунікації зі ЗМІ залишається дуже мало часу.

● не вистачає мотивації. ЗМІ можуть взяти ваш коментар не з першого разу або ж відправити його на доопрацювання. Отримавши кілька відмов від журналістів або цілий пул зауважень, спікери зазвичай втрачають мотивацію продовжувати коментарійну програму.

● не вистачає знань. Багато керівників просто не знають, скільки в Україні ЗМІ, які вони за жанром, як у них вийти і запропонувати тему і які з цих медіа читають ваші потенційні клієнти.

● не вистачає досвіду. Будь коментар - це в першу чергу журналістський текст, тому дуже важливо вміти писати коментарі для ЗМІ, при цьому розуміючи, що саме медіа є лише ретранслятором інформації, а не кінцевим споживачем.

● не вистачає інформації. Ви добре знаєте свій бізнес і його переваги, але поки не готові експертно оцінювати ситуацію на ринку, давати прогнози і глобально коментувати розвиток галузі.

● не вистачає зла! Журналісти дуже часто звертаються до спікера доповнити відповідь чи уточнити якійсь деталі, а у вас немає терпіння постійно покращувати коментар.

Якщо ж ви твердо вирішили займатися комунікаціями самостійно, то ось з чого потрібно почати.

1. Приділіть особливу увагу заповненню акаунта. Дуже чітко вкажіть свої дані, сфери експертності, ваші попередні і діючу посаду і назву компанії, розмістіть фото. Чим точніше буде заповнений ваш профіль, тим більше шансів, що саме ваш коментар прийме журналіст.

2. Регулярно готуйте коментарі для журналістів. Разові відповіді не допоможуть вам сформувати імідж або просунути послуги/товари компанії. Щоб відчути ефект від коментарів, має бути опубліковано не менше 50 статей з вашою участю. Також будьте готові, що журналісти не приймуть кожен ваш коментар. За статистикою, з 5-6 підготовлених відповідей, в ЗМІ потрапляють 2-4.

3. Відстежуйте публікації з вашою участю і продовжуйте поширювати їх. Наприклад, готову статтю можете розмістити в своєму профілі в соціальних мережах, а також попросити колеги зробити те ж саме. Чим більше перепостів отримає стаття, тим краще для вашого іміджу.

4. Підтримуйте контакти з журналістами самостійно. Відзначайте журналістів, які використовували ваш коментар у статті. Періодично пишіть цим журналістам листи з пропозиціями нових тем. Намагайтеся не втрачати з ними зв'язок навіть через місяці співпраці. Так ви сформуєте пул лояльних до вас ЗМІ.

5. Якщо ваш коментар не прийняли, то уточніть у журналіста, що саме з ним не так. Враховуйте побажання медіа і постійно підвищуйте рівень підготовки інформації.

А почати можно прямо зараз із Deadline.

При системній роботі ви зможете стати затребуваним фахівцем і отримувати набагато більше безкоштовних публікацій.

Якщо вам скажуть, що контент-маркетинг - це стратегія майбутнього, в жодному випадку не вірте у це, адже це технологія сьогодення. У час інформаційного профіциту читачі обирають тільки цікавий, а головне, практичний контент. Будьте впевнені, що одна правильна стаття може залучити на сайт тисячі читачів. Головне, правильно, вчасно, доступно та "смачно" розповісти про свою компанію чи послуги потенційним клиєнтам. 

·
1718
Головна