Як приймати рішення, що змінять ваше життя без страху та вагань

За роки роботи з ІТ фахівцями я дещо помітила. Багато хто з нас вважає, що для прийняття правильного рішення потрібно просто прорахувати усі можливі варіанти. Але якщо я скажу, що логіка — це лише половина справи? Тоді як друга половина — це наші почуття, інтуїція, яку, як це не дивно, часто ігнорують. Часто ігнорую, ігнорувала і я. Завдяки роботі в коучинг форматі я навчилась розуміти свої почуття і далі продовжую практикуватись в цьому. Тож сьогодні розповім, як об'єднати ці дві сили та приймати рішення, які будуть не лише розумними, а й близькими серцю.

Раціональні підходи до прийняття рішень

SWOT-аналіз та аналіз ризиків

Я пам'ятаю, як на початку своєї кар'єри досить часто використовувала SWOT-аналіз, скористалась цим способом також, коли вирішила змінити роботу. Намагалась зважити всі "за" та "проти", тому що досить важко було виходити з уявної зони комфорту. Тож ця механіка, допомогла мені побачити можливі ризики та зрозуміти, що мій потенціал - моя найбільша сила. Звучить просто? Так, але це працює! Придивіться до своєї ситуації так само уважно, як ви дивитеся на код перед релізом, і рішення прийде саме собою.

Метод дерева рішень

Дерево рішень стало моїм особистим лайфхаком, коли я шукала своє призначення та розпочинала коучингову практику. Моя голова була сповнена ідей, і треба було вибрати напрямок. Я буквально "малювала" свій шлях на папері, начебто писала сценарій для свого життя. Так зараз є багато тулзів, щоб робити це онлайн (на кшталт MindMaster, XMind, Miro, Google Docs нарешті), проте мені завжди зручніше розпочинати з фізичного паперу та олівця. Можливо це ностальжі за художкою, або ж просто творча натура дається в знаки.

Тож з кожним кроком вибір ставав яснішим, а почуття впевненості зростало. Спробуйте, це як запустити додаток і бачити, як всі блоки програми працюють в гармонії.

Почуття та інтуїція у прийнятті рішень

Важливість інтуїції

Якось мені запропонували вести великий проєкт, але щось всередині підказувало мені відмовитись, хоча зовні все виглядало ідеально. Я тоді ще не повністю довіряв своїй інтуїції, до того ж в проєкті також були перевірені часом колеги, тож я погодилась. Як з'ясувалося пізніше, проєкт був пов'язаний із не зовсім етичними штуками, до того ж шахрайськими схемами, і це могло б ще й зашкодити моїй репутації, окрім як зашкодити людям. Тоді саме перевірені часом колеги допомогли із виходом. З того часу я зрозуміла: інтуїція — це не просто «шосте почуття», це досвід, який ховається глибше, ніж свідомість.

Медитація для прийняття рішень

Медитація зараз стала для мене чимось на кшталт перезавантаження системи. Коли все всередині і зовні шумить і заважає зосередитися, я просто знаходжу тихе місце, заплющу очі і даю собі хвилину на внутрішній діалог. Це не означає, що я одразу отримую відповідь на всі запитання, але часто після таких сесій бачу шлях ясніше. Проте так було не завжди. До медитації я практикувала йти в експеримент та досліджувати, перевіряти свої ж гіпотези. Так, одного разу, я спробувала кардинально змінити професію на місяць, — хоча це здавалося безумством. Це дало мені поштовх до звільнення з роботи та стало потужним кроком у моєму житті.

Механіки та практики для інтеграції почуттів та логіки

Практика "Два стільці"

Знаєте отой фразеологізм “Сидіти на двох стільцях”? Він часто використовувався в негативному значенню. Проте якось, я спробувала цю практику з клієнтом, котрий ніяк не міг вибрати між двома пропозиціями про роботу. Це була офлайн зустріч, тож ми поставили два стільці в кімнаті: один для раціонального рішення, інший для інтуїтивного. Пересідаючи з одного стільця на інший, він уголос промовляв свої аргументи. І знаєте, що? В кінці він об'єднав обидва підходи і вибрав той шлях, який і логічно обґрунтований, і до серця. Цей клієнт досі вдячний мені за сесію.

Метод візуалізації виборів

Нещодавно, коли я ухвалювала важливе рішення, пов'язане зі своїм майбутнім, я представила себе через рік, ніби вже зробила вибір. Це була неначе подорож у часі! Я побачила, як я живу з наслідками цього рішення, відчувала радість і впевненість. Якщо ваш вибір викликає у вас позитивні емоції, то ви на правильному шляху. Спробуйте уявити себе у майбутньому, це напрочуд допомагає.

Друзі, рішення, що ми приймаємо, формують наше життя. Іноді нам треба поміркувати, як вченому, а іноді відчути як художнику. Поєднавши розум і серце, ви зможете приймати рішення, які будуть не тільки правильними, але й приноситимуть відчуття радості та щастя. Якщо ви відчуваєте, що стоїте перед важливим вибором і не знаєте, що робити, я завжди готова допомогти вам знайти ваш власний шлях. Зробімо цей крок разом!

399
Спільнота
Відеотека
Про нас