Як шукати партнерів для вашого проєкту

Цей матеріал створено в межах безкоштовного онлайн-курсу «Європейські гранти для культурних та креативних проєктів» від рамкової програми Європейського Союзу «Креативна Європа» та освітньої платформи Креативна Практика.

«Креативна Європа» заохочує міжнародне співробітництво, і ваш проєкт напевно виграє, якщо ви будете працювати над ним разом з партнерами.

Якщо ви плануєте бути головним партнером, вам знадобиться залучити партнерів з-за кордону. Звісно, чудово починати проєкт, наперед знаючи, хто буде твоїми партнерами. В ідеалі — взагалі мати досвід спільної роботи з ними.

Якщо ви хотіли б залучити грант від «Креативної Європи», але ще не маєте партнерів, не засмучуйтесь. Чимало українських організацій не мають досвіду міжнародного співробітництва. Ми розповімо, як його отримати.

У правилах «Креативної Європи» існують поняття головного та асоційованих партнерів. Головний партнер координує роботу всієї команди та взаємодіє з грантодавцем, а також несе повну фінансову та юридичну відповідальність за виконання проєкту. Асоційовані партнери працюють під керівництвом головного, відповідають за свою частину роботи та звітують за неї перед головним партнером.

Хто буде головним партнером, а хто асоційованими, партнери вирішують між собою. Але розумно призначати головним більш досвідчену і авторитетну організацію. Якщо ви поки ще не брали участі у великих міжнародних проєктах, можливо, вам варто спочатку приєднатися до чиєїсь ініціативи. При цьому зовсім не обов'язково відмовлятися від своєї ідеї — поспілкуйтеся з декількома потенційними партнерами і, можливо, хтось із них зацікавиться вашими пропозиціями та запропонує співпрацю.

Як знаходити міжнародних партнерів

Пошук партнера та його вибір — це ваша відповідальність, адже ви шукаєте організацію, з якою плануєте втілювати спільні проєкти. Важливо, щоб спілкування і комунікація з партнером для вас була комфортною. Способів пошуку партнерів існує безліч. Іноді партнерства починаються з листування електронною поштою або з випадкової зустрічі.

Але є кілька способів пошуку міжнародних партнерів, менш випадкових:

  • знайомства і нетворкінг на офлайнових заходах,
  • участь в заходах національних бюро «Креативної Європи»,
  • звернення в галузеві та професійні об'єднання,
  • пошук на сайті «Креативної Європи»,
  • пошук через інші платформи.

Розгляньмо, що дає кожен з них.

Знайомства на офлайнових заходах

Існує безліч профільних заходів, на яких збираються фахівці з області культури та креативних індустрій — конференції, фестивалі, виставки, форуми, табори. Напевно, ви бували на деяких з них.

Такі заходи часто дають можливість познайомитися і поспілкуватися з колегами, обмінятися контактами, знайти однодумців. Не треба соромитися підходити до інших учасників, розпитувати про їхню роботу і розповідати про себе. Саме для цього подібні заходи організовують.

Особливо цінними для пошуку партнерів є глобальні заходи, на кшталт міжнародних кінофестивалів або конференцій за участю експертів з різних країн. Заради них варто поїхати і за кордон — так ви багаторазово збільшите ймовірність знайти цікавого партнера та придбаєте корисний досвід.

Зазвичай подібні заходи широко висвітлюються в пресі, навряд ви їх пропустите. Про більш локальні події можна дізнаватися в профільних медіа та інтернет-спільнотах.

Попри те, що зараз проведення таких заходів є обмеженим, вони продовжують відбуватись в онлайн-форматі, при цьому організатори намагаються забезпечувати і можливість спілкування з доповідачами, а самі доповідачі — заохочують до знайомства з ними в соцмережах.

Участь в заходах національних бюро «Креативної Європи»

У всіх державах «Креативної Європи» існують національні бюро. Одним із завдань таких бюро є як раз допомога в пошуку партнерів. Для цього вони проводять офлайнові та онлайнові заходи, присвячені різним темам. Як правило, всі вони безкоштовні для учасників.

Як і у випадку з будь-якими іншими заходами, беручи участь у подіях, організованих «Креативної Європою», потрібно розуміти, що ваша мета — не лише отримати знання, які дають спікери та експерти, а й зав'язати знайомства. Будьте активними!

Майте на увазі, що ви не обмежені тільки подіями, організованими українським бюро — вам доступні заходи і в будь-яких інших європейських країнах, тим більше, що багато з них проводяться онлайн.

Про події українського бюро «Креативної Європи» ви можете дізнаватися на сайті або у фейсбуці.

Звернення в галузеві та професійні об'єднання

У всіх європейських країнах існують галузеві та професійні об'єднання фахівців зі сфери культури та креативних індустрій: союзи письменників, асоціації ремісників, коаліції рекламних агенцій тощо. Вони можуть суттєво допомогти у пошуку партнерів, особливо якщо ви розумієте свої критерії пошуку.

Великий плюс таких об'єднань в тому, що вони, на відміну від тих же конференцій, можуть вас забезпечити не одним контактом, а багатьма. Як правило, вони мають свої бази даних, знають фахівців у своїй сфері та можуть підказати, до кого краще звернутися у вашому випадку.

У цих організаціях є координатори, завдання яких і полягає в тому, щоб допомогти вам знайти корисні контакти та обмінятися досвідом з колегами.

Звернення в галузеві та професійні об'єднання — найшвидший спосіб знайти партнерів, адже зробити це можна будь-коли, і не потрібно чекати якогось заходу.

Дізнаються про такі організації зазвичай від колег, на професійних заходах або зі спеціальних ЗМІ. Деякі з них можна знайти на сайті Українського бюро «Креативної Європи»:

Пошук на сайті «Креативної Європи»

У «Креативної Європи» існують також спеціальні інструменти для пошуку партнерів. Їх декілька:

  • Ви можете залишити заявку на пошук партнера. Заявка — це така форма, яку вам потрібно заповнити, розповівши про себе і про ваш проєкт. Потім ці дані будуть опубліковані на сайті інших національних бюро, а також на глобальному сайті «Креативної Європи», де про вас зможуть прочитати потенційні партнери.
  • Можна самостійно шукати партнерів на сайті Українського бюро в розділі «Пошук партнерів». Там представлені організації з різних європейських країн. Пошук організований за назвою партнерів і за ключовими словами.
  • У Європейської комісії є портал Funding & tender opportunities, який призначений для пошуку партнерів і тендерів. Він виходить за рамки однієї тільки програми «Креативна Європа», але партнерів для проєктів за цією програмою там знайти теж можна.

Пошук через інші платформи

Є ще безліч сайтів і платформ, де зібрана інформація про культурні та креативні проєкти, які прямо зараз шукають партнерів. Ось деякі з них:

Що далі

Коли ви шукаєте партнерів, потрібно думати про те, що з цими людьми вам доведеться працювати найближчі кілька років — тому важливо, щоб вам було з ними комфортно, щоб ви добре розуміли один одного та мали спільні цілі. Але все ж одних тільки усних домовленостей недостатньо, як би ви не довіряли один одному. За правилами «Креативної Європи» партнери повинні укласти між собою меморандум про співпрацю.

Про те, що це таке і про що в ньому потрібно написати, ми поговоримо в наступній статті.

·
1733
·
goodsuper 11
Головна