Як за 6 місяців вирости у мідла в агенції інфлюенсер-маркетингу: досвід Даші з AIR Brands

AIR Brands — маркетингова агенція. Вже 9 років ми допомагаємо брендам рости: створюємо брендові YouTube-канали, менеджеримо колаби з блогерами та дистрибутуємо контент на інші платформи, наприклад в Reddit.

Багато хто уявляє роботу у маркетинговій агенції як суцільний фан — тусівки, дружба з інфлюенсерами і єдинороги.

У цій статті наш проджект Даша розкаже, що хоч це і трошки не так, але все одно цікаво, драйвово, як швидко вирости в агенції та не вигоріти на цьому шляху.

Даша прийшла до AIR Brands як проджект-менеджер і за пів року стала мідлом. Хоч на початку навичок по роботі з великими брендами Даша не мала, вирішальним був метч по вайбу.

Навчання та розвиток

В AIR Brands ми переконані, що інвестиції в навчання та розвиток наших співробітників приносять довготривалі результати.

Спершу ми запропонували їй пройти наші внутрішні навчальні курси, що охоплювали всі аспекти роботи проджект-менеджера та внутрішній буткемп для новачків.

Ми вважаємо, що головне не тільки дати співробітників професійні навички, але й зробити так, щоб їм було психологічно комфортно у команді, щоб вони не боялися помилок і знали, що ми також не роботи та досвід приходить з часом.

Практика та підтримка

Після проходження навчальних програм Даша одразу почала працювати над реальними проєктами. Крім того, ми запровадили систему менторства, де кожен новачок має свого наставника, який допомагає адаптуватися та розвиватися.

Кар’єрне зростання

Завдяки підтримці та навчанню Даша вже через пів року змогла досягти рівня мідл-проджект-менеджера.

Комент Даші:

Що найбільше подобається в роботі?

Насамперед — бренди й проєкти. Коли ти маєш можливість доторкнутись до того, що колись здавалось неосяжним.

Я люблю віддаватися роботі, але без команди це неможливо. Тому друге — це люди. Люди, які працюють на стороні агенції, на стороні брендів, інфлюенсери/блогери, колеги з інших агенцій… Без людей, без команди неможлива реалізація біг-проєктів.

Що дається найважче?

Пережити невдачу… Звісно, це трішки перебільшено, оскільки невдачею у сфері реклами можна вважати будь-що (недобір в KPI, тяжкий пошук релевантного інфлюенсера/блогера, відсутність ідеї під час критичної ситуації, програш в тендері… виберіть потрібне або допишіть від себе).

Але в такі моменти я намагаюсь не вішати хвоста та, як каже команда, “видихнути” і піти далі. Знайти помилку і не допустити її в наступному проєкті. Не помиляється той, хто нічого не робить.

Які поради можеш дати тим, хто тільки починає свій шлях в проджект-менеджменті?

Бути трішки паразитом. У гарному сенсі. Як орхідеї в тропікал кантрі. Які у вільному середовищі живуть на великих і сильних деревах та мають можливість розвивати свою кореневу систему в необмеженому об’ємі.

Так от, відійшовши від лірики й гарних метафоричних прикладів, я б рекомендувала доєднатись до сильнішої команди. Яка має більший досвід, важчі кейси, складніші бренди… Тобто влаштувати собі трішки школу виживання. Не бійся питати навіть про те, що може бути очевидним або здатись дурним. Головне у такому способі — потрапити у команду з зеленими прапорцями.

А взагалі… Бажаю усім взяти та нести по життю кредо “Роби те, що любиш. Люби те, що робиш” — і тоді все у вас буде якнайкраще.
Фідбек від клієнтів у чатах мотивує викладатись на повну.

Про роботу в AIR Brands:

  • Прозорий процес навчання, у нас є онбординг, після якого вже можна йти й реалізовувати проєкт. Кожен новачок з першого дня підключається в проєкти, де йому допомагає ментор.
  • Ми працюємо в креативних парах. Акаунт та проджект завжди нерозлучні. Це дає впевненість, що ти не один, у складних моментах. Ми проводили опитування про роботу у креативних парах та побачили, що рівень стресу значно знизився і працювати стало легше.
  • У нас немає робочого графіка. Головний KPI — це успішно реалізований продукт. Тому це ок — сходити на манік чи масаж вдень, якщо у твоїх проєктах все окей.
  • Ми оплачуємо будь-які фахові курси на бажання нашого колеги. Якщо хтось хоче навчатись, то як ми можемо бути проти?
  • Ну і найголовніше — ми збираємо команду не тільки за професійними якостями, але і й, як це зараз модно називати, за soft skill-ами. А на практиці це означає ось такі переписки у внутрішніх чатиках:

Як ми використовуємо досвід зарубіжних колег

Нас надихнула програма Ogilvy: “Reverse Mentorship”, де молоді співробітники стають наставниками для старших колег. Це дозволяє обмінюватися новими знаннями, особливо у сфері цифрових технологій та соціальних медіа, де молодші співробітники часто мають більше досвіду.

Врешті-решт майбутнє за Gen Z, а отже, маємо прислухатися. :)

Результати

Програма допомагає зменшити розрив між поколіннями всередині компанії та сприяє постійному навчанню, де всі співробітники мають можливість вчитися одне в одного.

Висновок

Успіх будь-якої маркетингової агенції залежить від того, як вона залучає та розвиває талановитих людей. Навчаючи людей всередині команди й фокусуючись на їхніх сильних сторонах, можна створити середовище для професійного зростання та підвищення лояльності працівників. У AIR Brands, ми впевнені, кожен може досягти високих результатів за умови належної підтримки та можливостей для розвитку. Історія Даші це підтверджує.

Якщо ви шукаєте компанію, де ваші таланти будуть оцінені та розвинені, приєднуйтесь до команди AIR Brands. Ми завжди відкриті до нових ідей і готові допомогти вам досягти нових висот у вашій кар’єрі.

Слідкуйте за новинами компанії в Instagram https://www.instagram.com/air_brands_ або пишіть нам на akravchenko@air.io 


Автор матеріалу:

Олена Бескоровайна, піарниця, бренд-менеджерка AIR Brands

573
Спільнота
Відеотека
Про нас