Як змінилося користування мобільними застосунками за 5 років: соцмережі та месенджери

Щоденно 76% українців користуються месенджерами, 79% - перевіряють соцмережі. А за даними Установчого дослідження Kantar Україна у 2019 р., 67% користувачів Інтернету України вважають своїм основним пристроєм для виходу в мережу саме смартфон.

У червні 2020 року найпопулярнішим застосунком серед соцмереж залишається YouTube з охопленням 96,1% мобільних інтернет-користувачів. Протягом останніх п’яти років Facebook та Instagram суттєво збільшили свої аудиторії в Україні. Facebook здійснив ривок з 29,9% у 2016 році до 88,5% у 2020 році. Instagram за п’ять років виріс з 34,7% до 74,3%. За словами Ірини Ворон, керівниці проекту Kantar CMeter, заборона російських веб-порталів та соцмереж стала каталізатором для подібного росту Facebook та Instagram. 

Нині в Україні відбувається динамічний ріст ще однієї соцмережі – TikTok, якій вдалося з початку 2020 року наростити аудиторію з 460 тис до 1,23 млн мобільних користувачів. 

Серед месенджерів Viber не втрачав свої позиції та залишався безапеляційним лідером протягом 5 років. Станом на червень 2020 р. охоплення Viber становить 97,6% користувачів.

У 2017 році Telegram почав набирати популярність в Україні. Він обігнав WhatsApp і зараз ділить аудиторію разом з FB-messenger. Охоплення Telegram у червні 2020 року досягло 5,6 млн користувачів. 

Дані Kantar CMeter, desktop і mobile інтернет-користувачі у віці 14-70 років, n = 5000

Дослідження CMeter об'єднує дані з 3-х джерел:

  • Site-centric — лічильники, інтегровані в сайти.
  • Frame-centric — лічильники встановлені не на сайті, а в фреймі банерної мережі.
  • User-centric — панель, респонденти зі встановленими плагінами у браузерах та додатками Kantar на телефонах, що поряд зі стандартними показниками (перегляди сторінок, охоплення, соціально-демографічні показники по всіх сайтах, з якими контактували респонденти), також фіксує контакт панелістів з контентом.

Дані з усіх джерел об'єднуються в режимі реального часу, що гарантує відсутність втрат в даних.

·
1028
·
good 1
Головна