Як змінилося споживання відео під час карантину і що брендам з цим робити?

Відтоді, як обсяг трафіку на YouTube збільшився на 30% за перші 2 тижні карантину, ми зрозуміли, що у сфері відео-контенту відбудуться суттєві зміни. І на виході з режиму самоізоляції матимемо нові тренди, нові запити аудиторії та, можливо, нових лідерів думок. Тому впродовж березня-травня ми відстежували і аналізували. А зараз готові поділитися з вами основними висновками, що підтверджуються даними досліджень.

Перегляд відео-контенту став основним заняттям українців впродовж 2 місяців карантину. Кожна з 10 найпопулярніших активностей з середини березня до середини травня передбачала, що в тебе є інтернет, екран, запис або пряма трансляція. Незалежно від того, йшлося про спілкування з рідними чи вивчення нового. У розважального контенту ще ніколи не було так багато глядачів щоденно. 

 • Гумористичні шоу і комедії постійно дивилися 68% українців; 
 • онлайн-трансляції концертів – 50%; 
 • контент за підпискою (Netflix, Amazon Prime Video, Disney+) – 45%. 

YouTube, як основна платформа, де люди шукають роз’яснень та інструкцій, як щось зробити, через величезну кількість відвідувачів був змушений знизити якість відтворення відео-роликів. Настільки багато з’явилося бажаючих подивитися відео. Через збільшення обсягу трафіку сайт ледь витримував навантаження. 

 • Охочих переглянути кулінарні уроки в березні побільшало на 45%. 
 • Майстер-класи зі стрижки вдома – на 100%. 
 • Відео про домашню школу стали на 120% популярніші. 
 • Рецепти приготування кави – втричі. 
 • Кількість переглядів роликів, названих «для початківців» та «крок за кроком», зросла на 65%.

Популярність прийшла до авторів контенту, який дозволив перенести улюблені офлайн-активності в онлайн. До музикантів, чиї прямі трансляції замінили скасовані концерти і фестивалі. До тренерів, котрі займалися з бажаючими підтримати форму через Zoom або за відео-уроками. До психологів, викладачів з йоги, медитації, творців ASMR-роликів і навіть відео з акваріумів, що знадобилися для боротьби з тривогою. До героїв роликів «study with me» та «eat with me». До організаторів Zoom-вечірок, які ощасливили всіх, хто страждав через брак живого спілкування.

Звісно не всі пішли дивитись відео в онлайн. Аудиторія ТБ теж значно збільшилася. Але YouTube, за даними досліджень, люди вважають «більш життєрадісним» медіа, де у них більше контролю над контентом і ширший вибір, як покращити собі настрій або дізнатися щось нове. Саме такий контент – милий, веселий, корисний або про знаменитостей – буде найулюбленішим у пост-карантинному світі. В часи невизначеності, економії та дефіциту обіймів люди розраховують, що принаймні відео їх розважить. І хочуть ще більше фільмів, мемів, live-stream-ів та влогів.

Наскільки те, що відбулося з медіа-споживанням у березні-травні, варто брати до уваги і враховувати у планах на майбутнє? Самі користувачі переконані, що варто. Бо від нових звичок вони не відмовляться. 

 • 20% дивитимуться більше шоу і фільмів на стрімінгових платформах, 
 • 15% проводитимуть більше часу у соціальних мережах, 
 • 5,5% створюватимуть і завантажуватимуть більше відео, ніж до карантину. 

Зміняться і вподобання щодо контенту. Адже багато-то відкрив для себе нові формати. І взаємодія аудиторії з брендами в інтернеті ставатиме іншою. У міру того, як приходитиме усвідомлення, наскільки сильно змінилося наше життя.

Яким має бути відео-контент брендів у новій реальності? Що про це думають самі споживачі? Що рекомендують фахівці найбільшої пошукової системи світу – Google? На які приклади комунікації можна орієнтуватися? І чи приведе це до збільшення продажів? На такі питання ми знайшли відповіді і об’єднали в YouTube-гід, повну версію якого можна завантажити за посиланням

·
1307
·
goodsuper 2
Головна