Як знайти свого джуна: критерії вибору та навчання майбутнього профі
Пошук джуніор акаунт менеджера для мене це, як пошук ідеального чоловіка, тільки замість романтичних побачень нас будуть чекати десятки мітів, тестові завдання, тренінги, бюджети, CRMка, 1Ска, освоєння первинної документації та навиків спілкування з клієнтами та командою.
Ого! Список виходить не маленьким, тож потрібно чітко розуміти яку людину ти шукаєш.
Звичайно, всі ми різні і у кожного свої критерії відбору, проте хочу детальніше розповісти про власні:
1. Відчути «метч» на першій хвилині розмови із кандидатом — одне із головних правил
Відбір кандидата — це не просто обрання найкращого резюме. Відразу зауважу: «не пишіть на 5 сторінок ворду всі свої досягнення за життя, ніхто не хоче це все читати, та ще й у ворді». Тут скоріше про відчуття, що ти хочеш саме цій людині пояснювати все: від базових принципів розподілу бюджету до того, як коректно писати листи клієнтам, навіть коли вони ставлять питання, на які хочеться відповісти «бо у нас так!».
Ідеальний джуніор акаунт менеджер має викликати відчуття «метчу» буквально з першої хвилини розмови. Так, цілком серйозно! Це як на першому побаченні, де відразу розумієш: якщо спілкування йде невимушено і ви говорите на одній хвилі — це «ваша» людина. Якщо ж ти ловиш себе на думці «Боже, та коли вже це закінчиться?» — точно не наш випадок.
Молодший спеціаліст, з якого можна з часом вибудувати крутого сеньйора – це навіть не про те, наскільки він ідеально знає інструменти діджитал, які в нього скіли, а більше про особистісне «потрапляння в самісіньке серденько». Адже саме вам з ним працювати щодня, саме вам його вчити. Якщо ми говоримо «однією мовою», кандидат розуміє, чого я очікую, і навіть із першої розмови показує, що йому цікаво — це вже половина успіху.
2. Математик і гуманітарій в одній особі — це реально? Так, цілком
Перспективний джуніор акаунт менеджер має бути «і математиком, і гуманітарієм одночасно». Відповідальність за бюджети, підрахунки, аналіз ефективності рекламних кампаній — все це потребує логічного мислення. А вміння висловлювати думки, креативність, комунікація з командою та клієнтами — це вже про гуманітарний склад розуму. Тому, коли я кажу, що спеціаліст має вміти «і потриндіти, і не тупити із цифрами», я маю на увазі цей універсальний баланс.
Якщо кандидат плутається в простих розрахунках або, навпаки, не може сформулювати свою думку — це точно не мій джуніор акаунт менеджер. Обирайте людину, що здатна підлаштовуватися під різні типи завдань.
3. Читання — критерій мого особистого відбору
Для мене важливо, щоб кандидат любив читати. Неважливо, що саме: класичну літературу, детективи, наукову фантастику, комікси чи манхву. Любов до читання — це не про «начитаний» і не про «знання на всі випадки життя». Це про вміння шукати нові ідеї, підходи, образи. Уміння переносити побачене в книзі чи коміксі на реальне життя і творчо застосовувати це в роботі.
Читаєш комікси? Супер! Значить, у тебе точно вистачить фантазії запропонувати щось цікаве клієнту. Поглинаєш бізнес-літературу? Чудово! Ймовірно, ти і мені розповіси щось цікаве. Головне, щоб кандидат мав звичку читати і дізнаватися щось нове — для мене це показник, що людина постійно розвивається.
«Читаєш? Молодець! Не читаєш — не пройдеш» —так, це звучить як суб'єктивний критерій, але ж і джуніор акаунт менеджера я обираю для себе.
4. Готовність приймати виклики та не боятись помилок — обов’язкова
«Помилки — це нормально» — саме те, що можна і потрібно говорити молодшому спеціалісту. Головне, як він їх виправлятиме, чи зробить висновок і не буде їх повторювати. Джуніор акаунт менеджер повинен розуміти, що його завдання не просто виконати задачу і поставити галочку, а ще й навчатися на кожному кроці, щоб в майбутньому вміти самостійно приймати рішення і вирішувати подібні виклики.
Готовність приймати критику, ставити купу питань і робити висновки — це мастхев для джуніор акаун менеджера, з якого я зроблю першоклаасного сініора.
Ідеальний джуніор акаун менеджер знайдений. То як же навчати майбутнього профі?
1. Знайомство і підтримка:
- Повинен бути чіткий план адаптації: представлення команді, вивчення політик агенції, знайомство із процесами, документами та проєктами — так молодший спеціаліст не відчуватиме розгубленість на старті.
- Потрібно бути і другом, і вчителем та хоч «старшою сестрою», головне приділяти достатньо уваги, відповідати на питання, допомогти розібратися, підтримувати морально.
- Регулярний фідбек: потрібно слідкувати за роботою джуніор акаун менеджера і вчасно давати поради, особливо в перші місяці роботи, бути постійно на зв’язку, щоб людина не відчувала себе покинутою. Звичайно, коли ваш джуніор акаунт менеджер матиме уже трішки досвіду можна проводити з ним міти рідше і давати можливість ставати більш самостійним.
2. Розвиток і перспективи:
- План розвитку: обговоріть, що молодший спеціаліст може освоїти за рік, які навички підтягнути, які завдання взяти.
- Залучення в проєкти: не потрібно боятися делегувати джуніор акаун менеджеру частину завдань у реальних проєктах — так він навчиться швидше і буде більш мотивованим. А навіть, як що і будуть помилки – це не страшно. Всі колись були молодим спеціалістом, всі вчились і робили помилки. Та що там молодші спеціалісти, помилки роблять всі – навіть найдосвідченіші профі.
Отже, в пошуках «свого» джуніор аккаунт менеджера, дивлюсь не тільки на професійні якості, але й на те, чи цікаво мені буде працювати з цією людиною кожного дня, чи готова я витрачати свій час на її навчання. Чи бачу потенціал, чи відчуваю, що вона може вирости в крутого спеціаліста. Якщо знайти таку людину і допомогти їй на старті, у тебе буде мотивований, лояльний співробітник, який готовий рости далі разом з командою і стати в майбутньому справжньою професійною «перлиною».