Як зробити тестове завдання, щоб отримати роботу мрії

Тестові завдання – це важливий етап у процесі працевлаштування, який дозволяє роботодавцю оцінити ваші професійні навички та підхід до роботи. Для кандидата це можливість продемонструвати свої сильні сторони, стиль мислення та потенціал. Однак, як роботодавці, так і кандидати часто стикаються з викликами, пов’язаними з цим етапом.

Ця стаття створена в межах курсу «Пошук роботи мрії: найкращі практики та стратегії». У ньому ми разом із колегами з провідних українських компаній розповімо як готуватись до процесу пошуку роботи, як створювати резюме та мотиваційний лист. А також відкриємо секрети того як готувати портфоліо, чого очікувати від тестових завдань та співбесід. І, звісно, як шукати роботу на CASES.

Цей матеріал ми присвятиили основним аспектам, які допоможуть успішно пройти тестові завдання.

Тестові завдання в ідеальному світі

Ідеальне тестове завдання має відповідати основним обов’язкам позиції, на яку ви претендуєте. Для графічного дизайнера це може бути створення концепції логотипу, а для копірайтера – написання текстів. Такі завдання повинні демонструвати ваші спеціальні навички (hard skills), стиль мислення та унікальний підхід, займаючи при цьому не більше 4 годин вашого часу.

Чи варто робити тестове завдання, якщо співбесіда пройшла не найкращим чином?

Так! Навіть якщо перша співбесіда пройшла не ідеально, сильне тестове завдання може змінити ставлення роботодавця. Це ваш шанс показати себе у кращому світлі, особливо у спокійній домашній атмосфері, де у вас є час продумати свої дії.

Що варто запитати перед виконанням тестового завдання

  1. Скільки часу дається на виконання завдання?
  2. Хто буде перевіряти тестове завдання, і на що звертатимуть увагу?
  3. Чи дозволяється задавати питання під час виконання тестового?

Ці питання допоможуть краще зрозуміти вимоги та адаптуватися до очікувань роботодавця.

Трохи про оплату тестового завдання

На жаль, оплачувані тестові завдання поки що рідкість на українському ринку. Найкраще опратись на власне відчуття – яку роботи ви можете виконати безкоштовно, щоб показати свої навички, а яку – ні. Етичний роботодавець зазвичай пропонує короткі завдання, що займають до 4 годин.

Проте важливо переконатися, що результати вашої неоплачуваної роботи не будуть використані без вашого дозволу.

Червоні прапорці компанії у тестових завданнях

  1. Завдання схоже на реальну задачу і в той же час не оплачується. Краще зупинитись і подумати чи готові ви його виконувати.
  2. Тестове займає занадто багато часу і має стислі дедлайни. Скріш за все під час співпраці роботодавець так само буде виставляти стислі терміни на обʼємні задачі.
  3. Завдання не відповідає заявленому рівню фахівця. Якщо роботодавець у вакансії вказує рівень Junior, а задача для рівня Middle.
  4. Некомфортна або нездорова комунікація з боку компанії. Це може проявлятись і під час співпраці з компанією.
  5. Завдання не відповідає обовʼязкам. Наприклад, якщо в описі вакансії не вказано тип роботи, який пропонують виконати у тестовому.
  6. Несподівані додаткові завдання на пізніх етапах. Якщо ви вже пройшли кілька співбесід і вам здається, що ви на фінішній прямій, але виявляється, що потрібно виконати ще тестове завдання – це може також проявлятись пізніше в проблемах з плануванням задач.
  7. Тестових більше ніж 1, і роботодавець просить робити додаткові завдання.

Важливо зауважити, що у кожному з випадків вам потрібно порадитись із собою і зрозуміти чи комфортно вам з такими умовами. І якщо у вас не виникає внутрішніх протиріч, тоді можете сміливо переходити до виконання.

Червоні прапорці кандидатів у тестових завданнях

  • Мінімальне виконання тестового завдання. Це покаже ваше ставлення і до майбутніх задач. Робіть завдання так, ніби ви вже отримуєте за нього оплату.
  • Складна та неструктурована подача інформації. Це впливає і на зворотній звʼязок вашого завдання. Чим більше часу фахівець витратить, щоб розібратись, тим менше часу він присвятить безпосередньо роботі.
  • Копіювання чужих ідей чи використання матеріалів штучного інтелекту без адаптації.
  • Невиконання завдань до кінця. Ліпше виконати усі вказані у завданні пункти, і якщо не встигаєте – завжди можна звʼязатись з рекрутером і узгодити це питання.

Як користуватись штучним інтелектом під час виконання тестового завдання

Використовуйте штучний інтелект для пошуку ідей, аналізу інформації та швидкої візуалізації концепцій. Не варто повністю покладатися на нього або копіювати його відповіді – ваша унікальність має залишатися на першому місці.

Поради для успішного виконання тестового

  1. Уважно читайте умови завдання. Роботодавці зважають не лише на результаат роботи, а й на уважність і ваш підхід.
  2. Додавайте креативність і показуйте унікальність.
  3. Демонструйте ініціативність і готовність виходити за межі завдання.

Підсумовуючи, тестове завдання – це не просто формальність, а важливий крок на шляху до омріяної роботи. Це ваш шанс проявити себе, навіть якщо початковий контакт із компанією був не надто вдалим. Уважність, креативність та ініціативність допоможуть вам виділитися серед інших кандидатів та отримати омріяну посаду.

755
Події
Спільнота
Відеотека
Про нас