Як зрозуміти потребу ринку та створити бездоганний MVP?Amazon, Airbnb, Spotify, Uber – усі ці компанії починали як MVP. Це може бути дивним для деяких читачів, але багато платформ, без яких ми не уявляємо своє життя, спочатку не набули такого величезного визнання. Вони обрали розумну стратегію – спершу випробувати ідею, а з розвитку справи додати більше можливостей.

У Northell ми бачимо MVP як рішення для стартапів, які мають чудову ідею, але не впевнені, як правильно її реалізувати. Деякі з них миттєво погоджуються з такою стратегією, оскільки вже розуміють, чому MVP підходить для їх проєкт. Інші, почувши цю незнайому абревіатуру, можуть неохоче її сприйняти. Отже, що таке MVP? І чому спочатку так багато гігантів ринку обрали такий підхід? Нумо дізнаймося.

Мінімально життєздатний продукт: менше значить більше

По-перше, MVP розшифровується як мінімально життєздатний продукт. Якщо “мінімум” та “продукт” цілком зрозумілі поняття, значення слова “життєздатність” може викликати певну плутанину. Це слово пояснює те, що продукт повноцінно функціонує і може чітко представити свою цінність. Ви самі вирішуєте, якими особливостями наділити продукт для його життєздатності.

MVP – це найосновніша версія продукту, яка, перш за все, створена для того, щоб побачити реакцію ринку на запропоноване рішення. Одне з досліджень показує, що 40% невдач стартапів трапляються тому що в їх продукті немає потреби на ринку. Хтось справді використовуватиме продукт? Чи має це якусь конкурентну перевагу? На ці питання може відповісти MVP.

Концепція MVP походить від методу Lean Startup. Основою цієї методології є цикл побудова-вимірювання-навчання. Lean Startup наголошує на важливості навчання. Відгуки користувачів – це те, що формує продукт. Логічніше бачити, як користувачі насправді взаємодіють з продуктом, ніж запитувати, що б вони робили, чи не так? І MVP – ідеальний інструмент для цього.

Три основні аспекти будь-якого MVP

Розробка рішення MVP не займає багато часу. Мова йде лише про кілька місяців. Проте, за цей короткий час потрібно зробити ряд необхідних кроків, щоб переконатися, що такий підхід працює для вас.

Мабуть, найважливішим аспектом розвитку MVP є дослідження. Це перший крок до розуміння того, як повинен виглядати кінцевий продукт і яку цінність він принесе. Аналіз ринку, інтерв’ю з потенційними користувачами, створення персональних даних користувачів – надзвичайно важливо з’ясувати якомога більше інформації про ринковий попит та проблеми користувачів.

З огляду на цільову аудиторію та її потреби, можна почати складати список основних характеристик продукту. Може бути багато елементів, які зроблять продукт справді неперевершеним, але питання в тому, які з них насправді є обов’язковими? Корисно подумати про основну проблему, яку має вирішити ваше запропоноване рішення. Воно і визначає найважливіший функціонал продукту.

І, звичайно, є етап реалізації. Як уже зазначалося, розробляти MVP дещо простіше, ніж звичайні продукти. Варто пам’ятати, що MVP – це тест. Він не повинен бути надто складним. Основний сенс такого рішення полягає в тому, щоб якомога швидше донести його до користувачів. Вам не потрібно витрачати тижні на його полірування.

Крок за кроком: як створити MVP на основі кейсу Northell

У Northell ми працювали з багатьма стартапами. Деякі наші клієнти прийшли з певною ідеєю або навіть самі проводили дослідження. У інших була лише неясна картинка остаточного рішення. У будь-якому випадку ми проходимо ті самі кроки для більшості проєктів. Проаналізуймо, як ми будуємо MVP, на прикладі Oprovi – маркетплейсу, який пов’язує експертів з людьми, які шукають поради. Він зосереджений на допомозі людям вдосконалити свої цифрові роботи, отримуючи поради від провідних спеціалістів.

1. Дослідження

Oprovi прийшли до нас, маючи загальне уявлення про платформу, яку вони хочуть бачити. Спочатку у них не було визначеної концепції або детального бріфу. Отже, ми почали з самого початку – з досліджень. Ми проаналізували ринок подібних платформ: хто є основними потенційними конкурентами, що вони пропонують? Що може бути конкурентною перевагою Oprovi?

Далі ми працювали над користувачами. Це гіпотетичні користувачі. Визначивши їх больові точки, ми можемо визначити, як вирішити їх проблеми та що ми можемо запропонувати, щоб зацікавити у рішенні.

2. Створення wireframe та пріоритизація функцій

Розробляючи вайрфрейми для Oprovi, ми постійно переглядали їх із представниками компанії, обговорюючи кожен елемент та його роль у платформі. Це було ключем до доопрацювання концепції платформи. Робота над вайрфреймами також була способом визначити та розставити пріоритети на функції остаточного проєкту.

Ми створили багато версій платформи. Кожна з них обговорювалась з командою Oprovi та їх потенційними клієнтами. Збір таких відгуків дозволив нам чітко побачити, які функції були зайвими або що слід додати до остаточного дизайну. Ми наближались до бажаного дизайну платформи з кожною новою версією вайрфреймів, додаючи лише найкорисніші функції.

Важко переоцінити значення відгуків потенційних клієнтів при створенні MVP. Слід пам’ятати, що MVP, перш за все, створений для перевірки певної ідеї, тому залучення користувачів до процесу проєктування якомога раніше – це, мабуть, найкращий спосіб створити продукт, який легко знайде свою аудиторію.

3. Реалізація

З чітким розумінням найважливіших елементів та цінності, яку вони приносять, ми були готові працювати над UX/UI дизайном. Попри простоту, якої вимагає MVP, будь-який дизайн все одно повинен мати незмінну якість.

Не плутаємо мінімальний продукт з погано виконаним. Кінцевий результат повинен бути як повністю функціональним, так і візуально привабливим. Наприклад, ми вирішили додати до Oprovi кілька яскравих ілюстрацій.

Зараз ми підтримуємо зв’язок з командою розробників Oprovi, щоб переконатися, що реалізація дизайну проходить гладко. Розробники коригують платформу відповідно до змін у дизайні, які ми вносимо. Ми маємо постійний потік спілкування, тому процес розробки є швидким і точним.

Наші результати: чому MVP був найкращим рішенням для Oprovi?

Ви можете запитати, яка користь від підходу MVP у цьому конкретному випадку. Oprovi також з самого початку міг бути повномасштабним проєктом. Але це б збільшило у кілька разів бюджет і процес проєктування був би значно довший.

Oprovi – це стартап, який пропонує абсолютно нову ідею. Зараз на ринку немає компаній з точно такою ж пропозицією, як в Oprovi. Навіть при ретельному дослідженні та плануванні передбачити реакцію користувачів на нове рішення практично неможливо. Ніхто не може сказати, стане продукт популярним чи ні.

Таким чином, MVP – це чудовий спосіб спостерігати за динамікою певного продукту за розумну ціну. Дуже прикро витратити величезну суму грошей на ідею до якої люди можуть бути абсолютно байдужими, чи не так?

Після випробування Oprovi найчеснішими критиками – це цільова аудиторія, ми можемо додати до платформи все більше функцій або зробити дизайн ще вишуканішим. Досконалості немає меж.

Можливо, ви також деякий час мали в голові гарну ідею, не знаючи, як до неї підходити. MVP може бути саме тим, що ви шукаєте – ми відкриті для нових проєктів.·
6025
·
good 1
Головна