Якщо вас немає в digital - вас не існує
Декілька разів в місяць нам в 22-product стабільно задають питання:
- Ааааа, чи потрібне рекламне відео для нашого бренду?
У цій статті ми вирішили розповісти на прикладі деяких робіт про плюси та мінуси створення візуального контенту та реклами для брендів.
Скажемо як є – будь-яка поява бренду у соціальних мережах та діджитал-просторі – це подвиг.
Директор компанії може замовити на 600 тисяч грн. алюмінієвих баночок для газованої води, бо розуміє яким чином ці 600 тисяч "відібьються" та створять ще 600 тисяч прибутку, а ось замовити рекламне відео для багатьох клієнтів, які з цим не стикалися – вельми проблемно, бо не зрозуміло чи буде якийсь профіт.
На початку, навіть з крутою стратегією – можливо влучно не попасти в потреби ЦА, це нормально.
Або, наприклад як с роботами для Mirson – тричі попасти в ціль. Без комплексної стратегії (але потрібно знати свою аудиторію).
Для Мірсон – компанії, що виробляє текстильні вироби – ми зробили 3 вдалі рекламні кампанії.
Але, не лише рекламними відео єдиними...
В той же самий час, в Mirson відбувались великі трансформації всередині компанії – налагодження власної доставки, партнерство с Rozetka, відкриття магазину фірмової продукції, оптимізація системних процесів бізнесу, створення нових колекцій текстильної продукції та планове ведення соціальних мереж. .
Також для Mirson ми організували фотосесії продукції, які були візитною карткою бренду у соціальних мережах та на сайті :
- предметні фото
- фото продукції в інтер'єрі
- фото 360.
- фото з людьми.
В цілому, реклама та соціальні мережі – чудовий канал комунікації, що допомагає скоротити дистанцію між брендом та споживачем. Саме завдяки рекламі можна зрозуміти, що вашій ЦА подобається, а що її дратує. Тут клієнти можуть виплеснути негатив і весь свій біль, а дуже кмітливі люди – цю інформацію проаналізувати та врахувати при створенні наступних рекламних кампаній.
Якщо вірити дослідженням та нашому досвіду – максимальну конверсію приносять рекламні відео, які базуються на гуморі чи халяві.
З гумором все зрозуміло (хоча і не зовсім зрозуміло, чому багато брендів так боїться знімати гумористичні реклами); щодо халяви – різні промо акції, знижки, бонуси – все, що так тішить.
Тобто, людині насправді байдуже що роблять бренди у рекламі чи соціальних мережах. Люди приходять до брендів, щоб отримати емоції чи вигідну угоду.
Тож на горі, найближчим часом, будуть бренди, які ці емоції дають. Емоції залишаються в голові людини, і він чи вона згодом охочіше взаємодіє з компанією, яка зачепила його емоційно.
Причому відбувається це підсвідомо, а людина не згадає і не зв'яже покупку з тим, що колись посміхнулась з ситуації в рекламі.
Наприклад ось наші відео, які принесли круту конверсію компанії Matroluxe. Частково із-за ідей, частково – із-за крутої акції та можливості отримати подорож на море серед зими.
Важливо розуміти, що саме рекламне відео не має сенсу, якщо його ніхто не бачить. Навіть якщо відео нууу дуже круте – користь від нього нуль.
Саме тому компанія Matroluxe крутила відео на 4.5 мільйони переглядів.
Підхід у стилі «хороший товар не потребує реклами» або «якісний товар сам себе продасть» ніколи не працював. Дуже важливо просувати контент і саме тому ми рекомендуємо клієнтам мінімум 3-5 вартостей відео (в залежності від продукту) планувати на його просування.
Також, потрібно розуміти, що відео реклама в YouTube – все ж не для всіх.
За рахунок мейкерів та контенту, що там знаходиться – не дуже важко вивести тезис, що там знаходиться здебільшого якісний візуально контент.
Глядач звик до якісної картинки, місцями навіть кіношної і коли він заходить подивитись свого умовного Дудя, ЧБД або просто новини – всюди він бачить якісні відео, продакшн яких коштував сотні тисяч гривень.
А якісна реклама коштує не мало грошей.
Можливо і "кімнатний" креатив + оператор з камерою – може створити непогане відео. Але тут ж акцент саме на конверсії і вкладених коштах.
Є багато прикладів крутих реклам, типу Pepsi, в який неймовірно крута ідея та проста реалізація – дуже сильно вистрілювали.
Але з того часу пройшло не мало часу, та аудиторія – сильно змінилась.
Тому підсумовуючи, хотілося б зазначити:
- Реклама в YouTube – один з головних способів для компаній за допомогою якого можливо нагадувати про себе та розмовляти зі своєю аудиторією.
- Соціальні мережі – головні.
- Для кожної компанії, що веде бізнес – потрібно активно стимулювати аудиторію рекламою та контентом.
- Кожен день коли ти не рекламуєшся – хтось з твоїх конкурентів заробляє твої гроші.
- Якщо ти не говориш з людьми – про тебе забувають.