Ярослава Гончарук, DIEVO: про значення свят для людства, несвідомий вплив реклами та цікаві кампанії до Дня всіх закоханих

21 лютого в креативному просторі UNDERHUB Ярослава Гончарук, Creative Group Head в діджітал-агенції DIEVO, проведе лекцію «Реклама — то любов».

Ярослава розкаже, чому тему кохання все ще використовують у рекламі, як традиційні свята допомагають рекламістам продавати, чи варто використовувати в рекламі секс, а також яке майбутнє чекає на День святого Валентина.

Напередодні заходу ми трохи поговорили з Ярославою про значення свят для людства, несвідомий вплив реклами та цікаві кампанії до Дня всіх закоханих.

Ярослава, вітаємо! На твоїй лекції ти будеш розповідати, як традиційні свята допомагають рекламістам продавати. Поясни для початківців, що таке «традиційні свята».

Людське суспільство живе в межах певного циклу подій та процесів, які пов’язані зі сезонністю.

Цей цикл із давніх давен регулював трудову діяльність, магічні ритуали й навіть етапи включення кожного індивіда у суспільство (дорослішання).

Традиційні свята, які культурологи ще називають національно-народними, є певними сакральними точками цього циклу. Їх «винайшли» для того, щоб вшанувати зміну сезонів, природні явища (наприклад, сонцестояння, відліт чи приліт птахів, кінець сплячки тварин) чи відпочити після чи перед важливими роботами біля землі (засівання полів, збір урожаю, приготування до зими).

Таким чином святкування стали можливістю для людей розслабитися, перезавантажитися, відчути єднання з родиною та природою, зі своєю спільнотою. Без турбот важкої щоденної праці. Тому часто на свята суспільство навіть скасовувало заборони на певні речі, які у звичайні дні ревно охороняло. Наприклад, знімалося табу на вживання алкогольних напоїв, м’ясних страв, різних сексуальних практик. Бідному можна було поводитися як багатію, чоловікам переодягатися жінками й навпаки. Остання традиція досі збереглася в карнавалах (Венеціанський, Бразильський).

І ось сьогодні на традиційні свята нашарувалися релігійні. А до них додалися й інші: державні, професійні, національні. Але всі свята досі використовують напрацьовану віками схему традиційних свят, на яку відгукується наше несвідоме. Використовує ці інсайти та психологічні установки й реклама.

Зізнайся, а ти коли-небудь купувала щось зайве під впливом реклами?

Авжеж купувала! Переважно це їжа чи розваги — кіно, книги, концерти. Раніше спонтанно могла ще купити якусь доглядову косметику (особливо розрекламовану корейську 😁).

Але з віком стаю розсудливішою й на мене вже більше впливає «сарафанне радіо» та власний досвід.

А, взагалі, знання всіх хитрощів рекламістів часто допомагає не попадатися на них самому?

Якщо по правді, то всім досить складно контролювати вплив реклами на несвідоме.

Та й точно визначити, чи купили ви щось тому, що виважено обирали-порівнювали і справді хотіли, чи купили тому, що десь колись бачили-чули якусь рекламу — нереально!

До того ж, сьогодні наш інформаційний простір просто перенасичений рекламними повідомленнями, «блогерськими порадами», нативними спецпроектами та банерами, які «дивом» пропонують саме те, про що ви зовсім недавно думали.

Проте часто ловлю себе на відстороненому аналізуванні рекламних текстів-образів. Так, простими маніпуляціями мене вже не візьмеш. Але рекламісти та креативники часто бувають дуже переконливими.

Можеш пригадати якийсь маркетинговий хід напередодні Дня святого Валентина, про який би ти сказала «Вау, круто!»?

Найбільше мені запам’яталося, як SNICKERS у Лондоні до Дня Валентина створив інтерактивні борди, з яких кожен міг взяти листівку для своєї близької людини. На цих бордах був вдалий слоган: «You`re forgetful when you are hungry». Бренд зіграв на своїй території й подбав про тих, хто ще не встиг вхопити валентинку. Тепла й дотепна реклама. 

Реклама SNICKERS до Дня святого Валентина

Київський ЦУМ, що цього Дня закоханих змінив вивіску на «ЦЬОМ» теж мене приємно здивував).

У нас є традиційне питання до всіх спікерів. Отже — на що людина має завжди знаходити час?

Думаю, людина має завжди знаходити час на заняття, людей та враження, які їй справді подобаються й роблять щасливою. І чи це будуть подорожі, саморозвиток, творчість, посиденьки з друзями чи турбота про сімейний затишок — нема різниці.

… А ще було б добре, щоб всі знаходили час на розвиток критичного мислення 😊.

Клас! Дякуємо за інтерв’ю і з нетерпінням чекаємо лекції!

Для читачів CASES діє спеціальна пропозиція: знижка 25% на оффлайн-квитки з промокодом cases.friends.

·
1361
Головна