Юлія Орлянська: ми живемо в світі, де кожен з нас буквально смітить особистими даними

16 липня відбудеться лекція Юлії Орлянської, керівника стратегічного медіапланування та маркетинг-комунікацій в українській компанії-кінодистриб'юторі студій Universal, Paramount, Disney та Sony — B&H Film Distribution Company, на тему «Як спілкуватись із сьогоднішньою аудиторією, щоб вона вам довіряла». Поговоримо про те, як створювати ефективну контент-стратегію та як змінилися звички й цінності ЦА, що впливають на створення реклами. 

Розкажіть трохи про себе. З чого почалась ваша кар’єра?

Можна сказати, що моя кар'єра почалася в 2005 році, коли в Україні проходило Євробачення. Тоді мобільний оператор UMC проводив акцію в аеропорту Бориспіль (вже не пам'ятаю, в чому була її суть).

Вони шукали людей, що знають англійську мову, які б на стійці в зоні прибуття пропонували підключитися до оператора UMC. Я була в числі цих людей.

Другим моїм місцем роботи була івент-агенція, де я працювала на півставки після універу. Івенти, на мій погляд, — одна з найбільш фізично виснажливих рекламних сфер. До сих пір пам'ятаю, як напередодні нового року я кілька днів не була вдома, тому що після закінчення одного корпоративу стартувала підготовка до наступного. Але я думаю, що кожна людина, яка хоче побудувати свою кар'єру і знайти для себе комфортну сферу, повинна пройти шлях проб і помилок.

Як ви потрапили до B&H Film Distribution Company?

Думаю, в певній мірі мені пощастило. У 2010 я працювала в креативній агенції та відчувала, що настав момент, коли потрібно рухатись далі. Я хотіла не просто змінити роботу, а перейти на сторону клієнта та обов’язково в компанію, сфера діяльності якої буде мені цікавою, свіжою і близькою. Доволі фантастичні критерії до вибору місця роботи? В якийсь момент мені теж здавалось, що від однієї з умов потрібно буде точно відмовитись. Проте, як я казала раніше — мені пощастило. Одна моя знайома з агенції працювала менеджером з клієнтського сервісу в B&H, вона розповіла мені про вакансію. Я відправила резюме, і мене запросили на співбесіду. Так почалась моя подорож у світ кіно.

Чим саме займається директор з маркетингу і медіапланування B&H?

Це людина, яка з одного боку має знати все про продукт, з яким працює, починаючи від особливостей його створення і закінчуючи його реалізацією. З іншого боку — бути в курсі особливостей медіабаїнгу та планування, всіх поточних трендів і тенденцій не тільки в медіа, але й в суспільстві в цілому. А ще треба одночасно вміти говорити однією мовою з мамою трьох дітей і з підлітком в складному перехідному віці. Разом із цим — треба бути тімлідом, який розуміє стратегію, довгострокові цілі та вміє об’єднати команду навколо них.

Що вам найбільше подобається у вашій роботі?

Одна з найцікавіших сфер, що активно розвиваються сьогодні, — це нейромаркетинг, який базується на напрацюваннях в області нейрофізіології, вивченні та вимірі мимовільних реакцій людей і поведінкових особливостей. Кіно — це саме та область, де добре видно природу виникнення органічних людських реакцій, які в подальшому призводять до формування масових трендів. Лише деякі продукти можуть викликати таку щиру емоцію, змусити плакати або сміятися від душі. Мені подобається, що сфера, в якій я працюю, допомагає мені краще зрозуміти людину в суспільстві та саме суспільство навколо.

Як ви бачите можливий розвиток трендів споживання візуального контенту в цілому?

Зараз ми живемо в світі, де кожен з нас буквально смітить особистими даними. Це одночасно спрощує завдання маркетологів, але й робить роботу більш кропіткою. Прогресивні маркетологи відмовляються від «one size» філософії та все більше фокусуються на персоніфікації контенту та спілкуванні зі споживачем.

Люди люблять персоніфікацію, вони люблять в вашому бренді те, що може зробити його ближчим. Це означає, що ваш контент повинен бути особистим, інтерактивним і залучати.

Надалі бренди будуть все більше стежити за естетикою своїх повідомлень, загальним стилем, тоном, світлом і звуком. Сьогодні бренду, щоб сприйматися якісним, необхідно відповідати світовим візуальним трендам — ​​бути «інстаграмним», візуально сміливим і екологічним.

Ваша робота дозволяє вам бачити фільми до загальної прем'єри?

Так, але розповісти, які та про що, я не можу. Because Thanos demands silence.

Ви часто ходите в кіно?

Так, але не завжди заради розваги. Я швидше йду не в кіно, а на фільм, який давно чекала.

Я дуже люблю кіно як жанр мистецтва, як елемент поп-культури і навіть маркетинг-продукт. Як і книги, це багатогранне джерело натхнення.

Про що буде ваша лекція? Кому на неї буде цікаво сходити і який повинен бути рівень розуміння предмета?

Моя лекція буде про те, як динамічно змінюється наш світ, про те, як елементарні звички перевертають контент-сфери загалом. Вже сьогодні ми всі повинні зрозуміти, що у нас немає 6 секунд для залучення споживача — період уваги динамічно скорочується. На цій лекції ми пройдемо крок за кроком крізь можливості максимальної конверсії від контенту, який ви вирішите використовувати. Ми розглянемо практичні приклади і зрозуміємо, чому необхідно міняти контент-стратегію, як вона повинна відповідати перевагам дуже розбірливого споживача. Думаю, ця лекція буде цікавою контент-менеджерам, співробітникам рекламних агентств, бренд-менеджерам, маркетологам і власникам невеликих бізнесів, перед якими стоять комунікаційні завдання.

Сфера моєї діяльності навчила мене тому, що навіть складне можна пояснити простими словами, тому не думаю, що необхідний якийсь особливо глибокий рівень підготовки.

16 липня на лекції поговоримо проте, як створювати ефективну контент-стратегію та як змінилися звички й цінності ЦА, що впливають на створення реклами.

Долучайтесь! Буде цікаво.

·
1719
·
super 2
Головна