З чого починався дизайн в Dudka.Agency

Як люблять казати бабусі, не святі горшки ліпили. Проте чомусь в головах молодого покоління заклалась думка, що саме обрані потрапляють в дизайн. Лише унікальні люди, яких Будда, Христос та Брахма в тім’ячко поцілували, можуть стати вебдизайнерами.

Наша ж команда абсолютно точно впевнена в іншому — дизайнером може стати кожен! І тут маленька примітка: “якщо захоче”.

Щоб не бути голослівними та не розповідати про успішний успіх із казок інфоциганів, давайте поринемо у минуле дизайнерів нашої студії.

  • Хто вони — дизайнери Dudka.Agency?
  • Ким хотіли стати у майбутньому?
  • Яким було їх перше замовлення?
  • Як вони стали дизайнерами?
  • Які найдивніші речі їм приходилося робити?

Наші спеціалісти з UI та UX-дизайну відповіли на ці та інші питання у цій статті від Dudka.Agency.

Дизайн родом з дитинства

Дмитро Хлудєєв частина нашої дизайнерської сім’ї вже понад рік. Прийшов він до нас вже досвідченим та достатньо примхливим дизайнером. Наразі він має в доробку десятки крутих макетів для наших клієнтів. Близько 2 місяців тому Діма разом з командою розробників та QA реалізував проєкт на базі власної ідеї. Якщо ви ще досі не бачили Очі війни, дуже радимо подивитися та надихнутися ідеями Дмитра: https://eyesofwar.me/

Шлях Діми в дизайні починався ще з дитячих років. Разом з батьком Дмитро малював стінгазети до родинних свят. Процес був захопливим для майбутнього дизайнера — кожну самотужки малював від руки та наповнював її сімейними жартами та забавками. Певно саме з цього у Дмитро захопився малюванням. В якийсь момент він навіть ходив до художньої школи, проте не закінчив її. Поступово процес створення стінгазет перейшов у цифровий формат. Наш дизайнер освоїв Photoshop. І як говориться, все закрутилося.

Підлітком Діма намагався запустити власний проєкт, що мав об’єднати навколо себе ком’юніті однодумців. Поки що, задум на стадії розробки, але ми разом з Дімою віримо, що втілимо його в життя. Одним з перших дизайнерських проєктів стала розробка карт для Counter-Strike разом з другом Максом. “Через те, що я вважав себе вебдизайнером для сервера, потрібен був сайт. Саме на ньому ми публікували карти для гри та уроки, як їх створювати,” — розповідає Дмитро.

Найдивнішою задачею вже дорослого дизайнера стало створення герба для одного з районів Бердянська. Ескіз йому передали намальованим “на колінці”. Керівник Дмитра дорікнув йому, що той просто переніс ескіз та привів його до ладу, проте не додав покращень та авторського бачення. Діма переробив ескіз, але на цей раз образилася вже клієнтка. Адже то вона малювала ескіз і хотіла бачити саме його. 

Коротше, всім не догодити

— сміється Дмитро

Вчитися, вчитися і ще раз вчитися

Олена Жихарєва пройшла в нашій студії випробування найвимогливішими клієнтами — починаючи з брендингу для молодого ЗМІ, закінчуючи інтерфейсами для криптовалютних бірж. Почалося ж усе із планів на майбутнє звичайної старшокласниці. Олена ще в старшій школі була певна, що обов’язково стане графічним дизайнером. В дитинстві вона, як і Дмитро, ходила до художньої школи, тому хотіла розвиватися саме в цьому напрямку.

В коледжі Олена дізналась про вебдизайн і відразу пірнула в цю справу з головою. 

Мені це здалося набагато цікавішим, ширшим й різноманітнішим. Цікаво створювати продукт, яким можуть користуватися мільйони, який допомагає, спрямовує та інформує

— пояснює наш дизайнер

Навчання Олени почалося з відео на youtube. Розповідь блогера про вебдизайн так зацікавила дівчину, що вона вирішила подивитися ще одне, потім ще одне і ще. Оговталася, коли купувала 3-місячні курси з вебдизайну.

Найдивнішим завданням для Олени було створення величезного маркетплейсу криптовалюти в неоморфізмі. Це було не найкращим рішенням, але замовник наполягав саме на такому стилі. До речі, сайт і досі працює.

Першим же завдання на початку кар’єри стало створення візиток для перевізника. Хто зна, може ви також тримали ці візитки в руках і думали про себе “вау, який дизайн крутий”. А от з першим сайтом Олена так і не закінчила. Вона створювала сайт для оптового продажу коробок, але клієнт був настільки токсичним, що проєкт не вдалося закінчити.

Дизайнер з економічною освітою

Наша Junior Designer Настя Данилевич не мала нічого спільного з дизайном аж до вступу до університету, а точніше до свого переїзду в Прагу. Вона навчалася на економічному факультеті, а її хлопець — на мультимедіа. Він вивчав збірну інформацію про графічний та моушн дизайн, мав курси з режисури та звуку — усе разом і одразу всього багато. 

Настя мимоволі включилася і в навчальний процес свого хлопця. З університетської програми вона обрала графічний дизайн та придбала собі повноцінний курс: 

Він був поганий, але мені сподобалося

Анастасія згадує одне з найстрашніших замовлень за всю свою роботу дизайнером. В перші дні повномасштабного вторгнення вона розробляла і друкувала наліпку “ДІТИ” для евакуації на автомобілях.

Перших клієнтів Настя шукала серед знайомих. Так і отримала замовлення від подруги: розробити айдентику, логотип, візитки, сертифікати та всі супутні матеріали для brow-майстра. Ми добре знаємо Настю, тому гарантуємо, що впоралась вона на всі 100%, а от за виконане замовлення прийшлося ще й доплатити. Як так сталося історія замовчує, проте факт лишається — Анастасія стала невіддільною частиною нашої студії.

З розробника в артдиректори

Володимир Калістратов — відмінний приклад того, як самоосвіта та ініціативність приводять до неперевершених результатів. Ще якийсь місяць тому Володимир був артдиректором з організаційних питань, а вже зараз він обіймає посаду vice-CEO Dudka.Agency. Проте для нього все починалося зі звичайного курсу в університеті. 

Володимир вивчав розробку програмного забезпечення в Кривому Розі та потенційно мав стати програміста, але він вирішив інакше. “Мені дуже подобався курс веброзробки та всього, що було з нею повʼязано,” — згадує Володимир. В процесі навчання він виявив у собі хист до вебдизайну та продовжив іти саме в цьому напрямку.

Починав свою дизайнерську кар’єру майбутній vice-CEO зі стендів, брошурок та презентацій для коледжу. Перший серйозний проєкт Володимира був створений в стінах його навчального закладу. 

Мій коледж приймав всеукраїнську олімпіаду серед айтішників, і мені довелося робити весь брендинг та друковані матеріали для цієї олімпіади

— розповідає Володимир

Перший комерційний проєкт наш vice-CEO отримав на фрилансі. Йому потрібно було зробити афішу для дискотеки. На той час це був досить розповсюджений вид задач для фрилансерів. Володимир виконав замовлення, клієнт був дуже задоволений, тому повернувся з іще одним завданням. На цей раз завдання було дещо пікантним і Володимира попередили, що має бути багато вогню. “Я як раз тільки навчився робити вогняні маски в фотошопі, і був впевнений, що впораюсь,” — каже дизайнер. Тож він зробив вогняний напис на афіші для закритої вечірки до 14 лютого, але замовника це не вразило. Він попросив Володимира зідзвонитися та пояснив, що вечірка для чоловічої частини представників ЛГБТ, а на афіші мають бути дуже пікантні фото сексуального характеру. Тоді наш vice-CEO ще не був до такого готовий, тож відмовився від оплати та самого завдання.

Пам’ятники, вибори та посвідчення для посадовців

Марина Вісич приєдналася до студії навесні цього року. Ми одразу ж зрозуміли, що чекали саме на неї. Запал в очах, креативність та працьовитість — от чого не відбереш у людей з Полтавщини. Марина почала працювати дизайнером ще на 3-тьому курсі. Вона робила вивіски, поліграфію, обшивки фасадів, флаєри та купу друкованої продукції для державних органів. Дизайнерка була певна, що має попрацювати на такій монотонній та нудній роботі хоча б рік, що мати досвід та претендувати на щось краще.


Найбільший треш — бути дизайнером для передвиборчої кампанії. Стільки всього було, я навіть не впевнена, що варто про це комусь говорити

— ділиться наболілим Марина

Проте найдивнішою своєю роботою дівчина називає обробку фотографій для могильних плит. Якщо ви з Полтавщини, то можливо саме для вашої бабусі чи дідуся Марина редагувала фото на пам’ятник. Who knows?

Найперший досвід дівчина отримала, коли створювала візитку для масажиста. Вона згадує наскільки стресово для неї було розробляти дизайн та готувати його до друку. Проте зараз для Марини це навіть смішно, адже скільки друкованої продукції вона вже встигла зробити в нашій студії, на пальцях перерахувати неможливо.

For all this time? Forever

Отак наші дизайнери прийшли в нашу студію. На їх шляху було вдосталь перепон та дивних завдань. Їм весь час приходилося вчитися новому, адже вебдизайн ніколи не стоїть на місці. У всіх них були різні дороги до нашої студії та цієї професії, проте всі вони мають одну спільну рису — наполегливість. Кожен дизайнер Dudka.Agency вірить, що талант — це лише 1% успіху, решта 99% — наполеглива праця. Це праця над собою, над своїми макетами, вміннями та вподобаннями. Світ невпинно змінюється та рухається вперед. Визнач для себе вірну траєкторію та постійну рухайся до цілі!

·
1313
·
super 3
Головна