Закони композиції

Коли ви створюєте графічну композицію, то досить часто в процесі інтуїтивно відчуваєте, в правильному напрямку ви рухаєтесь, чи щось в макеті працює некоректно. Цей елемент завеликий. А цей взагалі не на своєму місці. А оцей от зайвий.

Щойно ж ви знаходите для елемента композиції відповідне місце, форму та розмір, одразу ж відчуваєте — є, це воно. На ранньому етапі творчий процес в дизайнерів часто відбувається інтуїтивно. Ви радше відчуваєте вірність рішень, ніж розумієте її. Комусь може видатись, що вірне положення та розмір елементів в макеті в інший спосіб взагалі неможливо визначити. Але на щастя, це не так.

Насправді, пошук відчуття довершеності композиції відбувається на основі законів композиції. Їх три:

  • Закон ієрархії (його ще називають законом супідрядності).
  • Закон цілісності.
  • Закон рівноваги.

І щоб ваша графічна композиція сприймалась цілісною та довершеною, вам необхідно зробити так, щоб всі три закони були дотримані.

Познайомимось з ними ближче! І почнемо із закону ієрархії!

Закон ієрархії

Закон ієрархії можна описати так:

В композиції має бути визначена та дотримана візуальна та змістовна ієрархія.

Зараз пояснимо, що це означає.

Слово «ієрархія» має грецьке коріння. Слово ίερσς (ієрос) означає «священний», а άρχή (архі) — це «влада». Колись «Ієрархією» називали управління верховного священнослужителя. В цьому управлінні визначався порядок підлеглості священнослужителів. До речі, верховних священнослужителів і зараз називають ієрархами.

Саме слово «ієрархія» сьогодні означає упорядкування будь-якої структури та визначення взаємної підпорядкованості елементів в її межах.

Наприклад, в армії ієрархія надважлива, адже вона дозволяє досить швидко зрозуміти, хто саме має приймати рішення в тій чи іншій ситуації, а у випадках виникнення спірних питань — чиє рішення матиме більшу вагу.

В дизайн-студії ієрархія також дозволяє визначити рівні підпорядкування. Наприклад, на оцій схемі ієрархія влаштована так, що стажер підпорядковується дизайнеру, дизайнер — старшому дизайнеру. А той своєю чергою звітує артдиректору, який відповідає перед креативним директором.

І якщо з ієрархією колективу концепція більш-менш зрозуміла, то як влаштована ієрархія в композиції?

·
20817
·
20
·
dislikegoodsuper 208

Ця стаття недоступна в безкоштовній версії

Щоб отримати до неї доступ, оберіть комфортну опцію:
7 днів, щоб спробувати
БЕЗКОШТОВНО
Спробуйте всі можливості платформи і підберіть для себе цікаві курси.
Щомісячна передплата
550 350 грн
щомісяця
Знижка спливає через: 28:13:53:55
Головна