Зростання продажів у сфері електроніки не зупинити: + 25% в 2021 році

За даними партнерської мережі Admitad Affiliate, тільки в першому півріччі 2021 року сума покупок у сфері електроніки в Європі зросла на 69%, а їх число — на 50%. Українських покупців так само наздогнала хвиля техно-буму — їх витрати на електроніку збільшилися на 25%.

Що викликало такий ажіотаж? Причин, насправді, декілька.

Безперечно, першою і основною причиною є пандемія коронавірусу і обумовлений нею локдаун, який змусив багатьох перейти на віддалену роботу. Це зумовило необхідність в придбанні техніки, що буде підтримувати працездатність співробітників дистанційно. Так, згідно зі звітом дослідницької компанії Canalys, в 1 кварталі 2021 року продажі ноутбуків підскочили на 55%. Також зріс попит на додаткові девайси, які полегшують роботу з дому: навушники, веб-камери, клавіатури, мишки тощо.

Наступною і не менш важливою причиною є відтік покупців з оффлайна. Оскільки в період карантину покупці не мали можливість купувати товари безпосередньо в фізичних точках — на заміну прийшли інтернет-купівлі.

CEO мережі Фокстрот Олексій Зозуля відзначав, що частка онлайн-покупок компанії подвоїлася в 2020 році, в той час як загальна сума продажів виросла лише на 20%. Фокстрот не єдиний, хто відзначив інтенсивний темп зростання онлайн-продажів електроніки та побутової техніки в 2020 і 2021 роках.

Незважаючи на збільшення кількості "електронних" покупок, середній чек українців у цьому секторі залишився практично незмінним — $ 97. За цим показником Україна досить сильно відстає від провідних європейських країн:

Крім непередбачуваних підстав до зростання електроніки також причетний цілком передбачуваний і очікуваний розвиток e-commerce у країні в цілому. Прогрес не стоїть на місці — проникнення гаджетів і більш різноманітної побутової техніки в повсякденне життя українців набирає обертів.

Звідки приходять покупці?

Купівля електроніки — не повсякденна задача. Покупці уважно ознайомлюються з продуктом, вивчають характеристики, дивляться огляди, читають відгуки та питають поради у інших, перш ніж зробити такого роду покупку. Клієнти в секторі електроніки люблять порівнювати товари для виокремлення найкращого варіанту за найбільш вигідною ціною.

За даними Admitad Affiliate в 2021 році тренд "пошуку вигоди" лише посилився — наприклад, на 45% зросла кількість покупок електроніки з вітринних сайтів і на 78% зі сторінок форумів. Також збільшився притік покупців з кешбек-сервісів, мобільних додатків і фінансових вітрин (ймовірно, клієнти оформлювали покупки в кредит).

Ось які майданчики є найбільш ефективними для залучення нових клієнтів:

Не дивно, що з активним ростом сегменту зростати почала і конкуренція. Компаніям стало важче отримувати результат з традиційних каналів залучення продажів.

Швидкозростаюча кількість покупців і збільшення конкуренції підштовхнули безліч компаній до співпраці з СРА-мережами. Бренди стали охочіше працювати не за фіксовану рекламну ціну, а за винагороду у вигляді відсотка від здійснених їх аудиторією покупок. Таким чином компанії отримали гарантію залучення нових клієнтів і можливість платити тільки за реальні, оплачені ними замовлення.

Число таких партнерів в 2021 році в Україні зросло на 9%, а їх прибуток — на 21%.

Експерти Admitad Affiliate прогнозують і подальше зростання онлайн-продажів в секторі електроніки України. Адже люди відчули переваги інтернет-покупок, ввели їх в звичний образ свого життя, а оффлайн-купівлі безперервно втрачають свою популярність.

Також варто зауважити, що гойдалки з карантинними обмеженнями ще не закінчилися. Це означає, що співробітники не поспішають повертатися в офіси, а продовжують з ентузіазмом закуповуватися ПК і комплектуючими. І звичайно ж, триває зростання частки e-commerce, що активно впливає на продажі електроніки.

·
1854
Головна