+173% органічних сеансів за рік в медичній тематиці. Кейс Ескулаб

Ділимося новим кейсом, де розказуємо, як покращували SEO Ескулабу. Медична тематика — це завжди багато викликів, проте й поле для пошуку нових можливостей. Тож за рахунок чого ми збільшили органічний, брендований та небрендований трафік і як тут допомогла контент-стратегія — читайте далі.

Особливості клієнта

  • На відміну від конкурентів, чиї лабораторії представлені по всій Україні, Ескулаб надає послуги у 9 областях. За цих умов бренд все одно мусить конкурувати за трафік, присутні його лабораторії у певному місті, чи ні.
  • Тематика. Сайт Ескулаб — це контент медичної тематики. Починаючи з 2020 року, Google сформував певні вимоги з наповнення таких ресурсів. Якщо їх не враховувати — сайт не отримає високих позицій в пошуку.

Рішення

Ми пішли кількома шляхами одночасно, щоб зекономити час клієнта і при цьому швидше отримати бажаний результат.


У розробці стратегії пошукової оптимізації на 2023 рік ми використали результати аналізу конкурентів, їх трафіку та підходів до просування сайтів. Так виявили високочастотні запити, які використовують користувачі під час пошуку аналізів — їх обрали за основу при підготовці технічних завдань авторам.

Аудит

Технічний аудит — класична історія на початку робіт SEO. Він допомагає знайти й виправити слабкі сторони сайту та сформувати стратегію щодо оптимізації ресурсу, відповідно до вимог пошукової системи.

До того ж це один з базових способів отримувати органічний трафік у довгостроковій перспективі.

Що ми зробили під час технічного аудиту:

  • Видалили дублі сторінок
  • Допрацювали розмітку сторінок аналізів
  • Налаштували правильні теги canonical, які повідомляють пошукову систему, який URL є основною версією сторінки
  • Налаштували рендеринг сайту
  • Оптимізували метадані

Медичний контент

Просування сайту Ескулаб — це робота з медичним контентом. Оскільки Google відносить цю тематику до YMYL (Your Money or Your Life). Сайти з цієї тематики, які не дотримуються вимог, можуть бути ідентифіковані як низькоякісні та втратити позиції у видачі.

За це відповідають алгоритми ранжування контенту, зокрема Е-Е-А-Т фактори, які перевіряють контент на надійність, експертність та авторитетність.

Контент медичної тематики має створюватися на основі досвіду автора та мати підтвердження експертності автора та надійності бренду.

Так Google прагне уникати популяризації дезінформації, тому в топ попадають ті сайти, які в пошуковій оптимізації враховують ці аспекти.

Разом з командою партнера ми детально опрацювали контент сайту та адаптували сторінки під Е-Е-А-Т фактори. Це рішення допомогло уникнути просідання позицій сторінок та отримати високі позиції у видачі.

  1. Опрацювали сторінку опису компанії.
  2. Прописали інформацію про те, як проводяться аналізи, які технології для цього використовуються.
  3. Щоб засвідчити Google експертність автора — створили сторінку автора, додали відомості про освіту, спеціалізацію, професійну діяльність тощо.
  4. На сторінках з контентом стосовно хвороб — додали не лише автора, а й посилання на трастові джерела інформації. Список літератури/посилань — це додаткова вага для кращого ранжування сторінок.

Блог

Оскільки впровадження всіх технічних рекомендацій вимагало чимало часу, ми працювали паралельно з розробниками Ескулаб над найпростішим та водночас досить складним напрямом — контентом.

Чому простий? Бо підготувати велику кількість контенту легше, ніж реалізувати технічні впровадження.

Чому складний? У випадку клієнта — мова не просто про контент, а про статті на тему охорони здоровʼя — вони вимагають детального опрацювання та кваліфікованих авторів. 

Роботу над контентом розділили на кілька напрямів:

  • Розвиток блогуКоманда Ескулаб співпрацює з автором, який має профільну медичну освіту. Додатково залучають лікарів для підготовки вузькопрофільного контенту.
  • Розміщення контенту на зовнішніх майданчиках (збільшення зовнішнього посилального профілю). Команда Promodo має власних авторів з медичною освітою, а отже експертизу для написання тематичних матеріалів — але про це пізніше.

Стандартний підхід ми одразу відкинули — писати про аналізи у блозі не було сенсу, оскільки Ескулаб представлений не у всіх областях України. Тому обрали стратегію підготовки матеріалів про хвороби чи симптоми, щоб користувачі, читаючи статті блогу, дізнавались про мережу лабораторій Ескулаб. Додатково це також забезпечило зростання впізнаваності бренду.

Під час формування технічного завдання для авторів за основу взяли аналізи, доступні в Ескулаб, та хвороби, які вони допомагають діагностувати. Проаналізували, чи є попит в пошуку на ці хвороби та симптоми, і за високочастотними запитами почали підготовку матеріалів. 

Щомісяця у блог додавали до 15 нових матеріалів, детально опрацьовуючи їх з авторами. Наприклад, підготували та розмістили матеріал про гепатит, розгорнутий і зрозумілий. Й під час, на жаль, спалаху хвороби у Вінниці цей матеріал набрав велику кількість переглядів: користувачі знаходили потрібну інформацію у блозі в Ескулаб. 

Розвиток та оптимізація сторінок Блогу забезпечили швидкий результат: за кілька місяців почав рости органічний трафік.

Нам важливо, що це була саме нативна аудиторія, що прийшла на матеріали високої якості, отримала відповідь і вже через блог могла більше дізнатись про наявні в Ескулаб аналізи.

Сторінки аналізів та категорій

Окрім оптимізації блогу, команда також опрацьовувала категорії та комерційні сторінки з різними видами аналізів. Ми мали за мету розширити описи лабораторних досліджень, щоб охопити пошукові запити, пов'язані з ними.

Як опрацьовували комерційні сторінки?

  • Оптимізували структуру контенту
  • Підготували унікальний опис для кожної сторінки
  • В описі використовували корисну інформацію для користувачів
  • Постійно перевіряли тексти на входження ключових запитів

Підготовка матеріалів для блогу та оптимізація контенту сторінок аналізу допомогли охопити пошукові запити, повʼязані з лабораторними дослідженнями, їх призначенням та дати відповіді на загальні запитання: для чого аналіз проводиться тощо.

Зовнішній посилальний профіль

Оскільки нашими авторами були саме лікарі паралельно з розвитком блогу ми використали ще один класичний інструмент — розміщували їхній експертний контент на зовнішніх майданчиках.

‍Динаміка нарощування зовнішнього посилального профілю

Щобільше надійних та авторитетних джерел посилалися на сайт, то вищим ставав потенціал ранжування ресурсу та якість його посилального профілю. Тому ми не зупиняємося й продовжуємо збільшувати кількість зовнішніх джерел й зараз.

Результати

Стратегія підготовки матеріалів про симптоми та хвороби для розвитку блогу спрацювала. У 2023 році багато користувачів переходили на сайт саме за небрендовими запитами, і це +204%, порівняно з 2022 роком.

Динаміка позицій сайту від початку роботи над проєктом

Разом з командою Ескулаб ми продовжуємо опрацьовувати сайт, адаптуючи його до Е-Е-А-Т факторів. Ключовим елементом в просуванні залишається висока якість контенту.

Що можна сказати про нашу з Promodo співпрацю? Тільки одне: результат виправдав наші очікування. Ми плануємо продовжувати нашу співпрацю і розширювати роботу у напрямку оптимізації пошукової видимості та розвитку нашого онлайн-бізнесу.
Плани на цей рік — збільшити частку продажів сайту до 20% від загального обороту компанії. Сподіваюсь, що нові ідеї та стратегії допоможуть нам досягати успіху.

— Олександр Субочєв, інтернет-маркетолог Ескулаб

1044